قتل صیغه برای پول

421000 343 خبر مرکزی

قصاص و حبس مجازات مردی است که به قتل همسرش متهم شده است. جسد مقتول هنوز پیدا نشده است. اگرچه انگشت اتهام به سمت پسر پیرمرد نشانه رفته بود، اما قضات دلایل علیه وی را کافی ندانستند و مرد جوان را تبرئه کردند.

این پرونده پس از ناپدید شدن زنی به نام مریم باز شد و همسرش سعد در بازجویی به قتل اعتراف کرد اما به دلیل پیدا نشدن جسد، متهم تحقیقات بیشتر در مورد قتل را رد کرد و گفت اعتراف کرده است. تحت فشار و دروغ گفتن

مریم، یک زن 50 ساله، در ژانویه سه سال پیش به طور ناگهانی ناپدید شد و خانواده اش به پلیس گفتند که از او بی اطلاع هستند. برادر مریم در تشریح ناپدید شدن خواهرش گفت: خواهرم از سال 91 با پیرمردی 76 ساله به نام سعید ازدواج کرده است اما چند روزی است که خواهرانم به من می گویند که از مریم خبری ندارند.

شوهرش جواب قانع کننده ای به ما نمی دهد و حرف هایش نشان می دهد که از سرنوشت خواهرم خبر دارد اما دروغ می گوید. با این شکایت پلیس سعی کرد راز ناپدید شدن زن میانسال را فاش کند و در اولین گام تحقیقات از همسرش بازجویی کرد.

سعید مدعی است که از سرنوشت مریم اطلاعی نداشته اما پلیس در تحقیقات خود به تلفن همراه مقتول مراجعه کرده و متوجه شده است که تلفن همراه مریم برای آخرین بار در اطراف خانه سعید و پسرش آنتن داده است. سعید در مواجهه با پلیس به قتل اعتراف کرد. او گفت که این زن را کشته و جسد او را به همراه پسرش به دلیل اختلاف با مقتول مثله کرده است.

  آمار فوتی های ناشی از کرونا امروز 27/04/1401

سعید گفت: من و مریم در سال 1370 با هم ازدواج کردیم، اما مدام با هم اختلاف داشتیم، به طوری که چند بار از هم جدا شدیم، اما دوباره برگشتیم. آخرین باری که به خانه من آمد با هم دعوا کردیم و من او را با چاقو کشتم. سپس با کمک پسرم جسد او را مثله کردم. سپس او را به بیابان های اطراف تهران بردیم و آنجا گذاشتیم.

در پی اظهارات مرد سالخورده، پسرش مورد بازجویی قرار گرفت اما مدعی شد هیچ ارتباطی با این ماجرا ندارد. وی گفت: نمی دانم چرا پدرم چنین حرف هایی زد اما من این کار را نکردم و اتهام را نمی پذیرم.

این تا زمانی بود که پلیس توانست ردی از جسد مثله شده مریم پیدا کند. سه سال بعد، سعید به قتل، قتل و سرقت کارت بانکی و پسرش به سرقت و اختفای ادله متهم و پرونده آنها به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران تشکیل شد، ابتدا کیفرخواست متهم قرائت و سپس اولیای دم در محل حاضر شدند. برادر و چهار خواهر مریم خواستار قصاص شدند.

برادر مقتول در حالی که پشت تریبون ایستاده بود گفت: «قتل برای پول بوده است. سعید می دانست که خواهرم به تازگی بازنشسته شده و به سن بلوغ رسیده است. او خواهرم را فریب داد و او را به خانه‌اش کشاند و با کمک پسرش او را کشت. ما نمی خواهیم ببخشیم و برای او قصاص می خواهیم.

سپس متهم ردیف اول در برابر قضات حاضر شد، اما در قتل خود را بی گناه دانست. مرد گفت: من و مریم سال 1370 با هم ازدواج کردیم اما مدتی بعد از هم جدا شدیم. در شش سال زندگی مشترک، دو بار ازدواج کردیم و دو بار از هم جدا شدیم. در این مدت چندین بار آن را تحمیل کرده بودم. آخرین باری که به خانه ما آمد زمانی بود که صیغه من بود.

  SUV جدید Cherokee; ارزان ترین ماجراجوی آمریکایی

بیرون بودم که با من تماس گرفت و گفت می خواهد برود خانه. از او خواستم منتظر بازگشت من بماند، اما او نپذیرفت. همسایه ها گفتند سوار پراید شد و از خانه بیرون رفت. آن روز او را نشنیدم و نمی دانم چگونه ناپدید شد.

متهم در پاسخ به این سوال که چرا در 6 سال زندگی خود بارها از هم جدا شده و ازدواج کرده اند، گفت: هر بار که از مریم جدا شدم می خواستم او را باردار شوم. چند بار از هم جدا شدیم و دوباره ازدواج کردیم. وی با بیان اینکه چرا کارت بانکی همسرش در دستش بود، گفت: ما یک حساب مشترک داشتیم و با پولی که در آن حساب بود از بچه نگهداری می کردیم.

متهم همچنین در پاسخ به این سوال که چرا از کف ماشینش خون پیدا شده است، سکوت اختیار کرد. وی درباره اعترافات قبلی خود گفت: قبلا اعتراف می کردم که همسرم را تحت فشار و شکنجه کشته ام اما اکنون می گویم بی گناهم و از سرنوشت او اطلاعی ندارم.

در ادامه پسر متهم که با قرار وثیقه آزاد شده بود، برخاست و خود را بی گناه دانست. در نهایت هیئت منصفه برای صدور حکم عجله کردند و در نهایت پسر متهم را از اتهامات وارده تبرئه کردند و قاتل شوهر مریم را مجرم شناختند و او را به قصاص محکوم کردند.

قضات همچنین متهم را به دلیل اختفای جسد به حبس محکوم کردند. در صورت اعتراض متهم به رای صادره، رسیدگی به پرونده در دیوان عالی کشور خواهد بود.

  عراق خواهان افزایش واردات گاز از ایران است

دیدگاهتان را بنویسید