فیلمی جدید از لحظه شهادت خبرنگار الجزیره توسط نظامیان صهیونیست

روزنامه العربی الجدید امروز (جمعه) ویدئوی جدید از لحظه شهادت شیرین ابواکلا خبرنگار الجزیره گفت که او به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شده است.

این ویدیو یک خیابان فرعی را نشان می دهد که وسایل نقلیه در آن قرار دارند اسرائيل در انتها پارک شده اند و مشخص است که چند تک تیرانداز وجود دارد، به طوری که اپراتور تعجب کرده و با تمسخر فریاد می زند: “ارتش … تک تیرانداز … تک تیرانداز” و اضافه می کند: “الان نیروها هستند.” [رژیم] اشغالگران باید وارد اردوگاه جنین شوند.

برخلاف ادعای تل آویو، هیچ مرد مسلح فلسطینی در منطقه ای که این تصاویر ثبت شده بود، دیده نشد. فقط روزنامه نگاران و خبرنگاران در کنار هم ایستاده اند. حتی یکی از آنها می پرسد چه کسی در محاصره است؟ عکاس پاسخ می دهد: نمی دانم چه کسی محاصره شد! این نشان می دهد که غیرنظامیان وجود دارند و گزارشی از افراد مسلح وجود ندارد.

در بخشی دیگر از این ویدئو، تعدادی از خبرنگاران با لباس متحدالشکل (حداقل پنج نفر) که تجهیزات حمل می کنند به سمت نیروهای صهیونیست حرکت می کنند به گونه ای که هویت آنها مشخص می شود و هیچ مانعی بین آنها وجود ندارد.

خبرنگاران فقط چند متر جلوتر حرکت می کنند و به آنها شلیک می شود. اپراتور و تعدادی از همراهانش فرار کردند و تیراندازی تکرار شد. اما گروهی که در خیابان بودند در معرض تیراندازی نیروهای صهیونیستی قرار گرفتند که در تصاویر کاملا مشخص است، گلوله ای از اپراتور عبور می کند و پس از اصابت به زمین، گرد و غبار در آسمان دیده می شود.

  رسانه های خارجی فروریختن ساختمان ها در آمریکا و اروپا را نادیده می گیرند

هفته گذشته، نیروهای اسرائیلی به شیرین ابواکلا، خبرنگار فلسطینی الجزیره که جلیقه روزنامه نگاری به تن داشت، حمله کردند و در حمله به منطقه جنین در شمال غرب، علی الصمودی، تهیه کننده این شبکه را زخمی کردند.

ترور این روزنامه نگار کهنه کار فلسطینی با موجی از محکومیت ها در سراسر جهان همراه شد. علیرغم اینکه رژیم صهیونیستی همچنان مسئولیت این اقدام را انکار می کند و ادعا می کند قاتل ناشناس است، روزنامه یهودی هاآرتص اخیراً به نقل از یک مقام صهیونیستی که نامش فاش نشده است، نوشت که یک سرباز صهیونیست به محلی که روزنامه نگار ال. – جزیره تیر خورد.

بر اساس این گزارش، این مقام صهیونیستی با اعلام اینکه تیراندازی از فاصله 190 متری صورت گرفته، مدعی شد که سرباز مذکور در بازجویی ابوعقله را ندیده و اطلاعی از تیراندازی وی نداشته است.

این افسر تاکید کرد: این سرباز در حین تیراندازی در خودروی جیپ نشسته بود و سلاحش مجهز به دوربین تلسکوپی بود.

یدیعوت آحارونوت همچنین گزارش داد که تحقیقات از رژیم صهیونیستی نشان داد که وی توسط یک تک تیرانداز اسرائیلی کشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید