قتل والدین بدون انگیزه!

421228 666 خبر مرکزی

پسری که پدر و مادرش را کشت و قصد کشتن خواهر و برادرش را داشت با رضایت پدر و مادرم از انتقام نجات یافت و به زودی در ملاء عام محاکمه می شود.

متهم هشت سال پیش پدر و مادر خود را در جنایتی که انگیزه او مشخص نشده بود، با تفنگ به قتل رساند. در سال 92 پلیس گزارش داد که یک زن و مرد میانسال در خانه خود کشته شده اند.

دختر خانواده که با بوی گاز از خواب بیدار شده بود، خود را به پلیس رساند و از کشته شدن مادر و پدرش و بوی گاز در خانه خبر داد. با حضور ماموران در محل و نگهبان منزل، اجساد به پزشکی قانونی تحویل و تحقیقات برای احراز این حادثه آغاز شد.

دختر خانواده که از این حادثه شوکه شده بود گفت: شب همه در خانه بودیم و شب خوبی داشتیم و بعد به خواب رفتیم. نیمه های شب با بوی گاز از خواب بیدار شدم و متوجه شدم که تمام خانه گاز گرفته است. پنجره ها را باز کردم، رفتم پیش برادرانم و آنها را بیدار کردم.

از ترس منفجر شدن خانه چراغ را روشن نکردم. وقتی برادرانم را بیدار کردم، به دیدن پدر و مادرم رفتیم. وقتی در اتاق را باز کردیم، متوجه شدیم که پدر و مادرمان جان خود را از دست داده اند. آنها را غرق در خون یافتیم و سپس به پلیس اطلاع دادیم. واقعا نمی دانم چه اتفاقی افتاده و قاتل کی بوده است.

در تحقیقات مشخص شد این جنایت با یک قبضه سلاح جنگی انجام شده که در دم رهاسازی شد. از سوی دیگر مشخص بود که عامل قتل یکی از اعضای خانه بوده است. چون هیچکس از بیرون وارد خانه نشده بود و صدای مشکوکی به گوش نمی رسید.

  خطر مهمی که زنان ایرانی را تهدید می کند!

پلیس با بررسی اثر انگشت اسلحه متوجه شد که اثر انگشت متعلق به آرش پسر کوچک خانواده است.

او پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد. اما او ادعا می کند که ممکن است این قتل را در خواب انجام داده باشد. آرش به پلیس گفت: مدتی است که می خوابم و شب ها می خوابم. هیچ ایده ای نداشتم که چه کار کرده بودم. نمی دانم چگونه به پدر و مادرم شلیک کردم و چه اتفاقی افتاد.

در همین حال پلیس متوجه می شود که شیلنگ گاز خانه نیز بریده شده است و آرش پس از کشتن پدر و مادرش قصد کشتن بقیه اعضای خانواده و خودش را دارد. اما آرش تکذیب کرد و گفت: شاید شلنگ را هم بریده باشم. اما من قصد کشتن نداشتم.

آرش به قتل اعتراف کرد، اما از گفتن انگیزه هایش خودداری کرد و اصرار داشت که در خواب بوده است. متهم در بازجویی ها به پلیس گفت: اتهام قتل را قبول دارم و متاسفم. اما من عمدا این کار را نکردم و در خواب مرتکب قتل شدم.

وی در پاسخ به این سوال که چطور ممکن است مردی در خواب اسلحه خفه کردن و صدایش را بگیرد و بکشد، گفت: اسلحه خفه کننده و صدا متعلق به پدرم بود که آن را در جعبه گذاشت. من محل اسلحه را می دانستم، به سراغ آن رفتم و آن را برداشتم و سپس خود را مسلح کردم و پدر و مادرم را کشتم.

البته تاکید می کنم که اصلا یادم نیست چطور این اتفاق افتاد و چرا این کار را کردم. اما بعد از کشته شدن پدر و مادرم، شیلنگ گاز آشپزخانه را بریدم و شیر آب را باز کردم تا خواهر و برادرم بمیرند و من بمیرم.

  نکونام: نمی دانم فردا صبح کجا هستم!

پس از شهادت متهم، کیفرخواست برای وی تنظیم و پرونده به دادگاه ارسال شد. برادران و خواهران متهم در جلسه دادگاه شرط عفو قرار دادند. برادر متهم گفت: حالا من و خواهرم می توانیم برای برادرمان قصاص کنیم. اما او برادر ماست و نمی توانیم جانش را بگیریم. بنابراین من و خواهرم توافق کردیم که او را به خود بیاوریم. اگر برادرمان در زندان بتواند قرآن را به طور کامل یاد کند، ما حاضریم که ببخشیم.

او درباره اینکه آیا با برادرشان اختلاف نظر داشتند یا خیر، گفت: ما خانواده بسیار آرامی بودیم و همدیگر را خیلی دوست داشتیم. پدر و مادرم هر کاری برای راحتی ما انجام دادند و هر سه ما توانستیم خوب بزرگ شویم و زندگی خوبی داشته باشیم و شغلی با موقعیت اجتماعی خوب پیدا کنیم. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانم حدس بزنم چرا برادرم این کار را کرد. اما قطعا انگیزه داشت.

نوبت متهم که رسید از خواهر و برادرش عذرخواهی کرد و گفت: قتل کردم و این اتهام را قبول دارم. اما من انگیزه ای برای این کار نداشتم و از اتفاقی که افتاد پشیمانم. هر چند من این کار را به تنهایی انجام ندادم. من هم شرط برادران و خواهرانم را می پذیرم و تمام تلاشم را برای حفظ قرآن در زندان انجام می دهم.

در حالی که متهم برای احقاق شرط برادر و خواهرش فرصت خواست، خواسته پدر و مادرم نیز نوشته شد. هشت سال پس از این حادثه، متهم سرانجام موفق به حفظ کل قرآن شد و موضوع به مسئولان زندان گزارش و حکم آزادی به دادگاه ارسال شد.

  تکذیب خودکشی آرام جعفری

متهم به زودی به استناد ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید