قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۰/۱۱/۶

فرادید| طلا به کانال 1850 دلار نزدیک می شود و به آرامی به سمت بالا حرکت می کند. امروز، 26 فوریه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.06 درصد کاهش به 1847 دلار و 51 سنت رسید.

در حالی که معامله گران طلا در انتظار نشست مهم فدرال رزرو بودند، تنش های فزاینده آمریکا و روسیه در اوکراین با تشدید عدم اطمینان سیاسی قیمت طلا را افزایش داد.

به گزارش فراد؛ همچنین، روند شتابان کاهش فدرال رزرو منجر به نوسانات جزئی در اشتها برای سرمایه گذاری مطمئن در بازار طلا شده است.

تحلیلگران اقتصادی اکنون انتظار دارند که فدرال رزرو آمریکا به دلیل افزایش تورم در بزرگترین اقتصاد جهان، زودتر از آنچه انتظار می رفت، کاهش را انجام دهد. در واقع، رویدادهای اوکراین در یک روز گذشته و انتظارات سیاسی از اقدامات فدرال رزرو دو نیروی متضاد بوده اند، اگرچه به نظر می رسد تنش ها بر نشست فدرال رزرو در کوتاه مدت تأثیر گذاشته است.

با این حال، تحلیلگران بر این باورند که عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا در بلندمدت، تهاجمی بودن سیاست انقباضی فدرال رزرو طی سال جاری است.

آنها گفتند: عوامل کلیدی که بر قیمت طلا تأثیر گذاشته است، عدم تمایل به ریسک به دلیل تنش های فزاینده بین روسیه و اوکراین، افزایش بازده اوراق قرضه دولتی به دلیل انتظارات برای تقویت سیاست پولی فدرال رزرو و کاهش خرید صندوق است. مایکل لنگفورد، مدیر AirGyde. آنها پرچین شده اند.

بازار نمی داند که درگیری در اوکراین چگونه بر بازارهای جهانی تأثیر می گذارد. گمانه زنی های زیادی وجود دارد و من انتظار دارم قیمت طلا در کوتاه مدت نوسان داشته باشد. تحلیلگران جی پی مورگان در یادداشتی نوشتند: در کوتاه مدت، بازار طلا تحت تأثیر تورم و تأثیر تغییرات سیاست پولی ایالات متحده بر تورم قرار خواهد گرفت.

  مرگ؛ پایان شوم یک رابطه غیرقانونی

طلا معمولاً پناهگاه امنی برای تورم است، اما نسبت به افزایش نرخ های بهره آمریکا که هزینه های نگهداری این فلز گرانبها را افزایش می دهد، بسیار حساس است. به گزارش رویترز، موجودی طلای SPDR Gold Trust، بزرگترین ETF جهان با پشتوانه طلا، جمعه گذشته به بالاترین سطح خود از آگوست 2021 رسید.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید