قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۰/۰۹/۲۹

فرادید| طلا در نهایت با قیمت 1800 دلار وارد کانال شد. امروز 20 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.23 درصد افزایش به 1802 دلار و 26 سنت رسید.

طلا در اوایل هفته به شدت کاهش یافت و به 1750 دلار رسید. ریسک گریزی فلز زرد را در میان ترس های فزاینده از تورم تقویت می کند. هدف افزایش بعدی برای XAU / USD 1835 دلار است.

بازار طلا در روزهای اخیر به موضع تهاجمی فدرال رزرو برای تشدید سیاست های مالی خود واکنش نشان داده است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی روز چهارشنبه حدود 40 دلار افزایش یافت. تحلیلگران می گویند تصمیمات بیشتر فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی اقتصادهای بزرگ جهان می تواند مسیر بازارها، به ویژه خوش بینی نسبت به طلا را تغییر دهد.

به گفته اورت میلمن، کارشناس جینزویل کویین در زمینه فلزات گرانبها، بدبینی هایی در مورد اینکه آیا فدرال رزرو ایالات متحده همانطور که هفته گذشته گفته بود عمل می کند یا خیر وجود دارد و ممکن است سه دور افزایش نرخ بهره بعید باشد. این تصور وجود دارد که فدرال رزرو ایالات متحده این انتظارات را برآورده نمی کند.

میلمن گفت: «ما به پایان ماه، پایان سه ماهه و پایان سال نزدیک می شویم. من حجم معاملات بسیار کمی را در این هفته پیش بینی می کنم. طلا می تواند تا پایان 1800 دلار بازگردد زیرا معاملات کمی وجود خواهد داشت. از اوایل ژانویه خوش‌بینی بیشتری نسبت به طلا وجود دارد، اما طلا ممکن است بین 1750 تا 1850 دلار به دام بیفتد.

  بالاترین تورم در اروپا

از زمانی که فدرال رزرو برای تسریع برنامه کاهش نرخ بهره و افزایش نرخ بهره تا سال 2022 موضع گرفت، طلا افزایش یافت. با این حال، بسیاری هنوز متقاعد نشده اند که فدرال رزرو بتواند نرخ بهره را در سال آینده سه برابر کند.

به گزارش فراد؛ اگر این ابهامات قطعی شود، احتمالاً طلا بیشتر به عنوان یک پناهگاه امن توسط فعالان بازار در نظر گرفته می شود.

با این حال، در حالی که برخی از تحلیلگران پتانسیل افزایش قیمت ها را کوتاه مدت می دانند، آنها این را فرصتی دیگر برای فروش رالی می دانند، زیرا این فلز گرانبها در نهایت با باد افزایش نرخ بهره واقعی در سال آینده روبرو خواهد شد.

کریس واکوو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX.com، می‌گوید ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا و کاهش جزئی بازده اوراق قرضه به افزایش قیمت طلا کمک می‌کند. با این حال، او افزود که اگر طلا نتواند به بیش از 1835 دلار برسد، این رالی را فرصتی برای فروش خواهد دید.

خوش بینی نسبت به روند افزایشی اونس پس از پایان مثبت قیمت طلا در هفته گذشته به وجود آمد. به همین دلیل برخی از تحلیلگران به این نتیجه رسیده اند که طلا در وضعیت خوبی قرار دارد. به خصوص پس از اینکه طلا توانست از حمایت 1750 دلاری محافظت کند.

البته همه تحلیلگران موافق طلا در کوتاه مدت نیستند. دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که او همچنان پتانسیل تقویت دلار آمریکا را در کوتاه مدت می بیند.

وی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا، برای قیمت طلا بسیار نوسان بود. بدیهی است که دلار آمریکا در کوتاه مدت در وضعیت اشباع قرار داشت و با پایان تعدیل نزولی دوباره شاهد تقویت دلار آمریکا خواهیم بود. ارزش دلار با قیمت هر اونس طلای جهانی نسبت معکوس دارد. افزایش ارزش دلار به معنای کاهش قیمت هر اونس طلای جهانی خواهد بود.

  هواشناسی ایران، امروز 14:00/08/19

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید