قیمت جهانی طلا؛ امروز 1400/10/18

فرادید| علیرغم افزایش 1.34 درصدی طلا، این فلز گرانبها 1800 دلار از دست داد. امروز 18 دی ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به 1796 دلار و 63 سنت رسید.

پس از اینکه رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت که سویه Omicron را نمی توان “سبک” توصیف کرد و در حالی که بازده اوراق قرضه دولتی آمریکا در حال افزایش است، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش فراد؛ طلا پس از جهش اندک در روز جمعه، در هفته های اخیر نزدیک به 2 درصد کاهش یافت. این بزرگترین کاهش هفتگی از نوامبر 2021 است.

کایل رودز، تحلیلگر IGMarkets گفت: بازارها انتظارات زیادی برای افزایش سریعتر نرخ بهره فدرال رزرو دارند. دورنمای کنترل تورم توسط فدرال رزرو ایالات متحده، بازده اوراق قرضه را افزایش داده است.

زمانی که تورم افزایش می‌یابد طلا همیشه پناهگاه امنی برای سرمایه‌گذاری بوده است، اما بازار فلزات زرد نیز نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا حساس است که می‌تواند هزینه سرمایه‌گذاری در بازار را افزایش دهد.

ابزارهای CME فدرال رزرو نشان می دهد که معامله گران در حال حاضر بیش از 70 درصد احتمال دارد که نرخ های بهره را در نشست فدرال رزرو در ماه مارس افزایش دهند، زیرا حتی کسانی که از نرخ های بهره پایین تر حمایت می کنند احساس می کنند نیاز به تشدید سیاست های پولی در سال جاری دارند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش بینی می کند که هر اونس طلا می تواند در حدود 1782 دلار تثبیت شود و به 1801 دلار تا 1815 دلار افزایش یابد.

  قاچاق سوخت در مرزهای آب میناب

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید