فواید چای سفید برای سلامتی

چای سفید یا کاملیا معمولاً به عنوان نوعی چای سبز تعریف می شود که از استان فوجیان، واقع در سواحل جنوب شرقی چین می آید. از برگ ها یا جوانه های جوان چای پوشیده از کرک های سفید کوچک به دست می آید و به همین دلیل چای سفید نامیده می شود.

بسیاری از مردم در مورد فواید چای سفید برای کاهش وزن، فواید چای سفید برای زنان باردار، فواید چای سفید برای پوست و موارد دیگر تعجب می کنند. در این مقاله در مورد فواید متعدد چای سفید برای سلامتی صحبت خواهیم کرد.

چای سفید یکی از شش نوع اصلی چای چینی است. چای سفید چینی نوعی چای تخمیر شده سبک است که فقط با خشک کردن در آفتاب یا حرارت کم تهیه می شود.

این نوع چای کم فرآوری شده ترین نوع چای است. بنابراین، بسیاری از آنتی اکسیدان ها را حفظ می کند. وقتی به چای برای کاهش وزن فکر می کنید، اغلب اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند، چای سبز است. با این حال، چای سفید برای کاهش وزن می تواند به اندازه چای سبز موثر باشد.

ترکیبات موجود در چای سفید می تواند به محافظت از پوست در برابر اثرات پیری داخلی و خارجی کمک کند. چای سفید حاوی پلی فنول هایی است که می تواند بسیاری از اجزای سلولی را که به سفت و شاداب نگه داشتن پوست کمک می کنند، مهار کند.

محافظت در برابر بیماری قلبی: پلی فنول های موجود در چای سفید به روش های مختلفی می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. پلی فنول ها می توانند به آرامش رگ های خونی کمک کنند.

  ارزان ترین خانه ها در کدام منطقه تهران است؟

چای سفید به محافظت از دندان ها کمک می کند: چای سفید می تواند به محافظت از دندان ها در برابر باکتری ها کمک کند زیرا منبع خوبی از فلوراید، آنتی اکسیدان ها و تانن است. این ترکیب از مولکول ها می تواند با مبارزه با باکتری ها و قند به تقویت دندان ها کمک کند.

چای سفید مقاومت به انسولین را کاهش می دهد: پلی فنول هایی مانند آنهایی که در چای سفید وجود دارد می توانند خطر مقاومت به انسولین را که با بسیاری از بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سندرم متابولیک مرتبط است، کاهش دهند.

چای سفید از پوکی استخوان جلوگیری می کند: رادیکال های آزاد و التهاب مزمن می توانند پوکی استخوان را تسریع کنند. آنتی اکسیدان های موجود در چای سفید به مهار سلول های تخریب کننده استخوان ها کمک می کند. این مواد در چای سفید بیشتر از سایر انواع چای هستند.

هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد فواید چای سفید برای چرخه قاعدگی، تیروئید و روده بزرگ وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید