قیمت جهانی طلا، امروز 14/11/1900

فرادید| طلا به آرامی به سمت بالا حرکت می کند. امروز 7 فوریه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.72 درصد افزایش به 1821 دلار و 40 سنت رسید.

روز گذشته با کاهش شاخص دلار، قیمت طلا به روند صعودی خود ادامه داد. معاملات آتی طلا و نقره در روز دوشنبه افزایش یافت. فلزات گرانبها به آرامی سرمایه گذاران را جذب می کنند زیرا شاخص های سهام ایالات متحده در بحبوحه افزایش تورم اندکی کاهش می یابد.

استفان اینس از مدیریت دارایی SPI می گوید: «بزرگترین بخش تورم در حال حاضر قیمت نفت است و مهم نیست که نرخ بهره چقدر افزایش یابد، یک مشکل است. طلا کمی تدافعی است و متوجه می شود که ممکن است در یک وضعیت تورم فوق العاده قرار داشته باشیم.

به گزارش فراد؛ زمانی که تورم افزایش می یابد، طلا معمولا به مکانی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود، اما افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ممکن است هزینه سرمایه گذاری در آن بازار را افزایش دهد.

داده های ژانویه در مورد تورم ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه منتشر شود و نرخ های بهره بالا می تواند برنامه های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره را تسریع کند. به خصوص پس از انتشار گزارش دستمزدهای غیرکشاورزی که نشان می داد اقتصاد آمریکا در ژانویه 467 هزار شغل جدید ایجاد کرده است.

به گزارش رویترز، اگرچه طلا پناهگاه امنی در برابر تورم است، اما افزایش قیمت ها باعث کاهش هزینه های نگهداری این فلز می شود که یک دارایی غیرقابل کارکرد است. ترس از حمله احتمالی روسیه به اوکراین نیز از جستجوی طلا به عنوان پناهگاه امن حمایت کرده است.

  همایش ملی شرکت های سرمایه گذاری بیمه برگزار می شود

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید