قانون مانع از ساخت طبقه هفتم علاءالدین شد

روز گذشته خبر رای قطعی دادگاه تجدیدنظر در پرونده پاساژ علاءالدین منتشر شد. رای نهایی دادگاه این بود که مالک پاساژ علاءالدین نمی تواند طبقه هفتم از شش طبقه ملک خود را بسازد و اگرچه در دادگاه بدوی کمیسیون ماده 38 به نفع مالک رای به آقای آقای . علاءالدین و ساخت طبقه هفتم، دادسرای اعضای شورای شهر و مدیران شهری رای قطعی دادگاه به نفع مردم و بر خلاف رای اولیه صادر شد. صاحب پاساژ دیگر نمی تواند طبقه هفتم را بسازد. زیرا احداث بنای اضافی مغایر با اصول و ضوابط شهرسازی است.

عبداللهی رئیس اداره حقوقی منطقه 11 درباره جزئیات این پرونده گفت: در سال 1389 و اوایل سال 1390 مالک پاساژ علاءالدین با شهرداران وقت منطقه نسبت به ساخت ساختمان الحاقی و طبقه هفتم اقدام و تفاهم نامه امضا کرد. . در حدود سال 1392 ساخت طبقه هفتم آغاز شد. اما با توجه به شروع عملیات ساختمانی بدون اخذ پروانه و پروانه ساختمانی، پرونده وی به موجب ماده 100 به کمیسیون ارسال شد.

به گفته عبدالهی در نهایت در سال 1394 حکم تخریب تکمیلی صادر و پرونده منتفی شد. اما در سال 1400 دوباره مالک با رای کمیسیون ذیل هنر. 38، شهرداری را ملزم به صدور مجوز برای تکمیل ساخت و ساز طبقه هفتم می کند که بلافاصله با اعتراض شهرداری و اعضای شورای شهر مواجه شد.

اکنون دادگاه تجدیدنظر رأی دادگاه بدوی را نقض کرده و آن رأی قطعی است. چون حکم از دادگاه استان صادر می شود; بنابراین امکان اعتراض ساده وجود ندارد و پرونده گذر علاءالدین تمام شده است.

  اضطراب وحشتناک

قانون مانع از ساخت طبقه هفتم علاءالدین شد

به گفته سید محمد موسوی شهردار منطقه 11 پس از اقدامات بیشتر دادگاه تجدیدنظر به نفع مردم رای داد و شهرداری منطقه اجازه ساخت طبقه هفتم به مالک را نخواهد داد. زیرا احداث یک طبقه اضافی با اصول و ضوابط شهرسازی مطابقت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید