قاتل بدنام از اعدام نجات یافت

پسر جوان که مدعی بود همیشه در زندگی اش بدشانس بوده و بدشانسی او را به جنایت کشانده است، به نظر رئیس قوه قضائیه از قصاص در امان ماند.

رسیدگی به این پرونده از شامگاه سوم شهریورماه امسال آغاز شد. روز گذشته پسر جوانی هراسان با 110 تماس گرفت و گفت یکی از اراذل و اوباش که گوشی او را دزدیده بود از موتور سیکلت افتاده و فوت کرده است. با حضور ماموران مشخص شد مرد متوفی حدودا 40 ساله است.

پسر جوانی که ادعا می کرد پولش را گم کرده بود گفت: دقایقی پیش دو دوچرخه سوار به من حمله کردند و گوشی گران قیمتم را با ضربات چاقو سرقت کردند. آنها قصد فرار داشتند که من پیراهن ترک را گرفتم و او را کشیدم، او از دوچرخه افتاد و بر اثر جراحات جان باخت. اگرچه این جوان 22 ساله ادعا کرد که توسط دوچرخه سواران مورد حمله قرار گرفته است، اما معلوم شد که او دروغ می گوید.

در این شرایط او مورد بازجویی قرار گرفت تا اینکه بعد از 3 ماه راز جنایت را فاش کرد و گفت: من طرفدار اینستاگرام هستم و چندین هزار نفر من را دنبال می کنند اما همیشه در زندگی ام بدشانسی داشته ام.

و ادامه داد: مدتی پیش به یکی از دوستانم در شهرمان وام دادم، اما از بدشانسی من ورشکست شد و بعد از اینکه نتوانست بدهی خود را پرداخت کند، گوشی او را گرو گذاشتم. سپس برای دیدن دختر مورد علاقه ام به تهران رفتم. وقتی به تهران رسیدم مقتول را نزدیک ترمینال جنوب دیدم.

  کاهش قیمت در بورس تهران

او از من سوالی پرسید و من هم جوابش را دادم اما پلیس آمد و مقتول را به اتهام سرقت لباس زیر دستگیر کرد. آنها هم به من مشکوک شدند و وقتی جیب هایم را بازرسی کردند 2 گوشی پیدا کردند. یکی گوشی من و دیگری گوشی دوستم بود که گرو گذاشته بودم اما پلیس تشخیص داد که یک گوشی دزدیده شده است. برای همین مرا به پلیس بردند. نزدیک به 48 ساعت در کلانتری بازداشت شدم تا اینکه بی گناهی من ثابت شد.

من و مقتول با هم آزاد شدیم و او پیشنهاد همکاری داد. ما مجبور شدیم اجناس دزدی را بخریم و از آنجایی که من فالوورهای زیادی دارم، آنها را به صورت آنلاین با قیمت بالا بفروشیم. او مرا به مکانی خلوت برد و برای سرقت اموالم با چاقو به من حمله کرد اما با او درگیر شدم و ناگهان روی زمین افتاد و جان باخت.

با اعترافات پسر جوان با قرار قانونی روانه زندان شد و برای تکمیل تحقیقات پرونده باید نظر اولیای دم درج شود. فقط والی دم کودک نوپای قربانی بود که با مادرش زندگی می کرد. پدر و مادر مقتول نیز متوفی بودند و فرزند صغیر وی هیچ نسبت پدری نداشت.

در این شرایط بر اساس ماده 356 قانون مجازات اسلامی تصمیم گیری در مورد سرقت قاتل بر عهده رئیس قوه قضائیه و دادسراهای مربوطه است.

سپس رئیس قوه قضائیه نظر خود را در این مورد اعلام کرد و به جای قصاص، دیه خواست. بدین ترتیب قاتل با اعلام این نظر از طناب فاصله گرفت و خود را از مجازات اعدام نجات داد و در صورت پرداخت دیه و اجرای مجازاتی که دادگاه برای ظاهر کلی جرم در نظر می گیرد آزاد می شود.

  از نشانه های پنهان اومیکرون چه می دانید؟!

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید