فواید شگفت انگیز انار برای افراد مسن

شوره فرج| این میوه خواص زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

حفظ سلامت قلب: خوردن انار گزینه خوبی برای حفظ سلامت قلب است. تحقیقات زیست پزشکی پیشرفته این را تایید می کند. طبق مطالعه ای که توسط NCBI منتشر شده است، انار دارای خواص ضد فشار خون (ضد فشار خون) و ضد هتروژن (بازدارنده رسوب شریانی چربی) است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که خوردن انار می تواند به کنترل کلسترول بالا نیز کمک کند. نه تنها انار، بلکه روغن هسته آن نیز می تواند برای سلامت قلب سالمندان بسیار مفید باشد.

کنترل دیابت: فواید انار برای دیابت که قند خون بالاست مفید است. این به این دلیل است که انار حاوی اسیدهای الکسیک، گالیک و اولئانولیک است. به دلیل وجود تمام این اسیدها، انار ممکن است خاصیت ضد دیابتی (هیپوگلیسمی) داشته باشد.

در عین حال، توجه به این نکته ضروری است که قند موجود در آب انار نیز می تواند به کنترل قند خون کمک کند. داده های NCBI نیز تمام این ویژگی های انار را تایید می کند. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که خوردن انار می تواند به کنترل دیابت کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان: خواص انار می تواند در پیشگیری از سرطان نیز مفید باشد. دو مطالعه مستقل روی انار انجام شده است. بررسی ها نشان می دهد که این میوه به دلیل داشتن پلی فنول خاصیت ضد سرطانی دارد.

پلی فنول ها-آلاگیتانین ها و هالوتانین های موجود در انار می توانند خطر ابتلا به بدخیمی های بدخیم را کاهش دهند. در همین حال، مطالعات دیگر روی انار نشان داده است که خواص ضد سرطانی انار ممکن است به طور مستقیم در محافظت در برابر سرطان پروستات مفید باشد.

  آلودگی؛ زخمی بر تن دریای آبی

بنابراین می توان گفت انار تا حدودی از سرطان محافظت می کند. با این حال، نباید این واقعیت را نادیده بگیرید که سرطان یک بیماری کشنده است. اگر فردی از این مشکل رنج می برد، باید تحت درمان کامل پزشک قرار گیرد.

مفید برای دستگاه گوارش: انار همچنین حاوی فیبر و سایر مواد مغذی ضروری است که برای سلامت سیستم گوارش در سالمندان ضروری است. مصرف منظم انار به رفع یبوست نیز کمک می کند. انار همچنین دارای خواص ضد التهابی است. به اصلاح مشکلات گوارشی مانند کولیت اولسراتیو کمک می کند.

انار همچنین دارای اثر ضد هلیکوباکتر پیلوری است. هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری است که در معده یافت می شود و می تواند بر سیستم گوارشی تأثیر بگذارد. بنابراین برای دستگاه گوارش سالمندان بسیار مفید است.

مصرف انار به تقویت سیستم ایمنی و همچنین تقویت استخوان ها کمک می کند. این میوه دارای خواص بالایی است که فشار خون را کنترل می کند و همچنین دارای خواص ضد التهابی است. مصرف انار باعث کاهش وزن و محافظت از بدن در برابر باکتری ها و قارچ ها می شود.

کبد چرب را تسکین می دهد و از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری می کند. کاهش التهاب پوست و کاهش اثرات پیری بر روی پوست و تقویت مو. برخی از مطالعات روی انار نشان داده است که استفاده از انار می تواند ریزش موی ناشی از کم خونی را بهبود بخشد و به دلیل داشتن پلی فنول و تانن می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند.

منبع: همشهری آنلاین

  فال حافظ 1 خرداد 1401

دیدگاهتان را بنویسید