قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۰/۱۱/۵

فرادید| روند صعودی طلا در بازار جهانی همچنان ادامه دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز 6 فوریه با 0.2 درصد افزایش به 1841 دلار و 80 سنت رسید.

سرمایه گذاران در بحبوحه نگرانی ها در مورد افزایش تورم و تنش بین روسیه و اوکراین، که اشتها برای سرمایه گذاری طلا را برانگیخته است، انتظار دارند جلسه فدرال رزرو در این هفته برگزار شود تا ایده بهتری از افزایش نرخ بهره در ماه های آینده داشته باشند. به خاطر داشته باشید، قیمت فلز زرد امروز اندکی نوسان دارد.

به گزارش فراد؛ قیمت طلا در هفته گذشته موفق به ثبت ارقامی بالای 1845 دلار شد که در دو ماه گذشته بی سابقه بود. طلا در پایان معاملات روز جمعه حدود 1836 دلار معامله شد. قیمت طلا در ساعت 12 و 11 شب گذشته در ایران 1840 دلار بود.

قیمت 1850 دلار در حال حاضر برای طلا مهم است و تحلیلگران بر این باورند که اگر قیمت طلا از این خط عبور کند، وارد روند صعودی جدیدی خواهد شد.

“سرمایه گذاران از ترس تحریم های احتمالی ایالات متحده یا اقدام جدید اتحادیه اروپا در صورت حمله روسیه به اوکراین به دنبال پناهگاه امنی هستند، اما انتظار می رود طلا و نقره به دلیل انتظارات، سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده را تقویت کند. آنها با موانعی روبرو هستند.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند معتقدند که فدرال رزرو سیاست پولی خود را سریعتر از حد انتظار برای مهار تورم تشدید خواهد کرد، زیرا آنها تورم بالا را بزرگترین تهدید برای اقتصاد ایالات متحده در سال آینده می دانند.

  سوپرمن پرسپولیس در بلاتکلیفی; سیدجلال حسینی رفت؟

به گزارش رویترز، وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش بینی می کند که یک اونس طلا می تواند مقاومت را در 1850 دلار آزمایش کند و اگر از این سطح بالاتر رود، از 1860 دلار تا 1872 دلار متغیر است.

تحلیلگران بازار جهانی طلا نیز مذاکرات هسته ای ایران را زیر نظر دارند و می گویند تا زمانی که ایران زندانیان سیاسی آمریکایی را آزاد نکند، این توافق بعید است. جدا از اینکه چقدر اعطای این امتیاز برای ایران اهمیت دارد و آیا می تواند مانع از توافق شود، این سوال که مذاکرات هسته ای ایران چه تاثیری بر روند جهانی قیمت طلا خواهد داشت، مهم است.

با بازگشایی اقتصاد جهانی و گذار از یک بیماری همه گیر، تقاضای انرژی افزایش می یابد و ایران به عنوان یکی از دارندگان اصلی منابع تجدیدناپذیر، نقش مهمی در بازی انرژی ایفا خواهد کرد. قیمت طلا معمولا با شاخص دلار همبستگی منفی دارد و به تقویت یورو در برابر دلار واکنش مثبت نشان می دهد.

ایران در شرایط تحریم و بدون تحریم نفت خود را با چه قیمتی و از کجا تامین می کند، در معادلات بازگشایی اقتصاد و تقویت دلار و یورو در اقتصاد جهانی نقش دارد و می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد. از سوی دیگر، اختلاف نظر باعث ایجاد ابهام در بازار می شود و معمولا واکنش قیمت طلا به عدم اطمینان مثبت است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید