قتل دختران جوان توسط خواستگاران دروغین

451327 949 خبر مرکزی

پس از کشتن یک زن به تنهایی در خانه ای اجاره ای، دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد، اما این پایان جنایات مرد افغان نبود.

او که مدعی کشته شدن زن جوانی به دلیل بدهی 100 میلیون تومانی بود، در جریان تحقیقات به قتل همسرش در افغانستان نیز اعتراف کرد اما جنایات این مرد به همین جا ختم نشد. در بررسی های بعدی مشخص شد که این افغان با دختران دمباخت در فضای مجازی آشنا شده و در نهایت اقدام به سیاه نمایی از آنها کرده است.

او به عنوان یک خواستگار ظاهر شد و پس از برنامه ریزی دوستی با قربانیان خود، آنها را برای پول باج خواهی کرد. او حالا در آخرین بازجویی هایش ماجرای کشته شدن همسرش و فرار به ایران را گفت.

سابقه این پرونده هولناک به 28 ژوئن سال جاری برمی گردد. در آن روز خبر قتل این زن به قاضی محمدتقی شعبانی، بازپرس ویژه قتل های پایتخت اعلام شد. این زن 35 ساله در آپارتمانی در حوالی خیابان شهید نامجو با ضربات چاقو به گردنش کشته شد.

بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و پزشکی قانونی به همراه تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند. صاحب خانه همان شخصی بود که در خانه اش با جسد این زن مواجه شد و به پلیس خبر داد.

کشف جسد خونین

وی در بازجویی به ماموران گفت: مدتی است که خانه ام را مبله و به صورت روزانه اجاره می کنم. روز پیش مرد جوانی با من تماس گرفت و گفت می خواهد خانه ام را برای 24 ساعت اجاره کند. گفت من و نامزدش از شهرستان برای انجام کاری به تهران می آیند.

  حذف «قهرمان» از فهرست نهایی اسکار

برای همین خانه ام را اجاره کرد. فردا ساعت 12 باید خانه را تحویل می دادند. بنابراین برای گرفتن آن به آپارتمانم آمدم. اما کسی جواب نداد. با همان شخص تماس گرفتم اما تلفنش خاموش بود. هر چقدر صبر کردم فایده ای نداشت. بنابراین به پلیس و آتش نشانی اطلاع دادم. وقتی وارد خانه شدیم، جسد زن جوانی را دیدیم که روی زمین افتاده بود.

بررسی های بعدی نشان داد که اموال، گوشی و طلاهای این زن به سرقت رفته و حدود 10 ساعت از مرگ وی می گذرد. به همین دلیل بلافاصله ماموران پلیس به نامزد این زن جوان مشکوک شده و به تعقیب وی پرداختند.

در تحقیقات مشخص شد که این مرد افغان بوده و در کار ساختمانی کار می کرده است. او محل سکونت ثابتی نداشت. بنابراین پلیس برای دستگیری او از جاده ای دیگر آمد و از طریق یکی از افرادی که او را می شناخت برای او ملاقاتی ترتیب داد.

این ملاقات به بهانه گرفتن شغل پردرآمد با متهم ترتیب داده شد. سرانجام این جوان دستگیر و مورد بازجویی قضایی و پلیسی قرار گرفت.

اعتراف به اولین جرم

این جوان افغان در بازجویی ها به قتل زن جوان اعتراف کرد و گفت که او را به خاطر طلب 100 میلیون تومانی خود کشته است.

این در حالی است که پس از بررسی های بیشتر مشخص شد متهم اخاذی است که در فضای مجازی با دختران خوش شانسی آشنا می شود و خود را خواستگار می کند اما پس از طرح ریزی برای دوستی با قربانیان خود، شروع به باج گیری از آنها می کند.

  آغاز مداخله ارزی بانک مرکزی

متهم 32 ساله غیرقانونی در ایران زندگی می کرد. او گفت که پس از ملاقات با دختران و زنان، اغلب برای اجرای نقشه باج‌گیری زنجیره‌ای خود، خود را ایرانی نشان می‌داد. این مرد در خصوص جزئیات قتل زن جوان گفت: حدود 7 ماه پیش در فضای مجازی با مقتول آشنا شدم و قرار بود با هم ازدواج کنیم.

فکر می کرد من ایرانی هستم. چون تظاهر به ایرانی بودن می کردم اما وقتی تصمیم به ازدواج گرفتیم حقیقت را به او گفتم.

به او توضیح دادم که من نگهبان و باربر هستم و اقامتم در ایران غیرقانونی است. با دیدن صداقت من مخالفتی نکرد. من قصد کشتن او را نداشتم و واقعاً می خواستم با او ازدواج کنم. اما پولم را پس نداد. به همین دلیل با او درگیر شدم.

ماجرا از این قرار بود که به دلیل نداشتن اقامت قانونی نمی توانم حساب بانکی داشته باشم. به همین دلیل تمام پولی را که بردم به حساب مقتول واریز کردم. 100 میلیون تومان در 7 ماه به حسابش ریختم. اما پولم را پس نداد.»

روایت قتل دوم

این مرد ادامه داد: روز حادثه می خواستم با او صحبت کنم تا پولم را پس بگیرم. اما او به طور کامل این پول را انکار کرد. من هم وقتی دیدم می خواهد پولم را بگیرد عصبانی شدم و با هم بحث کردیم. من هم زدمش و فرار کردم. مقتول یک سال پیش برای کار به تهران آمد و در یک خوابگاه خصوصی اقامت کرد.

او به دلیل اعتیاد همسرش را طلاق داده بود و برای تامین مخارج زندگی خود و فرزندانش در تهران کار می کرد. در مورد بقیه دخترا هم باید بگم که تو این 4 سالی که تو ایران بودم با دخترا و خانما آشنا شدم. اما قصد من سیاه نمایی نبود. خیلی دلم میخواست باهاشون ازدواج کنم اما هر بار اتفاقی می افتد و آن ازدواج از هم می پاشد.”

  دارویی که علاقه شما را به ورزش دو چندان می کند

تحقیقات در این پرونده ادامه داشت تا این که این مرد به جرم دیگری اعتراف کرد. او این بار به قتل همسرش در استان کاپیسا افغانستان اعتراف کرد و در مورد این جنایت گفت: «6 ماه بود که با یکی از دختران روستایمان ازدواج کردم.

ما هیچ مشکل جدی با هم نداشتیم. اما یک روز که به خانه آمدم، احساس کردم کسی آنجاست. من هم نتونستم تحمل کنم. عصبانی شدم و او را کشتم. پس از این قتل خانواده همسرم خانه ام را در روستای نایلا به آتش کشیدند. من هم ترسیدم و به ایران فرار کردم».

پس از اعتراف این تبهکار به جنایت دوم، بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران دستور احضار خانواده همسرش به ایران را صادر کرد. پلیس در حال حاضر همچنان در حال بررسی جنایات احتمالی این مرد افغان است.

دیدگاهتان را بنویسید