قیمت جدید خودروهای ام وی ام و چری; چینی ها از وضعیت موجود سوء استفاده می کنند

میلاد فوادیان| مدیران خودرو لیست قیمت جدید محصولات ام وی ام و چری را از صبح روز شنبه 27 آذرماه اعلام کرد و قیمت هایی را اعلام کرد که در سطح خودروهای سطح گرانتر و عجیب به نظر می رسند.

بر اساس این اطلاعیه خودروی جدید ام وی ام X22 اتوماتیک با قیمت 620 میلیون تومان و آریزو 5 توربو (جدید) با قیمت 727 میلیون تومان اعلام شد. این قیمت ها با توجه به اینکه قیمت خودروهای چینی باکیفیت و مرغوب یعنی فیدلیتی و دیگنیتی در دفاتر بهمن موتور به ترتیب 735 و 795 میلیون تومان است.

همچنین آریزو 6 و تیگو 7 دو خودرویی هستند که از نظر قیمتی گرانتر از محصولات بهمن موتور اعلام شده اند اما کمتر به حساب می آیند.

چینی ها از وضعیت موجود سوء استفاده می کنند

با توجه به تحریم ها و تعرفه های واردات خودرو که باعث افزایش قیمت خودرو می شود؛ می توان گفت خودروهای کلاس متوسط ​​چینی که قیمت کمتری نسبت به خودروهای اروپایی و حتی کره ای و ژاپنی دارند، وارد بازار ایران می شوند تا با قیمت های پایین تری در بازار خودرو ایران رقابت کنند.

با این حال قیمت های جدید برخی خودروها نشان می دهد که مزیت ارزان قیمت آنها به تدریج در حال کاهش است.

بی اطلاعی مقامات نظارتی

قیمت محصولات مدیران خودرو پس از افزایش قیمت در آذرماه 1400 همچنان تفاوت چندانی با قیمت آنها در بازار آزاد ندارد و حدود 200 تا 300 میلیون بالاتر از خودروهای معادل در بهمن ماه است و این مشاهده مصرف کنندگان در بهمن ماه باید باشد. بررسی شده در شرکت های دیگر آنها از ارز آزاد با همان قیمت استفاده می کنند، اما قیمت گذاری اجباری همچنان برای سایر خودروسازان چالش برانگیز است و آنها اجازه ندارند قیمت محصول خود را به قیمت تمام شده نزدیک کنند.

  زندگی باد است

به عنوان مثال فیدلیتی حدود 735 میلیون تومان فروش نقدی به بهمن موتور قیمت گذاری شده است، اگرچه به دلیل تفاوت قیمت ها در بازار به دلیل استقبال مشتری، تا حدود 300 میلیون در بازار خرید بالاتر به فروش می رسد، اما بهمن حداقل عرضه می کند. سود و رضایت خریداران این خودرو.

اما قیمت تیگو 7 که گران ترین خودرو مدیران خودرو در لیست قیمت جدید است، با قیمتی حدود یک میلیارد توسط این شرکت معامله می شود که تفاوت چندانی با قیمت جدید کارخانه ندارد. به گفته برخی کارشناسان، این قیمت می تواند منجر به افزایش جدید قیمت ها در بازار شود.

همچنین آریزو 6 نیز که پیش از افزایش قیمت 873 میلیون تومان ارزش گذاری شده بود، در بازار آزاد حدود 900 میلیون تومان قیمت داشت. اما با افزایش قیمت مدیران خودرو در آذر 1400 باید دید بازار خودرو چه واکنشی نشان می دهد.

مقایسه کرامت و تیگو 7

شرکت مدیران خودرو تیگو 7 در لیست جدید خود با توجه به اینکه این خودرو رقیبی در بازار دارد برای سال جدید خود یعنی 1400 991 میلیون فروخته است و این خودروی دیگنیتی با قیمت 790 میلیون از گروه بهمن خودرو است. . دیگنیتی یکی از محصولات مدرن گروه دانگ فنگ به نام IX5 است که با نام دیگنیتی که برندی متعلق به بهمن خودرو است در کشور عرضه می شود.

تیگو از نظر ابعاد و ابعاد در مقایسه با دیگنیتی تفاوت کمتری در طول و فاصله محوری دارد. اما این تفاوت چندان زیاد نیست. با این حال، به دلیل سبک طراحی خودرو، تیگو بلندتر است و احساس قد بلندتر می کند. اما زیبایی و گزینه Dignity در دل مصرف کنندگان بهتر است.

  تبلیغ یک کلاهبردار در کشور ملی اینستاگرام ما

تفاوت نیروهای فنی دو خودرو بسیار کم است. هر دو کراس اوور چینی از موتور 1.5 لیتری توربوشارژر استفاده می کنند. با تیگو 7 قدرت و گشتاور موتور به ترتیب به 147 اسب بخار می رسد. و 210 نیوتن متر و در دیگنیتی به 148 اسب بخار می رسد. و 220 نیوتن متر که نشان از برتری دیگنیتی دارد اما عادلانه بودن قیمت بهمن موتور حکایت دیگری دارد.

قسمت گیربکس تیگو 7 از جعبه دنده 6 سرعته دوکلاچه استفاده می کند که از Dignity CVT قدرتمندتر است. گیربکس های CVT با تمام مزیت هایی که دارند از نظر لذت رانندگی و سرعت نمی توانند با گیربکس های دوکلاچه رقابت کنند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید