قتل بعد از تحویل سال نو

444977 752 خبر مرکزی

مرد میانسالی که ساعاتی پس از عید سال نو همسرش را کشته بود، چهار سال بعد به درخواست والدین اندی به دار آویخته شد.

شامگاه سه شنبه 29 اسفند 96 پلیس 106 نامجو در تماس با بازپرس قتل پایتخت از قتل زن جوانی در منزلش جسد نیمه جان مادرش خبر داد که در تحقیقات اولیه مشخص شد زن جوان در خانه مادرش که توسط شوهرش کشته شد.

عامل جنایت حدود 21 ساعت پس از ورود به خانه به دلیل اختلافات خانوادگی به همسر و مادرشوهر خود ضربه چاقو زد که همسر این مرد به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرد و مادرشوهرش نیز با جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

با توجه به کشف متهم، با دستور یک جنایتکار، تحقیقات برای دستگیری وی صادر شد. اما چند ساعت پس از قتل، مرد میانسال به کلانتری رفت و خود را به مأموران تسلیم کرد.

وی در خصوص انگیزه خود از این جنایت گفت: متاهل و دارای سه فرزند 19، 16 و 6 ساله هستم. حدود 10 ماه پیش، پس از از دست دادن شغل، من و همسرم با هم درگیر شدیم و عصبانی شدیم. همسرم به خانه مادرش رفت و من در خانه بودم و بارها با همسرم تماس گرفتم و از او خواستم به خانه بیاید، اما همسرم به من گفت که به خانه نمی رود. بعد از مدتی شروع به مسافرت کردم و ماشین آماده می کردم.

وی ادامه داد: خانه من در کوچه ای از خانه مادرم است. شب حادثه بعد از تحویل سال باید دنبال زن و بچه ام می رفتم و با هم سفر می کردم. پس رفتم پیش مادرم. در خانه به همسرم گفتم که الان بهترین زمان است: «برای آشتی بود و از او خواستم برای سفر آماده شود، اما همسرم به من گفت که سفر نمی‌کند.

  جذاب ترین فیلم های سال 2022

از آنجایی که همسرم قبلاً قول آشتی داده بود، خیلی عصبی شدم و به خانه رفتم. چاقو برداشتم و به خانه مادرم برگشتم، ابتدا در آپارتمان را با لگد باز کردم، سپس همسرم را گرفتم و به بیرون از خانه کشیدم. در همین لحظه مادرم وارد عمل شد و قصد داشت ما را از هم جدا کند، می خواستم او را هل بدهم که چاقویی که در دستم بود به مادرم برخورد کرد اما نمی خواستم به مادرم ضربه بزنم.

وی افزود: در نهایت همسرم را به داخل راهرو کشیدم و خواستم او را به کناری برانم که ناگهان به دیوار تکیه داد و نشست و با ضربه چاقو به گردن همسرم ضربه زد. بعد از قتل، فرار کردم و تا پنج صبح در خیابان ها راه رفتم و فکر می کردم تا صبح روز بعد در کلانتری خود را به پلیس معرفی کردم، مادرشان را جلوی چشمان بچه هایم کشته ام و خیلی ناراحت بودم. در مورد آن

متهم میانسال پس از اعتراف به جنایت اقدام به بازسازی صحنه قتل کرد و برای وی کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری استان تهران معرفی شد.

متهم در دادگاه ضمن ابراز پشیمانی از اولیای دم که فرزندان و مادرشان قربانی شده بودند طلب بخشش کرد اما آنها خواستار قصاص شدند. با صدور حکم برای مرد میانسال و تایید آن در دیوان عالی کشور، پرونده برای اجرای حکم به دادسرا فرستاده شد.

این در حالی است که مادر و دو پسر مقتول همچنان خواهان قصاص بودند، اما چون دختر مقتول جوان بود و پدربزرگش سرپرست او بود، انتقام پسرش را بخشید. چند سال بعد در حالی که او در زندان بود، مادر مقتول فوت کرد و فرزندانش به نمایندگی از مادرشان خواستار اعدام دامادشان شدند.

  کارشناس «هنر روابط عمومی» - تایم نیوز

با توجه به اینکه تنها یکی از والدین دم فوت کرده، سهم دیه وی پرداخت شد و پس از پرداخت مابه التفاوت دیه، سرانجام مرد میانسال به جرم کشتن همسرش در زندان راجه شهر به دار آویخته شد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید