قتل یکی از دوستان نزدیک به جرم توهین به ناموس

421532 352 خبر مرکزی

پسر جوان متهم به قتل پس از اخراج از آلمان به ایران به زودی در دادگاه کیفری تهران محاکمه می شود. متهم به جرم ارتکاب جرم از آلمان اخراج و به ایران بازگشت و در آنجا یکی از دوستانش را کشت.

یک سال پیش گزارشی مبنی بر قتل در شرق تهران به پلیس راهور ارائه شد. کارکنان فروشگاه محل قتل با پلیس مرکز فوریت های پلیسی تماس گرفتند و به مأموران گفتند که دو مرد جوان درگیر مغازه آنها هستند که یکی از آنها با ضربات چاقو به دیگری ضربه می زند.

دقایقی بعد ماموران در محل حاضر شدند و جسد پسر جوان را غرق در خون مشاهده کردند. مرد جوان عامل قتل که توسط پلیس دستگیر شد نیز در مغازه حضور داشت.

پس از تحویل جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات برای روشن شدن جزئیات این حادثه آغاز شد. پلیس ابتدا از ماموران بازجویی کرد. یک افسر پلیس گفت: ما کار می کردیم و مشتریان در فروشگاه بودند.

ناگهان جوانی خون آلود از درب مغازه بیرون پرید و روی زمین افتاد. ما سعی کردیم به او کمک کنیم. از همکارانم خواستم با اورژانس تماس بگیرند. ناگهان جوانی بسیار عصبانی با چاقو وارد شد و ضربه دیگری به سر و گردنش وارد کرد. سرعت آنقدر زیاد بود که نتوانستیم جلویش را بگیریم.

در پی تسلیم شدن متهم به اداره اطلاعات، از وی تحقیق شد. جوانی به نام سینا به جرم خود اعتراف کرد و گفت: من و احمد با هم دوست بودیم. احمد در حین صحبت به من فحش می داد که من خیلی عصبانی شدم و او را زدم.

  نقاشی 250 ساله; گران ترین اثر هنری جهان؟!

متهم در توضیح اقدامات خود گفت: احمد از من پول خواست. با هم رفتیم پول را بگیریم. وقتی همدیگر را دیدیم با احمد دعوا کردیم و او به من فحش داد. من خیلی ناراحت شدم و او را با چاقو زدم اما احمد فرار کرد.

چند متری مغازه های زنجیره ای بود. احمد با عجله به سمت مغازه رفت و من به دنبالش دویدم و او را محکم زدم و او را کشتم.

ادعای مرد جوان مبنی بر اصرار بر قتل احمد، پلیس را به او شک کرد و از او خواست درباره انگیزه هایش بیشتر توضیح دهد. مرد گفت: احمد به من فحش داد و من او را زدم. اگر زنده می ماند، بیشتر از دست من عصبانی می شد و حمله می کرد و انتقام می گرفت، بنابراین تصمیم گرفتم او را بکشم و مطمئن شوم که دیگر به من صدمه نمی زند.

پلیس با دستور بازپرس، متهم را برای انجام معاینات اعصاب و روان به پزشکی قانونی منتقل کرد و درخواست تشکیل پرونده شخصی برای متهم کرد. نظريه پزشكي قانوني حاكي از آن بود كه مرد جوان بيماري رواني دارد اما اين امر او را از مسئوليت كيفري مبرا نمي كرد.

در پاسخ به سوالی که از متهم می دانی آیا بیماری روانی دارد، داستان زندگی خود را بیان کرد و گفت: سال ها پیش پدر و مادرم از هم جدا شدند و مادرم به آلمان رفت و در آنجا زندگی می کند. من هم با مادرم به آلمان رفتم و از 11 سالگی در آنجا زندگی کردم تا اینکه به جرم سرقت دستگیر شدم و مدتی تحت نظر پلیس آلمان بودم.

  7 دلیل برای نگرانی

در آنجا شستشوی مغزی داده شدم، اما هنوز خوب بودم. یک روز در آلمان با پلیس درگیر شدم و پلیس را کتک زدم. مدتی در زندان بودم. کتک زدن پلیس در آنجا جرم سنگینی است. من به روانشناس ارجاع شدم و مشاوره هفتگی داشتم.

مشاور آلمانی مرا کاملاً شستشوی مغزی داد و من کاملاً شستشوی مغزی شدم. آنجا بود که فهمیدم اگر به کسی صدمه بزنم باید او را بکشم زیرا اگر نمرد و زنده بماند مرا مورد آزار و اذیت قرار خواهند داد همانطور که پلیس آلمان مرا آزار داد.

متهم گفت: مدتی به جرم جنایتی که مرتکب شده بودم در آلمان زندانی بودم و پس از آزادی تبعید و به ایران اعزام شدم و از آن زمان با پدرم در ایران زندگی می کنم. پدرم چندین بار مرا پیش دکتر برد، اما می دانم که مریض نیستم و حالم خوب است.

پدر متهم مدعی است پسرش تحت نظر روانپزشک است و اختلال شخصیت دارد. او گفت: پسرم به دلیل مشکلی از آلمان اخراج شد. او حتی نمی تواند مطالعه کند و فقط به اندازه خواندن و نوشتن می داند. سعی کردم او را در ایران به مدرسه بفرستم، اما به دلیل مشکلاتی که بیماری ایجاد کرده بود، امکان تحصیل برایش فراهم نشد.

در آلمان نیز با اینکه سال ها با مادرش زندگی می کرد، نتوانست آلمانی را یاد بگیرد. هر ماه پسرم را پیش روانپزشک می برم و به او دارو می دهم. او در خانه هم مرد خشن است و فقط من می توانم کارهای او را تحمل کنم و رفتار بسیار پرخاشگرانه ای دارد. او به جرم کتک زدن مردم به آلمان تبعید شد.

  آیا خارجی ها لیگ برتر را تغییر می دهند؟

پزشکی قانونی هم مشکل روحی پسرم را تشخیص می دهد و اصرار دارم که آزاد شود تا بتوانم او را درمان کنم. اما با توجه به اینکه پزشک قانونی متهم را مقصر اقدامات خود دانسته، برای متهم کیفرخواست تشکیل شده و به زودی به پرونده وی رسیدگی می شود و اولیای دم متهم خواستار قصاص شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید