قتل دوست صمیمی به خاطر یک جفت لباس زیر

پسر جوانی که با یک جفت کفش کتانی خارجی دوستش را با ضربات چاقو کشته بود در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده اوایل سال گذشته با گزارش یک قتل منجر به قتل در منطقه دروازه گر تهران آغاز شد. بلافاصله ماموران به محل اعزام شدند و در بررسی های اولیه مشخص شد جوانی 24 ساله به نام اکبر با ضربات چاقو از ناحیه قلب وارد شده است. سپس جسد با دستور قضایی تحویل پزشکی قانونی شد و این سازمان در گزارشی علت مرگ را اصابت جسم سخت به رگ قلب و پارگی آن اعلام کرد.

بررسی های میدانی ماموران نشان داد که اکبر توسط دوست 25 ساله اش قاسم کشته شده و مظنون قتل پس از اطلاع از وضعیت وخیم اکبر از محل متواری شده است. متهم وقتی متوجه شد پلیس به دنبال او است و چون می دانست چاره ای نیست پس از 15 روز خود را به پلیس معرفی کرد و مورد بازجویی قرار گرفت.

متهم در خصوص علت درگیری با مقتول گفت: درگیری ما به چند ماه قبل باز می گردد. یک شب در خانه ما مهمانی بود و من و اکبر و سه تا از دوستانمان دور هم جمع شدیم. صبح روز بعد این سه دوست با من تماس گرفتند و گفتند در خانه شما 3 میلیون تن از جیب ما به سرقت رفته است. موضوع را به اکبر گفتم، اما او تسلیم نشد و پادشاه دوستانم را انکار کرد.

قاسم ادامه داد: یک روز قبل از برخورد مرگبار اکبر یک لباس زیر مارکی که در اثر خفگی دزدیده بود به من داد و روز بعد برای تحویل گرفتن به خانه ام آمد اما من تحویل لباس زیر را تا من 3 میلیون تن به دوستانم دادم. در همین لحظه بود که اکبر عصبانی شد و درگیری بین ما بالا گرفت.

  قتل مرد با سلول در میدان تره بار

لحظاتی بعد دوستانم در گوشم زمزمه کردند که اکبر چاقو دارد و می خواهد با چاقو به تو بزند، به همین دلیل وارد خانه شدم و چاقویی را در کمرم گذاشتم و رفتم. وقتی دستش را روی کمرش گذاشت، احساس کردم که می خواهد چاقویش را بیرون بیاورد و باید ابتکار عمل را به دست بگیرد. بنابراین سریع چاقویم را از کمرم بیرون آوردم و سعی کردم به استخوان ترقوه او ضربه بزنم که متأسفانه ضربه ای به قلبش خورد و روی زمین افتاد.

قاسم با سر خمیده افزود: از ترس فرار کردم. اما عذاب وجدان داشتم و بعد از 2 هفته به پلیس رفتم و تسلیم شدم. با اعترافات متهم، محل بازسازی و گزارش پزشکی قانونی تکمیل و تحقیقات در مورد پرونده تکمیل و به شعبه 10 بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد.

در ابتدای جلسه اولیای دم مقتول به عنوان اولیای دم خواستار قصاص شدند و گفتند که به هیچ وجه حاضر به بخشش نیستند. متهم در اعترافات خود اظهار داشت که معتقد است پسرم چاقو دارد و پس از حضور پلیس مشخص شد پسرم غیر مسلح و دست خالی است.

از سوی دیگر متهم برای اثبات بی گناهی خود با یک جفت ملحفه ای که پسرم دزدیده بود درگیر شد در حالی که پسرم اصلا مجرم نیست. این اظهارات متهم به هیچ وجه ما را از ریختن خون فرزند بی گناهمان باز داشت.

متهم سپس به پاسگاه رفت و در بازجویی اظهارات خود را تکرار کرد: من و اکبر با هم دوست بودیم. دوستانم روز گذشته مرا ترساندند که اکبر چاقو دارد وگرنه هرگز او را نمیکشتم. من هنوز برای خانواده او متاسفم و از آنها می خواهم که مرا ببخشند.

  یک آمریکایی ۷۱ ساله در کلیسا به ضرب گلوله کشته شد

در پی اظهارات متهم و وکیل وی، قضات برای رأی گیری شتافتند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید