قتل برای تهدید

417171 307 خبر مرکزی

این زن جوان که به اتهام قتل همسر عراقی خود به حبس ابد محکوم شده بود، به زودی به دلیل تخلف از این حکم در شعبه همان دیوان عالی کشور محاکمه می شود.

رسیدگی به این پرونده در اردیبهشت 96 پس از گزارش یک قتل در خیابان دولت آغاز شد. بلافاصله پس از آن ماموران در محل حاضر شدند و با جسد مردی 42 ساله به نام بهنام موسی مواجه شدند که با دستور قضایی جسد وی به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

پلیس در اولین اقدام با بازرسی از دوربین های مدار بسته موجود در محل متوجه شد که همسر مقتول بهنا مهسا عامل این قتل است. ماموران زن جوان دختر یک تاجر ایرانی را در منزل مادربزرگش دستگیر کردند.

مهسا فارغ التحصیل رشته حقوق پس از دستگیری به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: پدرم تاجر است. چند سال پیش که به عراق رفتیم با موسی که 14 سال از خودم بزرگتر بود آشنا شدم و علیرغم مخالفت پدرم سه سال پیش مخفیانه ازدواج کردم و به سلیمانیه عراق رفتم و اکنون دو فرزند دارم. دختر یک ساله و پسر چهار ماهه.

اما در این سه سال آنقدر از خشونت همسرم خسته شده بودم که از ازدواجم پشیمان شدم. او بیکار بود و به بهانه اینکه در اتریش تحصیل می کنم از پدرم پول گرفتم و به همسرم دادم.

وی افزود: تا سه ماهگی فرزند اولم زندگی ام خوب بود اما کم کم دعوای ما شروع شد و همسرم به هر بهانه ای مرا کتک زد. حتی یک بار سعی کرد مرا از بالکن خانه به پایین پرت کند و اگر همسایه ها به من نمی رسیدند معلوم نبود چه بلایی سرم می آمد.

  در اینجا 5 فروشگاه برتر پوشاک آورده شده است

تا اینکه سه ماه پیش همسرم رفته بود گردش و وقتی برگشت اسلحه آورد. به او گفتم بهتر است بروم ایران و برای خودم تجارتی راه اندازی کنم، او آن را از من گرفت و اجازه نداد آنها را ببینم.

من هم با شنیدن این حرف کنترل اعصابم را از دست دادم و با همان اسلحه ای که در کیفم داشتم چهار گلوله به سمت او شلیک کردم چون می دانستم اگر اسلحه به دستش بیاید مرا می کشد.

به گفته زن جوان، وی در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. متهم در ابتدای جلسه اعلام کرد که خانواده همسرش اعلام کرده اند در ازای دریافت پول، حضانت فرزندانم را به من می دهند و هرگز به عراق سفر نکنم و در این صورت مشمول عفو خواهند شد.

بدین ترتیب قضات دادگاه وی را به دیه و حبس محکوم کردند اما با اعتراض وکیل اولیای دم پرونده به دیوان عالی کشور رفت. وکیل اولیای دم در نوبت گفت: متهم هنوز نوبت اولیای دم را پرداخت نکرده است و اولیای دم حاضرند در صورت دریافت نوبت عفو کنند. در غیر این صورت قصاص می خواهند.

با اعتراض او حکم زن جوان در دیوان عالی کشور نقض شد تا این بار در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران از خود دفاع کند.

وکیل مهسا در عین حال گفت: با وجود اینکه موکلم با قرار وثیقه آزاد شده و آماده پرداخت مبلغ خواسته شده به اولیای دم هستیم اما هنوز اولیای دم فرزندان را به موکلم تحویل نداده اند و آنها در عراق هستند. اقوام گفتند مهسا باید برای پذیرش فرزندانش به عراق برود و مبلغ خواسته شده را بپردازد.

  قیمت بیت کوین امروز 14/11/1400

با این حال، به نظر می رسد که آنها قصد دارند از قانون دادگاه در کشور خود استفاده کنند و سعی کنند او را پس از بردن او به عراق به اعدام محکوم کنند. بنابراین موکل من از ترس جان نمی تواند به این کشور سفر کند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید