قیمت بیت کوین، امروز 14/09/1400

فرادید| بیت کوین به روند نزولی خود ادامه می دهد. امروز، 5 دسامبر، قیمت بیت کوین با 6.89 درصد کاهش به 49405 دلار معادل 1577955700 جلد رسید.

نوسانات بالا می تواند همه چیز را در بازار ارزهای دیجیتال در یک روز تغییر دهد. تا 24 ساعت پیش، قوی ترین حرکت بیت کوین نمی توانست به طور قطعی آن را به زیر 59000 دلار برساند.

همانطور که دارایی برای مرحله دیگری از حرکت به آن سطح خاص آماده می شد، خرس ها شروع به بازی بزرگ کردند. سپس بیت کوین به شدت شروع به کاهش کرد. در فاز اول قیمت به 51000 دلار کاهش یافت که نشان از افت قیمت 8000 دلار در روز دارد. اما این پایان ماجرا نبود.

چند ساعت بعد، بیت کوین به 42000 دلار (در Bitstamp) سقوط کرد که پایین ترین سطح از اواخر سپتامبر است. پس از افت شدید 16000 دلاری در یک روز، بیت کوین مقداری از ارزش از دست رفته خود را به دست آورد، اما همچنان در یک روز 17 درصد کاهش یافته و اکنون در حدود 47،000 دلار است.

به گزارش فراد؛ ارزش بازار این ارز که دیروز نزدیک به 1.1 تریلیون دلار بود، اکنون به زیر 900 میلیارد دلار رسیده است.

تحلیلگران بازارهای خارجی بر این باورند که سقوط اخیر بازار به دلیل ترس در بازارهای جهانی از گسترش سویه جدید Omicron در جهان است. بازار سهام ایالات متحده در هفته گذشته تحت فشار بوده و این فشار اکنون به بازار ارزهای دیجیتال منتقل شده است.

یکی دیگر از دلایل کاهش دو ماهه بیت کوین را می توان به مقاومت تنظیم کننده های ایالات متحده نسبت داد که از مدیران عامل ارزهای رمزنگاری پیشرو مانند FTX و Binance US دعوت کردند تا به دارایی های ارز دیجیتال گوش دهند.

  چگونه برای لبخند زدن دیگران هدیه بسازیم؟

علاوه بر این نشانه هایی از تعدیل قیمت ها از فعالیت صرافی ها به چشم می خورد. داده های این زنجیره نشان می دهد که جریان ورودی بیت کوین به تدریج بیشتر از خروج پول از مبادلات است.

برخی کارشناسان همچنین بر این باورند که کاهش نرخ بیکاری در ایالات متحده و بازگشت نرخ بهره به سطوح قبل از سلطنت در سراسر جهان می تواند به بانک مرکزی کمک کند تا سیاست پولی خود را سریعتر به حالت عادی بازگرداند و دلار را کاهش دهد. این امر در نهایت می تواند منجر به افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی و به دنبال آن کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های پرخطر شود.

با وجود کاهش ارزش دلاری بیت کوین و وحشتی که طبق معمول بازار را فرا گرفته است، بسیاری از خرده فروشان از این تعدیل به عنوان فرصتی برای خرید در پایین ترین قیمت ها استفاده می کنند. نجیب بوکلی، رئیس جمهور سالوادور، که چند ماه پیش بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کشور معرفی کرد، نیز در توییتر اعلام کرد که 150 بیت کوین دیگر را به قیمت حدود 48700 دلار خریداری کرده است.

قیمت بیت کوین، امروز 14/09/1400

دیدگاهتان را بنویسید