قتل عمو با چاقوی قصاب

417469 891 خبر مرکزی

سجادپور| قصاب جوان خارجی که در دعوای مرگبار خانوادگی عموی خود را با چاقوی قصابی کشت، در حال بازسازی صحنه جنایت گفت: وقتی خون از بدنم ریخت، اعصابم را از دست دادم و ضربات دیگری زدم.

بیست و هشتم آبان ماه سال گذشته تماس تلفنی قاضی ویژه قتل عمد در مشهد به صدا درآمد و پلیس از درگیری مرگبار خانوادگی چند قصاب خارجی خبر داد. قاضی محمود عارفی راد با دریافت این خبر بلافاصله به بلوار حر در منطقه شهید باهنر رفت که جنایت در منزل گلم نبی رخ داد.

جسد مردی میانسال کف اتاق بود و پنج تن از فرزندان سلطان احمد که در این درگیری خونین شرکت داشتند از محل متواری شدند.

تحقیقات یک شبه قوه قضائیه که تا سحر روز بعد به طول انجامید، نشان داد که گروهی از مهاجران غیرقانونی ساکن در منطقه شهر به سمت قتل عام می روند و تقریباً همه آنها استخدام شده اند.

در این میان علی احمد (یکی از پسران سلطان احمد) پسر عموی خود مهدی را به شغل قصابی اجیر کرد و او را استخدام کرد اما مدتی بعد بین کارفرما و علی احمد اختلافی پیش آمد و آنها را اخراج کرد. سابق. مدتی بعد از این ماجرا مهدی به درخواست صاحب کارش به سر کار بازگشت.

علی احمد با شنیدن این حرف بسیار ناراحت شد زیرا مدعی بود مهدی را استخدام کرده و نباید بدون او سر کار برمی گشت.

او داستان پدرش سلطان احمد را تعریف کرد و متأسفانه از پدرش خواست که اجازه این کار را ندهد. به همین دلیل سلطان احمد با عروسش تماس گرفت اما او به درخواست دامادش پاسخ نداد و ادعا کرد که این کار آنهاست.

  نشانه های نبوغ خلاق

با این اتفاق جنجال بالا گرفت و پنج فرزند سلطان احمد به شدت ناراحت شدند و تصمیم گرفتند برای صحبت با عمویش بروند! در همین حین گلم نبی با دو برادر دیگرش (گلمرضا و گلم حسین) تماس گرفت و از آنها خواست که به خانه او در بلوار حر بروند.

با وجود اینکه برخی از بستگان زودتر به محل رسیدند و گفتگو بین آنها ادامه یافت، وکیل احمد (متهم ردیف اول) و برادر دیگرش کمی دیرتر به خانه عمویش رسیدند. همانجا بود که در حین گفتگو، وکیل احمد ناگهان به سخنان عمویش در مورد پدرش خیره شد که منجر به درگیری و مشاجره شد که در آن وکیل احمد چاقوی قصاب خود را بلند کرد و دستش به خون آلوده شد.

گزارش خراسان حاکی از آن است که در پی اطلاع از این حادثه تکان دهنده، قاضی عارفی راد بلافاصله به بیمارستان رفت و به تحقیق از مقتول پرداخت که برای فرزندان سلطان احمد نیز دستور بازداشت ویژه صادر شد. ضابط قضایی همچنین دستور داد اقدامات لازم برای جلوگیری از خروج متهم از کشور انجام شود.

اما گروهی تخصصی از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به فرماندهی سرهنگ نجفی (رئیس اداره قتل عمد) تحقیقات عمیق یک شبه را برای دستگیری متهمان این پرونده جنایی آغاز کردند و موفق به دستگیری شدند. عاملان اصلی آنها تسلیم قانون شدند.

پنج فرزند سلطان احمد که از متهمان این پرونده هستند، تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفتند و وکیل احمد در نهایت به قتل اعتراف کرد. وی سپس با دستور قاضی ویژه قتل عمد به محل جنایت منتقل شد تا جزئیات این نبرد مرگبار روشن شود.

  یارانه نقدی کی تمام می شود؟

در جریان بازسازی صحنه قتل، کارآگاه تنها (منشی دادگاه) ابتدا خلاصه ای از تاریخچه این جنایت هولناک را بیان می کند و برای اعترافات متهمان توضیحاتی ارائه می کند. سپس به توصیه قاضی محمود عارفی راد مقدمات بازسازی صحنه جنایت فراهم شد و به این ترتیب وکیل احمد (متهم قتل) مقابل دوربین قوه قضائیه قرار گرفت.

وی پس از تفهیم اتهام از سوی منشی دادگاه و معرفی کامل خود، گفت: روزی که به خانه عمویم رفتیم، به دلیل دلخوری پدرم در آنجا بین ما دعوا شد. همزمان عمویم گلم رضا (مقتول) در محل حضور داشت که «با چاقو به من حمله کرد.

چاقوی قصاب را هم که همیشه همراهم بود بیرون آوردم، قصد کشتن او را نداشتم، فقط می خواستم به شانه اش بزنم، اما نفهمیدم چرا تیغه را روی بدنش انداختم. وقتی خون فوران کرد، اعصابم را از دست دادم و ضربه بعدی را خوردم.

بعد دوباره دایی دیگر را زدم و وقتی می خواستم از خانه بیرون بروم آنقدر عصبانی بودم که با ضربه محکم شیشه اتاق را شکستم. و روی زمین افتاد و من بعد از طی مسافتی دسته چاقو را داخل کوچه انداختم.

با اعتراف صریح ضارب در جریان بازسازی صحنه جنایت، تمامی ابعاد این حادثه ناگوار بررسی و سپس با دستور قاضی عارفی راد متهمان روانه زندان شدند تا این پرونده جنایی راهی محاکمه شود.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید