«قهرمان» فرهادی نامزد گلدن گلوب شد

مصطفی قاسمیان| شب گذشته انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) فهرست نامزدهای هفتاد و نهمین دوره جوایز را اعلام کرد.

گلدن گلوب، جدیدترین معرفی اسکار و دومین جایزه معتبر سینمایی پس از آن جایزه، جوایز سال 2022 خود را در 19 ژانویه به برندگان اهدا خواهد کرد.

رهبری بریتانیا در سینما

در رده سینما دو فیلم «بلفاست» و «قدرت سگ» با 7 نامزدی در رشته های مختلف بیشترین شانس برنده شدن را دارند. هر دو فیلم نامزد بهترین درام، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شدند. جالب اینجاست که هر دو فیلم توسط کارگردانان بریتانیایی (یکی ایرلندی و دیگری استرالیایی) نوشته و کارگردانی شده است.

همچنین در رده فیلم ها، «پیتزا لیکور» ساخته پل توماس اندرسون، «به بالا نگاه نکن» ساخته آدام مک کی و «داستان وست ساید» ساخته استیون اسپیلبرگ که هر سه نامزد دریافت فیلم های موزیکال کمدی شده اند. این سه فیلم به همراه فیلم دراماتیک «شاه ریچارد» موفق به کسب 4 نامزدی شده اند.

رقابت ستارگان و جوانان در بازیگری

تعدادی از ستاره های مطرح سینما در فهرست نامزدهای بازیگری در بخش سینما نامزد شده اند. بندیکت کامبربچ برای «قدرت سگ»، خاویر باردم و نیکول کیدمن برای «ریکاردو بودن»، ویل اسمیت برای «شاه ریچارد»، دنزل واشنگتن برای «تراژدی مکبث»، اولیویا کلمن برای «دختر گمشده»، لئوناردو دی کاپریو و جنیفر. لارنس برای «به بالا نگاه نکن»، ماریون کوتیار برای «آنت»، اما استون برای «کورولا» و پیتر دینکلج برای «سیرانو» از جمله این چهره‌ها هستند.

این فهرست همچنین شامل سه بازیگر جوان از جمله کوپر هافمن و آلانا هیم برای «پیتزای مشروب» و ریچل زیگلر برای «داستان وست ساید» است.

  مرگ طاقت فرسا مهسا امینی و موانع حقوق شهروندی

بهترین سریال ها کدامند؟

نامزد بهترین سریال درام، «لوپین»، «نمایش صبحگاهی»، «ژست»، «بازی ترکیبی» و «مبادله» و «کبیر»، «هگز»، «فقط کشتار در ساختمان»، «سگ‌های ولگرد» و «تد لاسو» نامزد بهترین سریال موزیکال-کمدی شد.

«دوپسیک»، «بازجویی: داستان جنایی آمریکایی»، «خدمت‌کار»، «مرگ از ایستتون» و «زیرزمینی» نیز نامزدهای بهترین سریال تلویزیونی یا تلویزیونی شدند.

در این بخش بیشترین نامزدی «میراث» با 5 نامزدی و «برنامه صبحگاهی» و «تد لسو» با 4 نامزدی و سریال هایی چون «دوپسیک»، «کبیر»، «هگز»، «خدمتکار»، «فقط» است. قتل «در ساختمان»، «ژست» و «بازی پیچیده» را با 3 نامزدی دنبال کنید.

اکثر نامزدهای این سریال بازیگران تلویزیونی هستند، اما ستارگان اصلی مایکل کیتون برای «دوپسیک»، اسکار آیزاک و جسیکا چستین برای «صحنه هایی از ازدواج»، «کیت وینسلت» برای «مار از ایستتون» هستند. و.

فرهادی به عنوان “قهرمان” نامزد شد.

همچنین در این مراسم اعلام شد که فیلم «قهرمان» جدیدترین ساخته عسگر فرهادی به همراه «کوپه 6» نماینده فنلاند، «ماشین من را بران» نماینده ژاپن، «دست خدا» نماینده ایتالیا و «مادران موازی» نماینده اسپانیا عنوان یکی از 5 نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی برای جوایز گلدن گلوب انتخاب شد.

این سومین بار است که فیلمی از ایران و فیلمی از عسگر فرهادی پس از «جدایی» و «فروشنده» نامزد گلدن گلوب می شوند. در عین حال نبود عنوان فیلم در میان نامزدهای بهترین فیلمنامه، شانس او ​​را برای نامزدی اسکار کاهش داد.

منبع: خراسان

دیدگاهتان را بنویسید