قتل به مظنون

412658 131 خبر مرکزی

مردی که به ظن همسرش را با ضربات چاقو کشته و چند نفر دیگر را زخمی کرده بود، پیش از این به قصاص محکوم شده بود، اما با رضایت پدر و مادرم. این متهم که چهار فرزند دارد پس از قتل همسرش توسط فرزندانش طرد شد و دیگر با آنها ملاقات نمی کند.

در سال 87 پس از قتل زنی 35 ساله به نام بهاره در یک مهمانی شبانه در تهران، پلیس در محل حاضر شد و تحقیقات را آغاز کرد.

شواهد نشان می دهد که بهاره در یک مهمانی شبانه مورد حمله همسر 40 ساله خود هوسرو قرار گرفت و جان خود را از دست داد. در این مهمانی چندین مهمان که قصد میانجیگری داشتند مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. ساعتی بعد خسروف ردیابی و دستگیر شد و در بازجویی های اولیه به درگیری خونین اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش گفت: همسرم به من خیانت کرد. آخرین باری که فهمیدم او بدون اجازه من به یک مهمانی عصرانه رفته است. آنجا آدرس را پیدا کردم و به جلوی در رفتم. وقتی همسرم را در یک مهمانی شبانه در حال بدی دیدم، او را با چاقو زدم.

برخی از مهمانان سعی کردند مانع من شوند، بنابراین من آنها را آزار دادم و سپس فرار کردم. پس از اعترافات مرد جوان و بازسازی صحنه جنایت متهم به محاکمه شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده پدر و مادرم حضور داشتند و خواستار قصاص شدند. دختر متهم و مقتول در توضیح ادعای پدرش مبنی بر رابطه پنهانی مادرش گفت: مادرم رفتارش را تغییر داد اما اینطور نیست که با فلانی رابطه داشته باشد. او راه جدیدی برای زندگی انتخاب کرده بود. ما از فوت مادرم خوشحال نشدیم از پدرم شکایت می کنیم.

  اینترنت تا پایان اعتراضات به حالت عادی باز نمی گردد

خسرو در این میان در حضور قضات به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: من و همسرم چهار فرزند داریم که بالغ هستند و همه چیز را می فهمند. نمی توانستم قبول کنم که بهاره این کارها را انجام دهد و آبروی من و بچه هایم را برد.

من با عشق با همسرم ازدواج کردم و خیلی دوستش داشتم. وقتی به او گفتم کارش را رها کند، به جای اینکه رفتارش را اصلاح کند و به فکر من و فرزندانش باشد، به مهمانی شبانه رفت. بدون اینکه به من بگه برای همین خیلی از دستش عصبانی بودم. با این حال من قصد کشتن همسرم را نداشتم و بابت کاری که کردم از فرزندانم و والدین همسرم عذرخواهی می کنم.

در نهایت پس از شنیدن حرفه ای بودن طرفین پرونده، هیئت منصفه دیوانه شدند و متهم را به درخواست اولیای دم محکوم به رد صلاحیت کردند. متهم همچنین به دلیل ضربه زدن به افراد حاضر در مهمانی به حبس و دیه محکوم شد.

این حکم در دیوان عالی کشور بررسی و تایید شد. بدین ترتیب نام خسرو در میان محکومان به اعدام قرار گرفت. اما پس از آن چهار فرزند و پدر و مادر همسرش این پرونده را شروع نکردند و خسروف در زندان ماند. 12 سال بعد از این ماجرا، خسرو بالاخره توانست پدر و مادرم را راضی کند.

بدین ترتیب وی این بار از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. خسرو که اکنون 52 ساله است، موضع ویژه ای گرفت و ماجرا را توضیح داد و آنچه در جلسه قبلی گفته شده بود را تکرار کرد. او گفت: من و همسرم 20 سال است که ازدواج کرده ایم و چهار فرزند داریم. ما هیچ اختلاف و مشکلی نداشتیم و زندگی مشترک خوبی داشتیم.

  درمان بی اشتهایی در ماه رمضان در وعده صبحانه

دخترم تا همین اواخر حرف های عجیبی به من می زد. او گفت که از رابطه مادرش با یک غریبه مطلع شده است. خسروف ادامه داد: دخترم در آن زمان 20 ساله بود. او گفت از مادرش عکس و فیلم گرفته که می تواند به من ثابت کند.

با دیدن عکس ها شوکه شدم. با بهاره در این مورد صحبت کردم اما او قبول نکرد و گفت دخترمان در این مورد دروغ گفته است.

متهم در تشریح جزئیات جنایت گفت: مدتی بهاره را زیر نظر گرفتم تا اینکه متوجه شدم به پارتی شبانه رفته است. آدرس مهمانی را پیدا کردم و به آنجا رفتم. وقتی همسرم را دیدم کنترل اعصابم را از دست دادم و با چاقویی که همراه داشتم چندین ضربه به او زدم. من خیلی از این داستان را به یاد ندارم.

فقط می دانم چند نفر سعی کردند جلوی من را بگیرند، من هم به آنها صدمه زدم و حالا توانستم آنها را راضی کنم. متهم در حالی که سر به زیر انداخته و اشک می ریزد، گفت: 12 سال است که در زندان هستم. همسرم از رفتار بدش من و خودش را ناراضی کرد.

هنوز بعد از 12 سال دلیل رفتار همسرم را متوجه نشده ام و نمی دانم چرا به من خیانت کرد. در این سالها دختر و پسرم ازدواج کردند و صاحب فرزند شدند. اما نوه هایم را هم ندیدم و زندگی سختی را در زندان گذراندم. اکنون از قضات دادگاه کمک می خواهم.

متهم خطاب به قضات گفت: صنایع دستی را در زندان آموختم و اکنون قصد دارم پس از آزادی از زندان به این کار ادامه دهم. من می خواهم آزاد باشم و دوباره فرزندانم را ببینم. از قضات دادگاه می خواهم که مجازاتم را تخفیف دهند تا سریعتر آزاد شوم.

  هجوم آمریکایی ها برای خرید سلاح گرم

در پایان جلسه قضات برای محکومیت متهم بر اساس ماده 612 قانون مجازات اسلامی دیوانه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید