قتل بر اثر بی احتیاطی

427105 188 خبر مرکزی

آرایشگر کشته شده توسط زن جوان شوهر سرشناس او در شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شد.

سه سال پیش زن جوانی با اورژانس تماس گرفت و برای نجات همسرش درخواست کمک کرد. تیم پزشکی با رسیدن به بالین مرد جوان متوجه شدند که وی بر اثر خفگی جان باخته است.

همسر این مرد به امدادگران گفت که شوهرم در خواب مشکل تنفسی دارد. بنابراین به ظن مرگ این جوان بلافاصله با پلیس تماس گرفته و موضوع را به آنها اطلاع دادند. تیم جنایی خیلی زود در محل حاضر شدند و با دستور بازپرس تخصصی قتل برای کشف علت مرگ وی توسط کارشناسان به پزشکی قانونی اعزام شدند.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان دریافتند فشار به عناصر حیاتی در ناحیه گردن عامل اصلی مرگ بوده است، بنابراین با تایید فرضیه قتل، دستور تحقیقات از سوی همسر مقتول و بررسی مکالمات تلفنی وی صادر شد.

وقتی زن 41 ساله مورد بازجویی قرار گرفت، چند روز بعد اعتراف کرد و گفت: چند سال پیش با مسعود آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم. اوایل زندگی خوبی داشتیم، اما شوهرم که بنّا و برج‌ساز بود، کم کم آنقدر مشغول کار و کسب درآمد شد که مرا فراموش کرد. از طرفی اخلاق و رفتارش تغییر کرد و دیگر توجهی به من نداشت، از تنهایی و مشکلات زندگی خسته شده بودم، اما در همان زمان با جوانی به نام منصور آشنا شدم و پس از مدتی به هم علاقه مند شدیم.

بنابراین تصمیم گرفتم از شوهرم جدا شوم، اما او حاضر به طلاق نشد. وقتی موضوع را به منصور گفتم عصبانی شد و گفت برای ازدواج با تو حاضرم به هر نحوی از شر شوهرت خلاص شوم.

  مهدی طارمی بهترین مهاجم آسیا؟!

بعد از اینکه تصمیم گرفتیم مسعود را بکشیم، شب حادثه زودتر از همیشه با خوردن قرص خواب به خواب رفتی. من هم در را برای ورود منصور باز گذاشتم و از او خواستم که نقشه ترور را اجرا کند. نیمه های شب به خانه ما آمد و شوهرم را در خواب خفه کرد و بعد از رفتن او با آمبولانس تماس گرفتم و کمک خواستم.

مظنون این قتل با درخواست این زن دستگیر شد. صاحب آرایشگاه 39 ساله پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد. با صدور کیفرخواست از سوی دادسرا، پرونده به شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز منتقل و هر دو متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

در ابتدای جلسه اولیای دم مقتول برخاستند و با طرح شکایت و درخواست قصاص عاملان قتل فرزندشان.

در پی شکایت اولیای دم مقتول، متهم ردیف اول پرونده پای میز محاکمه ایستاد و با قبول اتهام گفت: فریب حرفه ای بودن این زن را خوردم و به عشق کاذب این زن مرتکب این جنایت شدم. من خودم را سرزنش می کنم و اکنون عمیقاً از آنچه اتفاق افتاده پشیمان هستم.

او خطاب به قضات گفت: وقتی در فضای مجازی با این زن آشنا شدم، نمی دانستم چه عاقبت غم انگیزی در انتظارم است.

اعتراف می کنم که کار اشتباهی انجام دادم. وقتی این زن من را آزار داد و در مورد شوهرش بد گفت، حرف او را باور کردم و به خودم گفتم باید او را از دست شوهرش نجات دهم، آنقدر عاشق او بودم که عقلم کار نمی کرد. او در عین عذرخواهی از پدر و مادرش مستحق اعدام بود.

  قیمت جهانی طلا امروز 24/01/1401

در پایان اظهارات متهم، همسر مقتول که پشت میز قتل ایستاده است، سر به زیر انداخت و گفت: شرمنده پدر و مادر همسرم و شرمنده آنها هستم. من 12 سال با این مرحوم زندگی کردم اما همیشه از اخلاق و رفتارش عذاب داده ام.

او حتی ما را از بچه دار شدن منع کرد. این داستان ها هر روز آنقدر تکرار می شد که با شخصی در فضای مجازی آشنا می شدم، انگار متوجه حرف های من شده بود و از صحبت با او خیالم راحت شد. من اشتباه می کردم، هنوز مجبور بودم شوهرم را مجبور به طلاق کنم، نه نقشه قتلش.

پس از اظهارات متهمان و پایان جلسه، قضات برای صدور حکم شتافتند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید