قتل یک دختر جوان به قیمت 500 هزار تن

عامل قتل دانش آموزی که جسد مقتول را به آتش کشیده بود با تایید حکم قصاص از دیوان عالی کشور به چوبه دار نزدیک شد.

این مرد متهم است که دو سال پیش در جریان درگیری 500 هزار تومانی یک دانش آموز را به قتل رسانده است. این پرونده توسط پدر دختر تشکیل شده است. او به پلیس گفت دخترش خانه را ترک کرده و برنگشته است.

مرد گفت: «دخترم طبق معمول هر روز از خانه بیرون می رفت تا به دانشگاه برود. سوار ماشین شد و رفت، اگر دیر می‌آمد به ما اطلاع می‌داد، اما با ما تماس نمی‌گرفت و هر چیزی که با تلفنش تماس می‌گرفتیم مطرح نیست. فکر کنم برای دخترم اتفاقی افتاده

وقتی مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند، با توجه به خاموش بودن تلفن آیدا، مطمئن شدند که اتفاقی افتاده است. آنها شماره ثبت خودرو آیدا و سایر اطلاعات را از پدرش دریافت کردند و تحقیقات خود را آغاز کردند اما هیچ اثری از آیدا و ماشینش نبود. پلیس متوجه شد آیدا با پسری به نام هومن بود.

این را پرینت صحبت های او تایید می کند. زمانی که ماموران هومن از او پرسیدند از سرنوشت آیدا اطلاعی نداشت و گفت: او را دیدم، آمد تا پول بگیرد اما بعد رفت و من دیگر از او خبر ندارم و رابطه خاصی با او نداشتم.

چند روز بعد پلیس ماشین آیدا را با قسمتی از آن سوخته پیدا کرد. بنابراین افسران تقریباً مطمئن بودند که باید به دنبال جسد آیدا بگردند. پس از مدتی جسد سوخته ای در خارج از تهران پیدا شد که به نظر می رسد متعلق به آیدا باشد. جسد کاملاً نسوخته بود و قابل شناسایی نبود، اما با توجه به ابزار باقی مانده از جسد، به کارکنان اعلام شد که جسد متعلق به آیدا است. هویت جسد با معاینه داخلی خانواده آیدا تایید شد.

  حمایت جالب مهران مدیری از اعتراضات مردمی + فیلم

پس از تحقیقات، هومان به عنوان آخرین فردی که با آیدا بود دستگیر شد. این بار هومن به کشتن آیدا اعتراف کرد و گفت که این کار را از روی عصبانیت انجام داده است. گفت: آیدا مبلغی به من داده بود و ماهی 600 هزار تن به او می دادم.

روز حادثه به خانه ام آمد و پولش را طلب کرد. 100000 تن به او دادم و گفتم 500000 باقیمانده را چند روز دیگر می دهم. آیدا عصبانی شد و گفت قبول نمی کند. او فریاد زد و از من خواست که تمام پول را پرداخت کنم. قبول نکردم و دوباره صدایم را بلند کردم. از شدت عصبانیت او را به داخل خانه کشاندم و خفه کردم.

وقتی این کار را کردم اصلا تنها نبودم. نمی دونم چرا اینقدر عصبانی بودم. وقتی آیدا فوت کرد، چاره‌ای جز نابود کردن جسد نداشتم و می‌دانستم که دیر یا زود پلیس به سراغم خواهد آمد و خانواده آیدا به دنبال او خواهند رفت. بنابراین تصمیم گرفتم جسد را از بین ببرم. پس از اظهارات متهم، پزشکی قانونی نیز نظر خود را اعلام کرد.

پزشکی قانونی در نامه ای که به دادسرا ارسال شده، گفته است که آیدا ابتدا بر اثر خفگی جان خود را از دست داده و به نظر می رسد خفگی ناشی از فشار بر عناصر حیاتی گردن بوده و پس از آن بدن ملتهب شده است. با تکمیل تحقیقات و تشکیل کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در این جلسه والدین خواستار قصاص شدند و پدر آیدا گفت که به هیچ وجه سازش نمی کند. متهم پس از قرائت کیفرخواست متهم، اتهام وارده را می پذیرد. مرد گفت: من اتهام را قبول دارم، اما آن موقع عادی نبودم. وقتی آیدا نزد من آمد، کاملاً غیرعادی بودم. چون شیشه زیادی قورت داده بودم، اراده ام مال من نبود.

  کمبود و قیمت بالا؛ آیا عرضه نفت سهمیه ای خواهد بود؟

چند بار به او گفتم برو، اما توجهی نکرد و بلند شد و گفت پولش را می خواهد. وقتی با عصبانیت او را کشتم، چاره ای جز تخریب جسد نداشتم. به همین دلیل جسد آیدا را با خودروی خود به نسیم شهر بردم و آن را آتش زدم و سپس متواری شدم.

متهم گفت: ابتدا می خواستم ماشین را خراب کنم چون می دانستم از طریق ماشین دنبالم می کنند اما بعد تصمیم گرفتم جسد را هم تخریب کنم. به طوری که اثر انگشت یا اثری از من روی آن نیست. من از کاری که کردم بسیار متاسفم و از پدر و مادرم بابت این اتفاق عذرخواهی می کنم.

در پایان جلسه دادگاه، هیئت منصفه دیوانه شده و متهم را به قصاص و پرداخت جزای نقدی جنایت علیه جسد و پرداخت غرامت به درخواست اولیای دم محکوم کردند. رای صادره توسط متهم و وکیل وی مورد تجدیدنظرخواهی قرار گرفت و پرونده برای رسیدگی در شعبه ۲۹ دیوان عالی کشور ارسال شد.

پس از بازرسی دیوان عالی کشور، رأی صادره تایید شد و قضات به اعتراض متهم و وکیل وی توجهی نکردند. بدین ترتیب نام هومان در بین متهمان اجرای احکام دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید