قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۰/۰۹/۰۱

فرادید| طلا علیرغم افزایش جزئی در 24 ساعت گذشته با قیمتی پایین تر از هفته گذشته معامله می شود. امروز اول دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.09 درصد افزایش به 1845 دلار و 85 سنت رسید.

قیمت طلای جهانی که در آخرین روزهای هفته قبل از هفته گذشته توانست از مرزهای بحرانی 1835 و 1850 دلار عبور کند، جمعه گذشته مرز 1850 دلار را از دست داد و در پایان معاملات به 1845 دلار خاتمه داد.

تحلیلگران بر این باورند که یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت طلا، اظهارات یکی از کارمندان فدرال رزرو در مورد تورم است. یکی از مقامات فدرال رزرو گفت، اگر جدی گرفته نشود، کنترل تورم فراتر از دست فدرال رزرو است.

در حالی که تورم و عدم اطمینان نسبت به آینده معمولاً تأثیر مثبتی بر قیمت طلا می گذارد، قیمت طلا این بار به این ترس فراگیر در میان کارکنان فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان واکنش منفی نشان می دهد. ترس از قیمت طلا بیشتر از این بود که فدرال رزرو اولویت های خود را برای اشتغال و تورم تغییر داد و حتی با پرداخت بیشتر با تورم مواجه شد.

از طرف دیگر، اگر پشتیبانی استاتیک در 1850 دلار شکست بخورد، ضرر بیشتری را می توان مشاهده کرد. زیر این سطح، فروشندگان می توانند 1830 دلار و 1820 دلار را هدف قرار دهند.

NBC Frapple، مدیر کل ABC Bullion، گفت که انتظار دارد قیمت طلا در هفته آینده کاهش یابد زیرا این فلز گرانبها نمی تواند به بیش از 1873 دلار در هر اونس برسد. او گفت: “اگر قیمت در این هفته افزایش پیدا نکند و به زیر 1873 دلار بسته شود، شرکت کنندگان کوتاه مدت ممکن است روند نزولی را تجربه کنند، به ویژه پس از اینکه دلار حمایت پیدا کرد.”

  بیل گیتس 6 میلیارد دلار به امور خیریه داد

مارک چندلر، مدیر اجرایی بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت که حمایت را در 1850 دلار در هر اونس مشاهده کرده است. وی افزود: تقویت دلار آمریکا می تواند در کوتاه مدت واکنش منفی برای طلا ایجاد کند.

او معتقد است که شاخص های هفتگی نشان می دهد که سود بیشتری محتمل است. تا زمانی که سطح 1850 دلار حفظ شود، ممکن است تا سال 1915 بازار به 1900 دلار بازگردد. شکست 1850 دلار نشان دهنده حرکت به 1832 دلار و احتمالاً 1820 دلار است.

این هفته، 17 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، هشت تحلیلگر یا 47 درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای دادند. در همان زمان، چهار تحلیلگر در کوتاه مدت 24 درصد در برابر طلا کاهش یافتند و پنج تحلیلگر (29 درصد) قیمتی خنثی داشتند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید