قربانی انتقام؛ قتل یک جوان با انفجار خودرو

439674 928 خبر مرکزی

خانواده مردی که دو سال پیش به ضرب گلوله کشته شد، به طرز وحشتناکی انتقام گرفتند. همدست قاتل اصلی را در ماشینش منفجر کردند.

خانواده وقتی دیدند تنها متهم پرونده با قرار وثیقه آزاد شده است، بمبی را در خودروی وی جاسازی کردند و مرد جوان را کشتند. قاتل اصلی پرونده دو سال پیش همچنان متواری است.

دوازدهم بهمن سال گذشته بود که انفجاری مهیب در خیابان خواجوی کرمانی در جنوب شرق تهران باعث وحشت مردم شد. یک دستگاه پژو پرشیا سفید رنگ منفجر شد و راننده آن که پسر جوانی بود در خودرو سوخت و خاکستر شد.

شدت انفجار به حدی بود که قطعات خودرو به فاصله چند متری پرتاب شد. مردم وحشت زده ماجرا را به پلیس اطلاع دادند و بلافاصله قاضی ساسان گلامی بازپرس وظیفه قتل در دادسرای جنایی پایتخت به همراه عوامل آگاهی راهی محل حادثه در کیانشهر شد.
انفجار وحشتناک

بررسی ها نشان داد که این انفجار عمدی بوده و خودروی پژو بر اثر موادی شبیه دینامیت منفجر شده است. مواد منفجره به کف خودرو رانده شد.

ماموران در ادامه تحقیقات در این مسیر به سراغ شاهدان حادثه رفتند که با پلیس تماس گرفتند.

یکی از شاهدان گفت: من رانندگی می کردم. ناگهان یک خودروی پژو منفجر شد. شدت انفجار به حدی بود که تعادلم را از دست دادم و با ماشین دیگری تصادف کردم. خودروی پرشیا نیز در چند متری به هوا پرتاب شد. «انفجار بسیار شدید بود و من به محض سوختن راننده را دیدم.

پلیس راننده را امین معرفی کرد و به سراغ خانواده اش رفت. در بررسی ها مشخص شد این پسر نزد یکی از بستگانش در تهران اقامت داشته است. بستگان او به پلیس گفتند که این پسر تنها 20 دقیقه از خانه بیرون بوده است.

  علائم سرخک در کودکان

در تحقیقات بعدی اولین شواهد به دست پلیس رسید. مقامات دریافتند که راننده در سال 1999 در یکی از شهرهای غربی کشور دستگیر شده است. پرونده او قتل مسلحانه بود، اما قاتل مرد دیگری بود که کسی از او خبر نداشت. امین نیز در صحنه جرم بازداشت و هشت ماه را در زندان گذراند، اما با قرار وثیقه آزاد شد. بنابراین، مقامات پیشنهاد کردند که انفجار ممکن است ارتباطی با پرونده دو سال پیش داشته باشد.

داستان قتل 2 سال پیش

با این فرضیه پلیس تحقیقات خود را در این راستا تشدید کرد. ماموران دریافتند که قتل مسلحانه توسط یک خواستگار انتقام جو انجام شده است. ماجرا از این قرار بود که اواخر سال 1378 مردی میانسال در یکی از شهرهای غربی کشور به ضرب گلوله کشته شد.

تحقیقات پلیسی نشان داد مقتول قربانی پسر جوانی بوده است. قاتل خواستگار سرسخت دختر مقتول است اما وقتی با مخالفت مقتول مواجه می شود قصد کشتن او را دارد و با اسلحه به سمت او می رود. در بررسی ها مشخص شد که امین نیز از دوستان قاتل بوده و به همراه قاتل مسلح به سراغ مقتول رفته است.

در پی این ماجرا خواستگار انتقام جو که قاتل اصلی پرونده است به صورت غیرقانونی از کشور خارج شد اما امین توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

وی در بازجویی گفت: من هیچ نقشی در جنایت نداشتم. آن روز من و دوستم به محل قتل رفتیم تا با مقتول صحبت کنیم تا او از ازدواج راضی باشد اما مقتول همچنان اصرار داشت. سرانجام دوستم اسلحه اش را بیرون آورد و مقتول را کشت. من حتی نمی دانستم که او می خواهد جنایتی انجام دهد.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/04/04 است

دستگیری 4 متهم اصلی

امین هشت ماه در زندان بود تا اینکه با قرار وثیقه آزاد شد و به تهران بازگشت. اما خانواده مقتول با اعتراض به آزادی امین تاکید کردند که وی در قتل دست داشته و باید مجازات شود. به همین دلیل به نظر می رسد امین بارها مورد تهدید قرار گرفته است. همه این شواهد حاکی از آن است که این انفجار هولناک توسط خانواده مرد میانسالی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، رخ داده است.

حتی یکی از پسران مقتول چند ماه پیش با اسلحه کلاشینکف برای کشتن امین به تهران رفت اما به نظر می رسد پلیس خودروی پرسرعت او را در میانه راه متوقف کرده و در خودروی او اسلحه ای پیدا کرده است. متهم بازداشت شد.

به گفته دوستان و نزدیکان امین، وی به دلیل این تهدیدات جرأت خروج از خانه را نداشته و به مدت دو ماه خود را در خانه حبس کرده است. او روز تصادف از خانه خارج شد تا به پمپ بنزین برود اما ماشینش منفجر شد. بنابراین پلیس به سراغ متهمان اصلی این پرونده رفت.

پسران مقتول و دو تن از بستگان نزدیک مقتول به دستور بازپرس جنایی در تهران دستگیر شدند. بلافاصله توسط مراجع قضایی و پلیس مورد بازجویی قرار گرفتند. با این حال آنها اظهارات ضد و نقیضی کردند و از اعتراف آن خودداری کردند. اما همه شواهد نشان می دهد که چهار مرد برای انتقام امین را در ماشینش کشتند. بنابراین تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

منبع: شهروند

دیدگاهتان را بنویسید