قاتلان دو کارگر پادگان را به آتش کشیدند

415948 108 خبر مرکزی

حکم تبرئه سه متهم قتل توسط قضات دیوان عالی کشور در حالی که در مراسم تحلیف سوگند بیگناهی می‌کردند، لغو شد.

این پرونده یک سال پیش پس از آتش سوزی در سالنی در شهرری آغاز شد. پس از حضور آتش نشانان و اطفای حریق در مجتمع، جسد سوخته دو مرد ناشناس کشف شد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که این دو مرد قبل از آتش سوزی کشته شده اند. بدین ترتیب اجساد با دستور قضایی تحویل پزشکی قانونی شدند و شناسایی عامل یا عاملان جنایت در دستور کار پلیس قرار گرفت. اگرچه شدت سوختگی ها به حدی بود که اجساد شناسایی نشد، اما مأموران توانستند دو قربانی را شناسایی کنند.خانواده های آنها را بیابند.

پدر یکی از قربانیان گفت: پسرم چندی پیش با یکی از دوستانش بنام مسعود دعوا کرد و فکر می کنم او در قتل پسرم دست داشت. با این اظهارات مسعود 26 ساله دستگیر شد اما وی اتهام را نپذیرفت. در ادامه تحقیقات، دو متهم دیگر به نام های کریم و اسماعیل نیز به عنوان مظنون دستگیر و در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

در اولین جلسه متهمان خود را بی گناه دانستند و توانستند برای اثبات ادعای خود شاهدانی را در دادگاه حاضر کنند. به این ترتیب سه متهم بار دیگر به دفاع از خود پرداختند. در دومین جلسه اولیای دم دو مقتول خواستار قصاص و روشن شدن علت قتل شدند اما متهمان با رد اتهام قتل به دفاع از خود پرداختند.

یکی از متهمان در دادگاه گفت: من و یکی از مالباختگان با هم دعوا کردیم. اما مشکل حل شد و دیگر اختلافی نداشتیم. تا اینکه شنیدم کشته شده است. الان هم بی دلیل در بازداشت هستم.

  چه چیزی در متاورس دارید؟

متهم دوم نیز در دفاعیات خود گفت: اتفاقاً آن شب آنجا بودم. بعد چون امکان برگشت به خانه را نداشتم به پسر عمویم زنگ زدم اما جواب نداد. بهش پیام دادم و ازش خواستم دنبالم بیاد. از آنجایی که پسرخاله ام جواب نداد، این بار برای پسرخاله ام اس ام اس فرستادم و از او خواستم که برادرش را برای دنبال کردن من بفرستد.

اما همین مشکل و آنتن دهی تلفن همراهم در نزدیکی صحنه جنایت باعث شد که به اشتباه دستگیر شوم. من اصلاً قربانیان را نمی شناختم و به اشتباه دستگیر شدم.

متهم دیگری افزود: از آنجایی که در زمان آتش سوزی حضور داشتم، پلیس بدون دلیل من را دستگیر کرد.

به این ترتیب قضات دادگاه پرونده را کثیف تشخیص دادند و دستور برگزاری مراسم تحلیف دادند. اما به دلیل اینکه اولیای دم دو مقتول نتوانستند 50 نفر از بستگان خود را برای ادای سوگند به دادگاه بیاورند، با متهمان بیعت کردند و سه متهم سوگند بی گناهی کردند و تبرئه شدند.

اما این حکم به دلیل نحوه ادای سوگند توسط قضات دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای بازگشایی تحقیقات و افشای راز قتل دو جوان به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران اعاده شد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید