قتل یک قهرمان سابق در درگیری در کمپ مواد مخدر

422838 371 خبر مرکزی

دو روز پس از مرگ دلخراش قهرمان اسبق کشتی آسیا، خانواده وی اعلام کردند که به دنبال انتقام از عاملان این جنایت هستند.

شامگاه پنجشنبه 23 دی ماه خبر درگذشت محسن قاسمی ملی کشتی گیر اسبق ایران و دارنده مدال طلای آسیا از سوی خانواده وی اعلام شد که این قهرمان 31 ساله بروجردی در سانحه ای دلخراش دچار آسیب مغزی شد. در فوریه 1998 و بیمار می شود. .

مرتضی قاسمی برادر بزرگ مرحوم محسن قاسمی گفت: ما چهار برادر و یک خواهر هستیم که محسن آخرین پسر خانواده بود و متولد 1348 بود.

برادرم به دلایلی پس از ترک کشتی معتاد شد، اما با میل خودش برای رهایی از اعتیاد او را به کمپی به نام نیو ایج در بورو بردیم. به ما گفتند مرکز خوبی است. وقتی برادرم را آنجا پذیرفتیم، اکیداً توصیه کردم که مراقب او باشند و به سراغش بروند. من خودم او را عیادت کردم، اما یک روز به ما گفتند که برادرت از پله ها افتاده و او را به بیمارستان رساندیم، اما بعد متوجه شدیم که برادرم آنجاست. او با چند نفر درگیر شد و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و جمجمه اش شکست و پس از آن ساعت ها در همان حالت در گوشه ای رها شد که باعث شد به کما برود.

پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله به پلیس و دادستانی شکایت کردیم و از آنها خواستیم عکس های نظارت تصویری کمپ را بررسی کنند. مسئولان کمپ 1 ادعا می کنند که تصاویر حذف شده اند اما با بازگرداندن تصاویر; صحنه های هولناکی از شکنجه و ضرب و شتم برادرم توسط سه نفر در اردوگاه دیدیم که هنوز تحمل آنها سخت است.

  مردم تورم بالای 40 درصد را از دلالان نمی پذیرند

ما اصلا نمی دانستیم که این کمپ مجوز رسمی ندارد. پس از این ماجرا به مسئولان کمپ شکایت کردیم و سه نفر به نام های پیمان، ایمان و فرشاد که مهاجمان اصلی برادرم بودند دستگیر شدند. خود معاون دادستان بروگر پیگیر این پرونده بود اما در نهایت سه متهم با قرار وثیقه 30 میلیون تومانی آزاد شدند، البته قرارگاه نیز پلمب شد.

مرتضی ادامه داد: در مدتی که برادرم در بیمارستان بستری بود، هیچکس حمایت مالی برای بستری شدنش نکرد، حتی یک کارمند هم به ملاقاتش نیامد. برادرم مدتی در کما بود، بعد چشمانش را باز کرد، البته به ما گفتند که دچار آسیب شدید مغزی شده است. اما مدت ها در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران بستری بود. برادرم پنجشنبه شب 23 دی ماه به طرز عجیبی فوت کرد.

این جوان که از سوگواری برادرش به شدت متأثر شده است، گفت: پرونده ضاربان برادرم در شعبه یک بازپرسی دادسرای بروجرد در حال پیگیری است و اکنون با توجه به فوت برادرم به زودی به دادسرا خواهیم رفت. بیایید به عنوان قاتلان محسن از این جنایت شکایت کنیم و قطعاً انتقام آنها را می‌خواهیم. آنها برادرم را با شکنجه و ضرب و شتم کشتند. از قاضی می‌خواهیم منصفانه قضاوت کند و عاملان قتل برادرم را مجازات کند.

چرا باید مراکز کمپ های غیرمجاز مواد مخدر کار کنند و هیچ نظارتی بر کار کمپ ها وجود ندارد؟ چرا قهرمان کشتی که زمانی مدال آور کشور بود اینقدر فراموش شده است؟ فیلم شکنجه برادرم توسط کارکنان کمپ گواه این ادعاست.

مرحوم محسن قاسمی تا وزن 74 کیلوگرم مبارزه کرد. وی در سال 2011 در سن 20 سالگی مدال طلای آسیا را کسب کرد و در سال 2012 با تیم ملی کشتی فرنگی قهرمان جهان شد.

  کنایه جالب پرویز پرستویی از سرعت اینترنت در ایران + عکس

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید