فواید کلم بروکلی برای سلامتی

کلم بروکلی یکی از محبوب ترین سبزیجات در جهان است. تهیه آن آسان است و می توان آن را هم به صورت خام و هم پخته مصرف کرد. سرشار از بسیاری از مواد مغذی، از جمله خانواده ای از ترکیبات گیاهی به نام ایزوتیوسیانات است که ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد.

خواص کلم بروکلی برای سرطان

سرطان با رشد سریع سلول های غیر طبیعی مشخص می شود و اغلب با استرس اکسیداتیو همراه است. بروکلی پر از ترکیباتی است که بدن را در برابر سرطان مقاوم می کند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف سبزیجات چلیپایی، از جمله بروکلی، با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان از جمله سرطان ریه، روده بزرگ، سینه، پروستات، پانکراس و معده مرتبط است.

به طور کلی، بروکلی دارای یک ترکیب گیاهی به نام ایزوتیوسیانات است که آن را از سایر سبزیجات متمایز می کند. مطالعات نشان می‌دهد که ایزوتیوسیانات‌ها بر آنزیم‌های کبدی تأثیر می‌گذارند، استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش می‌دهند، سیستم ایمنی را تحریک می‌کنند و با توسعه و رشد سرطان مبارزه می‌کنند.

خواص کلسترول بروکلی

کلسترول عملکردهای بسیار مهمی در بدن دارد. به عنوان مثال، یک عامل کلیدی در تشکیل اسیدهای صفراوی است که به بدن در هضم چربی کمک می کند.

اسیدهای صفراوی در کبد ساخته می شوند، در کیسه صفرا ذخیره می شوند و هنگامی که چربی وارد بدن می شود در دستگاه گوارش آزاد می شود.

سپس اسیدهای صفراوی دوباره جذب خون شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. مواد موجود در کلم بروکلی به اسیدهای صفراوی موجود در روده متصل می شوند و دفع آنها را افزایش داده و از استفاده مجدد از آنها جلوگیری می کنند.

این فرآیند منجر به سنتز اسیدهای صفراوی جدید از کلسترول می شود و سطح کل این نشانگر را در بدن کاهش می دهد.

این اثر با کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان همراه است. بر اساس یک مطالعه، بروکلی بخارپز به ویژه برای کاهش سطح کلسترول مفید است.

خواص کلم بروکلی برای چشم

اختلال بینایی یکی از عواقب شایع پیری است. دو مورد از کاروتنوئیدهای اصلی موجود در بروکلی، لوتئین و زآگزانتین، با کاهش خطر ابتلا به بیماری های چشمی مرتبط با افزایش سن مرتبط هستند.

کمبود ویتامین A می تواند باعث شب کوری شود که با بهبود وضعیت ویتامین A می توان آن را معکوس کرد. بروکلی حاوی بتاکاروتن است که بدن آن را به ویتامین A تبدیل می کند. بنابراین، این سبزی می تواند بینایی را در افرادی که ویتامین A دریافتی کمی دارند، بهبود بخشد.

  قیمت جهانی طلا امروز 14/02/14

خواص قند خون بروکلی

خوردن بروکلی به کنترل بهتر قند خون در افراد دیابتی کمک می کند. اگرچه مکانیسم دقیق آن مشخص نیست، اما ممکن است مربوط به محتوای آنتی اکسیدانی کلم بروکلی باشد.

یک مطالعه انسانی نشان داد که مقاومت به انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که به مدت یک ماه روزانه جوانه های کلم بروکلی مصرف می کردند، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

جالب توجه است، یک مطالعه حیوانی نشان داد که مصرف کلم بروکلی باعث کاهش قند خون و آسیب سلول‌های پانکراس در موش‌های دیابتی شده با عصاره کلم بروکلی می‌شود.

بروکلی همچنین منبع خوبی از فیبر است. برخی تحقیقات نشان می دهد که خوردن فیبر بیشتر با کاهش قند خون و بهبود کنترل دیابت مرتبط است.

خواص کلم بروکلی برای قلب

چندین مطالعه نشان داده اند که کلم بروکلی می تواند از چند طریق از سلامت قلب حمایت کند. افزایش سطح کلسترول و تری گلیسیرید LDL “بد” به عنوان عوامل خطر اصلی برای بیماری قلبی شناخته می شود. بروکلی می تواند نقش مهمی در بهبود این نشانگرها داشته باشد.

یک مطالعه نشان داد که سطوح گلیسرید و کلسترول بد LDL به میزان قابل توجهی پایین تر و همچنین سطح کلسترول خوب HDL در افرادی که با مکمل پودر جوانه کلم بروکلی درمان شده اند، افزایش یافته است.

برخی تحقیقات همچنین از این ایده حمایت می کنند که آنتی اکسیدان های خاص موجود در بروکلی ممکن است خطر کلی حمله قلبی را کاهش دهد.

مطالعه‌ای روی موش‌هایی که با جوانه‌های کلم بروکلی تغذیه شدند، یک اثر محافظتی بالقوه در برابر مرگ سلولی و استرس اکسیداتیو در بافت قلب پس از ایست قلبی را نشان داد. علاوه بر این، خوردن غذاهای غنی از فیبر مانند بروکلی با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

خواص کلم بروکلی برای هضم و یبوست

بروکلی سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که هر دو می توانند از عملکرد سالم روده و سلامت گوارش حمایت کنند.

منظم بودن روده و یک جامعه قوی از باکتری های سالم در روده بزرگ دو جزء حیاتی سلامت گوارش هستند. خوردن غذاهای غنی از فیبر و آنتی اکسیدان ها، مانند بروکلی، ممکن است در حفظ عملکرد سالم روده نقش داشته باشد.

مطالعه‌ای روی موش‌هایی که از رژیم غذایی کلم بروکلی تغذیه می‌کردند، کاهش سطح التهاب در روده بزرگ و همچنین تغییرات مفید در باکتری‌های روده را نشان داد.

یک مطالعه انسانی اخیر نشان داد افرادی که کلم بروکلی می‌خورند نسبت به افراد گروه کنترل راحت‌تر مدفوع می‌کنند.

خواص بروکلی برای زوال ذهنی و سلامت مغز

برخی از مواد مغذی و ترکیبات زیست فعال موجود در بروکلی ممکن است زوال ذهنی را کند کرده و از عملکرد سالم مغز و بافت عصبی حمایت کنند.

  یک مکمل غذایی که کاهش وزن را چهار برابر می کند

مطالعه ای بر روی 960 فرد مسن نشان داد که مصرف روزانه سبزیجات سبز تیره مانند بروکلی ممکن است به مقاومت در برابر زوال شناختی مرتبط با افزایش سن کمک کند.

علاوه بر این، یک مطالعه حیوانی نشان داد که موش های تحت درمان با کامفرول – ترکیبی در بروکلی – آسیب مغزی را کاهش داده و التهاب بافت عصبی را کاهش داده است.

سولفورافان یکی دیگر از ترکیبات زیست فعال قوی است که در بروکلی یافت می‌شود و پتانسیل آن برای حمایت از عملکرد مغز پس از کاهش اکسیژن‌رسانی مغز است.

در برخی از مطالعات، موش های تحت درمان با سولفورافان بهبود قابل توجهی در بافت مغز و کاهش التهاب عصبی پس از آسیب مغزی یا قرار گرفتن در معرض سمی نشان دادند.

خواص کلم بروکلی برای کند کردن روند پیری

روند پیری تا حد زیادی به دلیل استرس اکسیداتیو و کاهش عملکرد متابولیک در طول زندگی است. اگرچه پیری یک فرآیند طبیعی اجتناب‌ناپذیر است، اما اعتقاد بر این است که کیفیت رژیم غذایی نقش مهمی در تعیین بیان ژنتیکی و ایجاد بیماری‌های مرتبط با افزایش سن دارد.

تحقیقات نشان می دهد که سولفورافان، یک ترکیب فعال زیستی در بروکلی، ممکن است توانایی کند کردن روند پیری بیوشیمیایی را با افزایش بیان ژن های آنتی اکسیدان دارد.

خواص بروکلی برای سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی بدن انسان پیچیده است و برای عملکرد صحیح به مواد مغذی زیادی نیاز دارد. ویتامین C شاید مهمترین ماده مغذی برای عملکرد سیستم ایمنی باشد و کلم بروکلی مملو از آن است. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C هم در پیشگیری و هم در درمان بیماری های مختلف نقش دارد.

به نظر می رسد مصرف روزانه 100 تا 200 میلی گرم ویتامین C برای جلوگیری از برخی عفونت ها کافی باشد. ویتامین C معمولا در پرتقال و توت فرنگی به وفور یافت می شود.

خواص کلم بروکلی برای دهان و دندان

کلم بروکلی حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی است که برخی از آنها برای حمایت از سلامت دهان و پیشگیری از بیماری های دندانی شناخته شده اند.

بروکلی منبع خوبی از ویتامین C و کلسیم است، دو ماده مغذی مرتبط با کاهش خطر بیماری پریودنتال. کامفرول، یک فلاونوئید موجود در بروکلی نیز ممکن است در پیشگیری از پریودنتیت نقش داشته باشد.

تحقیقات بیشتر نشان می دهد که سولفورافان موجود در بروکلی ممکن است خطر ابتلا به سرطان دهان را کاهش دهد.

  آچان کاپیتان سابق ذوب به کمک تارتار آمد + عکس

برخی منابع ادعا می‌کنند که خوردن کلم بروکلی خام می‌تواند به حذف پلاک و سفید کردن دندان‌ها کمک کند. با این حال، هیچ مدرک علمی محکمی برای تأیید این موضوع وجود ندارد.

خواص بروکلی برای تعادل هورمونی

سبزیجات براسیکا مانند بروکلی حاوی ترکیبی گیاهی به نام ایندول-3-کاربینول هستند که به عنوان یک فیتواستروژن عمل می کند و می تواند با تنظیم سطح استروژن به تعادل هورمون ها کمک کند.

کلم پیچ، مانند کلم بروکلی، علاوه بر کاهش خطر سرطان سینه و تناسلی ناشی از استروژن در مردان و زنان، به نظر می رسد بر متابولیسم استروژن تأثیر می گذارد و به طور بالقوه آن را به ترکیب مطلوب تری تغییر می دهد.

خواص کلم بروکلی برای استخوان ها و مفاصل

بسیاری از مواد مغذی موجود در بروکلی برای حمایت از استخوان های سالم شناخته شده اند و ممکن است از بیماری های مرتبط با استخوان جلوگیری کنند.

بروکلی منبع خوبی از ویتامین K و کلسیم است، دو ماده مغذی حیاتی برای حفظ استخوان های قوی و سالم. همچنین حاوی فسفر، روی و ویتامین های A و C است که برای سلامت استخوان ها نیز ضروری هستند. یک مطالعه نشان می دهد که سولفورافان موجود در بروکلی ممکن است به پیشگیری از آرتروز کمک کند.

خواص کلم بروکلی برای بارداری

در دوران بارداری، بدن برای حمایت از جنین و مادر به مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و پروتئین نیاز دارد. بروکلی منبع خوبی از ویتامین B-B9 است که به نام فولات نیز شناخته می شود.

فولات یک ماده مغذی ضروری برای رشد مغز و نخاع جنین است. مصرف منظم غذاهای غنی از فولات مانند بروکلی می تواند به تضمین نتایج سالم بارداری کمک کند.

خواص کلم بروکلی برای پوست

سرطان پوست تا حدودی به دلیل تخریب لایه لایه لایه لایه اوزون و افزایش قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) در حال افزایش است.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات زیست فعال موجود در بروکلی می توانند در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش که منجر به سرطان پوست می شود، محافظت کنند.

در برخی از مطالعات حیوانی، درمان با عصاره کلم بروکلی به طور قابل توجهی رشد تومور و گسترش آن را در موش های مبتلا به سرطان پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش کاهش داد.

از این گذشته، نباید این واقعیت را نادیده گرفت که مصرف بیش از حد هر محصول غذایی، هر چند مفید باشد، می تواند عوارض جانبی داشته باشد. مضرات خوردن زیاد بروکلی پرداخت کرده اند.

2022-12-03 07:14:46

دیدگاهتان را بنویسید