قیمت بیت کوین امروز 05/03/1401

فرادیک| روند صعودی بیت کوین متوقف شده و همچنان در کانال 22000 دلاری است.امروز 12 مردادماه قیمت بیت کوین با 1.23 درصد کاهش به 22253 دلار معادل 724802463 تومان رسید.

در واقع باید گفت بیت کوین امروز نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی نداشت و با وجود فشار فروش که دیشب ایجاد شد وارد کانال ۲۱ هزار دلاری نشد و این ارز در حال حاضر حدود ۲۲ هزار دلار معامله می شود.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین با ارزش بازار 432 میلیارد دلار، یک شبه بیش از 25 میلیارد دلار معامله شد.

هفت روز گذشته برای این ارز دیجیتال بزرگ خوب بوده است. دارایی دیجیتال پس از کاهش هفته گذشته به زیر 19000 دلار بهبود یافت و روز دوشنبه به حدود 22000 دلار رسید.

گاوها کنترل بازار را حفظ کردند و بیت کوین را به سطوح بالاتری از قیمت سوق دادند. این امر با افزایش قیمت ارز دیجیتال پیشرو به بالای سطح 24000 دلار در روز چهارشنبه همراه شد. بدین ترتیب این سطح به عنوان بالاترین قیمت بیت کوین در ماه گذشته شناخته شد.

با این حال، پس از اینکه تسلا اعلام کرد که به دلیل فشار قرنطینه Covid-19 در چین، بیشتر موجودی BTC خود را در سه ماهه دوم به فروش خواهد رساند، وضعیت تغییر کرد. در نتیجه این خبر، بیت کوین به سرعت واکنش نشان داد و ارزش آن در عرض چند ساعت بیش از 2000 دلار کاهش یافت.

اخیراً اعلام شد که تعداد نهنگ های بیت کوینی که دارای 10000 بیت کوین یا بیشتر هستند افزایش یافته است که نشان می دهد این نهنگ ها در روزهای رکود خرید کرده اند.

  جعفری و خواص شگفت انگیز آن

همچنین سایت گلاسنود به عنوان یکی از منابع آماری بازار ارزهای دیجیتال اعلام کرد که 80 درصد از سرمایه در گردش بیت کوین در دست دارندگان بلندمدت است. این دارندگان معامله گرانی هستند که هنگام کاهش قیمت از بیت کوین حمایت می کنند و در مقابل کاهش قیمت تسلیم نمی شوند.

طی چند روز گذشته، تسلط بیت کوین در یک روند نزولی بوده و از سطح 43.5 درصد به حدود 42.3 درصد کاهش یافته است. این مقدار تقریباً برابر با زمانی است که بیت کوین حرکت صعودی خود را آغاز کرد.

لازم به ذکر است که به گفته معامله گران، تغییرات این شاخص در روزهای آینده می تواند تاثیر زیادی بر تحلیل آلتکوین ها و بیت کوین ها داشته باشد. همچنین توصیه می شود فعالان بازار طی چند روز آینده توجه بیشتری به این شاخص داشته باشند. کاهش بیشتر این شاخص و رشد بیشتر بیت کوین می تواند منجر به حرکت صعودی قوی تر برای آلت کوین ها شود.

بیت کوین مقاومت های زیادی در مسیر خود دارد، مقاومت فعلی اصلی سطح 24267 دلار است. اما در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا بیت کوین را بالاتر از سطح 22500 دلار نگه دارند، در صورت پیروزی این گاوها، احتمال افزایش بیت کوین به بالای 23000 دلار افزایش می یابد.

در غیر این صورت، اگر بیت کوین نتواند بالای 22500 دلار تثبیت شود، احتمالاً به زیر 22000 دلار باز خواهد گشت.

پس از سقوط به زیر 22000 دلار، سطح مهم بعدی 21390 دلار است که احتمالاً از سقوط بیت کوین به سطوح پایین تر جلوگیری می کند. البته باید دید بازار در روزهای آینده به چه سمتی می رود تا به درستی مشخص شود که اکثر معامله گران در مورد روند بیت کوین چه فکری می کنند.

  خروج ناگهانی 153 شهر از وضعیت قرمز کرونا

قیمت بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید