قصاص؛ پایان تلخ قتل به خاطر نگاه چپ

413837 214 خبر مرکزی

مردی که بر سر چشم چپ شروع به نزاع دسته جمعی کرد و باعث مرگ پسر جوانی شد، به قتل و چاقو زدن به قصاص و دیه محکوم شد.

در سال 96 به ماموران کلانتری 174 عبدالعظیم اعلام شد که درگیری بین سه مرد در شهرری منجر به خونریزی شده و پسر 27 ساله ای به نام مهران مجروح و به بیمارستان هفت تیر منتقل شده است. پلیس در حال بررسی و کشف مجروح شدن مهران در برخورد با مجرم سابق به نام سهراب است.

پلیس ردیابی سهراب را گرفت، اما او به مکان نامعلومی فرار کرد. ساعاتی پس از این درگیری خونین، مهران روی تخت بیمارستان جان باخت و ماموران از شاهدان این درگیری بازجویی کردند.

یکی از شاهدان گفت: در مغازه ام بودم که متوجه شدم پسری به نام حامد با سهراب درگیر شده است. سهراب پسر شیطان صفتی است که شروع به کشتن گاری ها کرده است. مهران یکی از دوستان حامد برای میانجی گری دعوا کرد اما سهراب او را با چاقو زد. سهراب یکی از ماشین کش های محلی است و همیشه همین کار را می کند.

مرد جوانی که خود نیز شاهد ماجرا بود گفت: در حال عبور از خیابان بودم که متوجه برخورد حامد و سهراب شدم. آنها در سمت چپ می جنگیدند. مهران که همراه حامد بود قصد پیاده شدن از ماشین را داشت که ناگهان سهراب به او حمله کرد و او را در ماشین و دیوار گیر کرد و با ضربات چاقو به سینه اش زد و فرار کرد.

دو روز پس از این حادثه، پلیس سهراب 23 ساله را که دارای 5 سابقه کیفری بود، ردیابی و دستگیر کرد. او به قتل اعتراف کرد و از صحنه جنایت نجات یافت. متهم به اتهام قتل و ضرب و جرح عمد به مقتول با شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران روبرو بود.

  فروش موتور ویژه ایرمان سعید فطر

در ابتدای جلسه کیفرخواست متهم قرائت شد و نماینده دادستان گفت: بر اساس کیفرخواست، متهم قتل به نام سهراب دارای چندین سابقه کیفری ضرب و شتم و درگیری بوده و با ضربات چاقو مهران را به قتل رسانده است.

متهم در بازجویی به قتل اعتراف کرد. بعد از جلسه پدر و مادرم خواستار قصاص شدند. مادر داغدار با اینکه بسیار اندوهگین بود، گفت: پسرم بی گناه کشته شد و من خون او را نمی بخشم و می خواهم انتقام سهراب را بگیرم.

همانطور که در پیگیری پرونده به من اطلاع دادند، پسرم قصد داشت واسطه شود که مورد حمله قرار گرفته و کشته شده است. مهران اصلا رزمنده نبود. او بچه بدی نبود. متهمی که پسرم را کشت هم پرونده دارد. لطفا مجازات شوید و من نمی بخشم.

جنایتکار سابق در دفاع از خود گفت: من با مهران درگیری نداشته ام و او را نمی شناسم. آن شب به خاطر نگاه چپ حامد به من اعتراض کردم و بین ما دعوا شد. حامد بچه محله ما بود و چند بار از بالا به من نگاه کرد.

وقتی به او فحش دادم به من حمله کرد. در همین لحظه دوستش مهران می خواست از ماشین پیاده شود که من برای محافظت از خودم او را با چاقو زدم و چند ضربه به او زدم. من قصد کشتن او را نداشتم. برای دفاع از خودم چاقو زدم و اگر او را نمی زدم مهران مرا گاز می گرفت.

همانطور که گفتم، من هیچ قصدی برای چاقو زدن یا کشتن مهران نداشتم. چون با مهران درگیری نداشته ام. با حامد دعوام شد. حامد گفت باید صورتش را خم کند و مرا اذیت کند. او می دانست که نقطه ضعف من به سمت چپ نگاه می کند و هر بار که با من تماس می گرفت این کار را می کرد.

  حواله های ایران خودرو را از امروز تا 30 بهمن به سایر محصولات تبدیل کنید

پس از دفاعیات متهم، وکیل پدر و مادرم به دفاع پرداخت و گفت: همه شاهدان گفتند که متهم چاقو در دست داشت و مقتول در حال پیاده شدن از خودرو بود. این نشان می دهد که درخواست حمایت قانونی رد شده است. مقتول چاقو نداشت یا مورد حمله قرار گرفت.

فقط بیرون آوردن کسی از ماشین یک عمل تهدیدآمیز نیست. بنابراین متهم به دروغ ادعا می کند که مهران قصد ضربه زدن به او را داشته است. از دادگاه تقاضا دارم به این قسمت از اظهارات متهم توجه کند.

سپس شاهدان جنایت یکی یکی به جایگاه ویژه احضار شدند. یکی از شاهدان گفت: روز حادثه سهراب و حامد با هم دعوا کردند. البته از اول درگیری نرفته بودم و نمی دانم چرا با هم دعوا می کردند. وسط جنگ رسیدم و ناگهان مهران را غرق در خون دیدم.

سعی می کرد سهراب و حامد را آرام کند. اصلا نفهمیدم چی شد و چرا سهراب به سینه مهران زد. سعی کردیم به مهران کمک کنیم و خیلی سریع او را به بیمارستان رساندیم که مهران جان خود را از دست داد.

یکی دیگر از شاهدان پرونده نیز گفت: وقتی حامد و سهراب با هم درگیر شدند مهران از ماشین پیاده شد. گفت هر دو رفیق بودند، دعوا نکنید. جلو رفت و هر دو را هل داد و گفت دعوا نکنید. حامد عقب نشینی کرد اما سهراب مشتی به سینه اش زد.

حتی خود سهراب هم از اتفاقی که افتاده بود شوکه شده بود اما راه برگشتی نبود. ما خیلی تلاش کردیم تا مهران را زنده نگه داریم. سریع او را به بیمارستان رساندیم و مداواش کردیم اما فوت کرد. دیدم مهران بی گناه را کتک زدند.

  اسامی برندگان سیمرغ بلورین جشنواره فجر 1400

سعی کرد کمک کند اما سهراب او را زد. مهران اصلا حمله نکرد. سپس شاهدان دیگر ایستادند و همه گفتند که سهراب با حامد درگیر است و مهران می‌خواهد واسطه شود که او کشته شده است. در پایان اظهارات متهم و وکیل مدافع، قضات دیوانه شدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده، پسر شرور را به قصاص و دیه جراحت ناخواسته مقتول محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید