فولکس واگن بیتل بازگشته است. بسیار محدود، بسیار گران!

447048 568 خبر مرکزی

Milivié 1 نام یک بیتل تولید محدود از فولکس واگن است که تنها 22 دستگاه از آن به مشتریان تحویل داده می شود. این خودرو در واقع در جریان پروژه Restomed یا بازآفرینی محصولات کلاسیک با آخرین جزئیات تکنولوژی معرفی شد و با قیمت بسیار بالای 598000 دلار عرضه شد.

همانطور که در تصاویر اصلی مشاهده می کنید، طراحان این استارت آپ آلمانی تغییراتی را نسبت به نسخه اصلی بیتل کلاسیک در نظر گرفته اند که مهمترین قسمت آن چراغ های اصلی و عقب، دماغه یکپارچه پایینی است که از پورشه به اینجا آمده است. و همچنین بال دم اردکی عقب که جذابیت این قسمت را بیشتر کرده است.

کابین نیز کاملاً مدرن است و دارای صفحه نمایش مسافت پیموده شده و تنظیمات سیستم سرگرمی است. هر کدام از این صفحه نمایش ها در سایز 12.3 اینچ انتخاب شده اند. از دیگر ویژگی های کابین می توان به شارژر بی سیم، سوکت 220 ولت، USB و USB Type-C اشاره کرد.

قسمت پیشرانه از یک مدل 4 سیلندر 2.28 لیتری هوا خنک استفاده می کرد که به کاربراتور وبر و سیستم سوخت الکترونیکی متصل است. اطلاعاتی در مورد قدرت پیشرانه ارائه نشده است. در قسمت گیربکس یک مدل 4 سرعته اتوماتیک ZF انتخاب شده که به محور عقب متصل می شود.

رینگ های 19 اینچی آلیاژی اسپرت نیز انتخاب شده اند.

فولکس واگن بیتل به 22 عدد محدود شده است

اما دلیل محدود شدن تولید این نسخه به ۲۲ دستگاه نیز در نوع خود جالب توجه است. فولکس واگن رکورد تولید 22 میلیون سوسک را در کارنامه خود دارد و Millivie دقیقا به همین دلیل به 22 دستگاه محدود شده است تا به نوعی این محصول افسانه ای و موفق فولکس واگن را ارج بگذارد.

  وضعیت هواشناسی 12 تیر / کاهش غلظت گرد و غبار در برخی نقاط کشور

این خودرو در ایران به قورباغه فولکس واگن معروف است و در برخی منابع ترجمه اصطلاحات فولکس واگن بیتل و کفش فولکس واگن ذکر شده است. هدف از طراحی این خودرو تولید خودرویی اقتصادی و قابل استفاده برای عموم مردم بوده است.

این خودرو اولین بار در سال 1938 با نام فولکس واگن تیپ یک تولید شد. تولید فولکس واگن بیتل در سال 1994 با طراحی مدرنی به نام بیتل جدید (نیو بیتل) از سر گرفته شد و تا سال 2003 ادامه یافت، هرچند که جذابیت بیتل اصلی را نداشت.

با توجه به عمر طولانی تولید این خودرو، تجهیزات بسیار متنوع و موتورهای مختلف در مدل های مختلف آن یافت می شود. از این خودرو علاوه بر مدل های استاندارد، مدل های سفارشی مختلفی نیز تولید شده است.

فولکس واگن بیتل با محبوب ترین طراحی خودرو تا به امروز، بیش از 40 سال است که طراحی ساده خود را تغییر نداده است. این خودرو توسط فردیناند پورشه به عنوان خودرویی ارزان برای مردم آلمان پس از جنگ جهانی دوم طراحی شد.

دیدگاهتان را بنویسید