قیمت جهانی طلا، امروز 14/09/1800

فرادید| طلا کاهش قیمت داشته است. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز 16 آذر در بازار با 0.2 درصد کاهش به 1783 دلار و 13 سنت رسید.

قیمت طلا دیروز افزایش یافت زیرا بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده و دلار اندکی کاهش یافت و سرمایه گذاران توجه خود را به داده های تورمی معطوف کردند که قرار است در هفته جاری منتشر شود که می تواند بر تصمیم فدرال رزرو در مورد زمان تشدید سیاست های پولی تأثیر بگذارد. در حال افزایش است.

با کاهش 0.2 درصدی شاخص دلار، بازده اوراق قرضه دولتی 10 و 30 ساله آلمان روز سه شنبه به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید. کاهش بازده اوراق قرضه باعث کاهش ذخایر طلا و افزایش جذابیت سرمایه گذاری در این فلز گرانبها می شود.

به گزارش فراد؛ علاقه به خرید طلا و نقره محدود است، زیرا ریسک معامله گران و سرمایه گذاران در روزهای معاملاتی اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

ترس از omicron که در دو هفته گذشته یا به سرعت مشاهده شد، با تشدید ریسک پذیری معامله گران و سرمایه گذاران در اواسط هفته، از بین رفته است. فایزر اخیرا گزارش داده است که سه دوز از این واکسن، نوع Omicron را خنثی می کند. زیرا Omicron از ترس بازار را ترک می کند. اکنون بازار انتظار دارد که فدرال رزرو در ماه می آینده نرخ بهره را افزایش دهد.

قیمت طلا دیروز همچنین از اظهارات بایدن مبنی بر تهدید روسیه به تحریم های شدید اقتصادی و سایر اقدامات در صورت حمله نظامی مسکو به اوکراین حمایت کرد. طلا که یک پناهگاه امن است، از بی ثباتی اقتصادی و سیاسی سود می برد.

  دولت سیزدهم به دنبال توسعه روابط خود با قاره آفریقا است

استفان اینس، تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی SPI می گوید: موضوع تنش بین ایالات متحده و روسیه بر سر اوکراین در ذهن سرمایه گذاران است و این موضوع به افزایش اندکی قیمت طلا کمک کرده است. اما این عامل نمی تواند قیمت فلز زرد را بیش از حد افزایش دهد و هرگونه تغییر قیمت از 1770 دلار به 1810 دلار به تصمیم هفته آینده فدرال رزرو بستگی دارد.

به گزارش رویترز، تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی پیش بینی کرده اند که نرخ بهره واقعی منفی می تواند طلا را در حدود 1800 دلار در نیمه اول سال 2022 نگه دارد، زیرا فشار نزولی بیشتر پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در طول سال محتمل است. در اواسط سال 2022 تاسیس شد

نیکلاس فرپل، مدیر عامل ABC Bullion Global، حمایت از 1760 دلار در هر اونس را قابل توجه است. وی افزود: اگر طلا بتواند بالاتر از این سطح باقی بماند، قیمت ها مقاومت کوتاه مدت را در 1811 دلار در هر اونس آزمایش خواهند کرد.

فراپل اضافه کرد که عناوین شغلی ناامید کننده و اخبار بیشتر در مورد کووید 19-19 با شیوع ویروس Omicron از قیمت ها حمایت خواهند کرد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید