قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

اگرچه عرضه آپارتمان برای فروش در اکثر نقاط شهر رو به افزایش است، اما نرخ رشد عرضه در بازار مسکن در منطقه 5 بسیار سریعتر از سایر مناطق است.

ماجرای افزایش عرضه در منطقه مصرفی غرب تهران به خریدهای دو ماه اخیر برمی‌گردد که بر اساس حدس و گمان انجام شده است. منطقه 5 در سال های اخیر همواره یکی از دو محله پرتردد شهر تهران بوده و در ماه های اخیر از نظر حجم معاملات مسکن از جایگاه اول جدول منطقه ای فاصله نگرفته است.

این تقاضای بالای مسکن در این منطقه با وجود رکود و ثبات نسبی قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، از سوی دیگر، گروه کوچکی از خرده‌فروشان را در هفته‌های اخیر به سمت خرید آپارتمان‌های موسوم به «مقرون‌به‌صرفه» سوق داده است. آنها را در بازار املاک مسکونی شب عید که به طور سنتی از رونق نسبی برخوردار است عرضه کنند و بتوانند بیش از 10 و گاه تا 20 درصد از یک سرمایه گذاری دو، سه ماهه سود ببرند.

البته فعالیت دلالان در سایر مناطق بازار مسکن تقریباً صفر است، اما تقاضای زیاد در محله 5 برخی از آنها را وسوسه کرد که برای سود کوتاه مدت اقدام به خرید آپارتمان کنند.

اما پیامی که این روزها از بازار مسکن می‌رسد این است که با توجه به اخبار مثبت مبنی بر خروج احتمالی از مذاکرات لغو، در مجموع انتظارات رو به افزایش در بازار مسکن و تورم پایین در بازار مسکن شب عید برای افزایش تقاضا در بازار مسکن شکست خورده است. جابجایی او طبق معمول هر سال به این منطقه بازمی گردد. بنابراین، رسیدن به حاشیه سودی که معامله گران موقت در بازار مسکن ارائه می کنند بسیار بعید است.

  بانک کارگران از نظر پرداخت تجهیزات بدون ضامن رتبه دوم کشور را دارد

قیمت آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید