قیمت بیت کوین، امروز 1400/08/18

فرادید| روند صعودی قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد. امروز 9 نوامبر قیمت بیت کوین با 3.71 درصد افزایش به 67723 دلار رسید که معادل 1888354270 جلد است.

بیت کوین یک ارز دیجیتال یا ارز دیجیتال است که در اصل به عنوان یک وسیله مبادله طراحی شده است. اما امروزه به عنوان ذخیره ارزش شناخته می شود.

به گزارش فرادید؛ این ارز دیجیتال به جای تکیه بر واسطه هایی مانند بانک ها، از رمزنگاری برای مدیریت و ایجاد سکه استفاده می کند. تاریخچه بیت کوین با اختراع این ارز توسط مردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو آغاز می شود.

ناکاموتو ایده بیت کوین را از ایده های مختلف جامعه پانک قبرس گرفته است. بزرگترین ارز دیجیتال جهان به سرعت در حال رشد است و به عنوان یک ارز در بین جوامع آنلاین و آفلاین شناخته شده است. از اواسط سال 2010، برخی از شرکت ها شروع به پذیرش BTC به عنوان یک روش پرداخت جدید در کنار سایر روش های پرداخت کرده اند.

بیت کوین در چند روز گذشته پس از شکست در شکستن سد 64500 دلاری در اوایل ماه جاری نسبتاً پایدار بوده است. خرس ها ابتدا کنترل اوضاع را در دست گرفتند و به تدریج دارایی را پایین آوردند.

این در حالی است که قیمت تا سطح 60 هزار دلار کاهش یافت و آخرین افت در روز شنبه رخ داد. همانطور که دیروز اعلام شد، پس از این افت قیمت، وضعیت اندکی بهبود یافت و قیمت در اطراف دلار تثبیت شد.

از آن زمان تا کنون شرایط بسیار تغییر کرده است. بیت کوین تنها در چند ساعت به شدت به بیش از 4000 دلار افزایش یافت و به 66400 دلار رسید که بالاترین سطح در سه هفته اخیر است.

  محمد امین کریم پور; اینفلوئنسر سازنده فیلم

بیت کوین اکنون بالاتر از سطح 66000 دلار است که تنها چند درصد کمتر از آخرین رکورد خود است. ارزش بازار آن به 1.250 تریلیون دلار افزایش یافته است و تسلط آن بر آلتکوین ها تقریباً 1٪ افزایش یافته و به 43.5٪ رسیده است.

اگر بیت کوین بتواند مقاومت را در محدوده 66 تا 67 هزار دلار بشکند، احتمالاً تا محدوده 73 هزار دلار افزایش می یابد که محدوده 618.1 فیبوناچی نیز می باشد. البته محدوده 73000 دلاری یک محدوده مقاومتی مهم در نظر گرفته می شود، زیرا نوعی کانال صعودی بیت کوین در حال حرکت با قیمت 29000 دلار است.

برخی کارشناسان بر این باورند که از ابتدای روند صعودی بیت کوین در محدوده 10000 دلار پیشرفت قابل توجهی مشاهده نشده است و همچنان در چرخه روند صعودی قرار دارد.موج بعدی یک روند صعودی طولانی است.

آخرین جهش می تواند بیت کوین را به 100000 دلار برساند و احتمالا تا چهار ماه اول سال 2022 ادامه خواهد داشت، اما زمانی که این موج به پایان برسد، به تعدیل زمانی بلندمدت خواهیم رسید.

به گزارش AssetDash، بیت کوین (BTC) اکنون ششمین دارایی با ارزش از نظر ارزش بازار در بین شرکت های بزرگ، پس از مایکروسافت، اپل، شرکت مادر گوگل، آلفابت، عربستان سعودی آرامکو و آمازون است.

افزایش اخیر قیمت، ارزش بازار بیت کوین را در محدوده 600 میلیارد دلار آمازون قرار می دهد.

قیمت فوری بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید