قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

اگرچه بازار مسکن در مناطق مصرفی اصلی شهر با کمبود عرضه مناسب برای خرید از سوی مصرف کنندگان، مصرف کنندگان بالقوه مواجه است، تحقیقات میدانی نشان دهنده افزایش تعداد مراجعات به بنگاه های املاک است.

بررسی ها از آخرین وضعیت بازار مسکن در تهران نشان می دهد که بازار مسکن وارد شب عید بهمن ماه امسال شده و اکنون حضور کاندیداهای بازار برای اطلاع از شرایط قیمت و مشخصات فایل های موجود در بازار نیز افزایش یافته است.

پیش بینی می شود در بهمن ماه نسبت به دی ماه معاملات مسکن بیشتر شود چرا که علاوه بر عوامل موثر بر افزایش تعداد معاملات مسکن در دی ماه، این وضعیت متاثر از آغاز فصل تعطیلات در بازار آپارتمان خواهد بود. .

معمولاً هر ساله متقاضیان مسکن برای یافتن آپارتمان یا خانه دلخواه خود جستجوی خود را در بازار آغاز می کنند و قصد دارند ابتدا از بازار ملک خریداری کنند یا واحد مسکونی خود را تبدیل کنند. این وضعیت در هفته گذشته در بازار مسکن نیز مشاهده می شود. در حال حاضر بیشترین تعداد متقاضیان مصرف کننده در بازار مسکن، متقاضیان رو به بهبود هستند.

یعنی افرادی که می خواهند سال جدید را در خانه ای جدید شروع کنند. در پی شیوع ویروس کرونا، برخی از این دسته از کاندیداها از دو سال گذشته خرید خود از بازار را به تعویق انداخته بودند، اما امسال گروهی از آنها وارد بازار شدند. در شرایط فعلی فایل های موجود در بازار املاک اکثرا بین بزرگ و کلان است و متقاضیان سایز کوچک همچنان با محدودیت خرید از بازار املاک مواجه هستند.

  مبنای تعیین شهریه مدارس غیردولتی

از سوی دیگر، عرضه تعمیرات در بازار نیز با توجه به ادامه رکود در بازار مسکن رو به کاهش است.

قیمت آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید