فواید تونیک پوست صورت

فرادید| مراقبت از پوست صورت یک مراقبت دائمی برای افراد مختلف است. استفاده از کرم های مرطوب کننده پوست و کرم های روز و شب که مخصوص انواع پوست است، رطوبت لازم را به سلول های پوست می رساند و همچنین چربی اضافی را جذب می کند. علاوه بر محصولات آرایشی توصیه شده که باید روزانه و با برنامه منظم استفاده شوند، استفاده از تونیک صورت یا پوست نیز ضروری است. اگر می خواهید بفهمید تونیک صورت چیست و چه فوایدی برای پاکسازی پوست دارد، این مقاله را تا انتها بخوانید.

برخی از متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که به جای استفاده از ماسک های پوستی مختلف مانند ماسک صورت برای پوست های چرب، پوست های خشک، پوست های حساس و غیره، تونر را به میز آرایش خود اضافه کنید که بسیار موثرتر است. اگر می خواهید بدانید هدف اصلی استفاده از تونر صورت چیست، باید گفت: این محصول به گونه ای پوست را تمیز می کند که برای سلامتی بهتر منافذ پوست را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک می کند. توجه داشته باشید که حتی شستن صورت با صابون و پاک کننده ها که معمولا بعد از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده انجام می شود، ممکن است اثر تونر نداشته باشد. زیرا صابون ها یا مواد شوینده قادر به نفوذ به منافذ پوست نیستند.

بیشتر تونرها از محلول‌های مبتنی بر آب ساخته می‌شوند و حاوی مواد فعالی مانند عصاره‌های گیاهی یا اسانس‌ها هستند که درصد آنها بسته به نوع تونر در نظر گرفته شده متفاوت است. بیشتر تونرها آبی هستند، اما مدل های ژل و سرم نیز در فروشگاه ها موجود است.

تونر صورت با توجه به نوع پوست صورت تولید می شود و مانند سایر محصولات آرایشی باید نوع تونر مناسب پوست خود را انتخاب کنید. اگر پوست شما چرب، مختلط یا خشک است، می توانید نوعی تونر را خریداری کنید که با ویژگی های پوست شما مطابقت داشته باشد. با انتخاب تونر مناسب، چربی پوست صورت شما متعادل شده و پوستی تمیز و سالم به شما می دهد.

تونر برای افراد خاصی نیست و برای هر نوع پوستی قابل تهیه است. همه افراد باید تونر را در فهرست لوازم آرایشی اولیه خود قرار دهند، اما برای پوست هایی که همیشه چرب به نظر می رسند، استفاده از تونر باید در برنامه بهداشت فردی روزانه قرار گیرد تا چربی اضافی و تحریک پوست از بین برود.

  خرد؛ در سیستم آموزشی ما گم شده است

تونر صورت چگونه کار می کند؟

در واقع استفاده از تونر حد وسط بین شستن صورت و استفاده از محصولاتی مانند سرم یا مرطوب کننده های پوست صورت است. این تونر با انواع لوازم آرایشی و محصولات مراقبت روزانه پوست سازگاری دارد. تونر خیلی سریع به پوست نفوذ می کند و می تواند تا حدی سلول های مرده پوست را از سطح آن پاک کند.

البته نباید تونر را جایگزین شستشوی صورت دانست. به طور کلی این محصول به عنوان یک افزودنی پاک کننده می تواند مواد آرایشی، کثیفی و حتی باکتری های باقی مانده پس از شستشو و پاکسازی صورت را از بین ببرد.

تونیک صورت چیست و چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

چه کسانی و با چه نوع پوستی می توانند از تونیک استفاده کنند؟

حقیقت این است که هر کسی می تواند از تونر استفاده کند. تونرها برای انواع پوست طراحی شده اند. برخی برای پوست های خشک و برخی دیگر برای پوست های چرب مناسب هستند. اما تونرهایی وجود دارند که برای پوست های مستعد آکنه و تحریک شده استفاده می شوند. برخی از تونرها حتی می توانند با پیری پوست مبارزه کنند. بنابراین با هر نوع پوستی می توانید از مزایای تونر لذت ببرید.

به عنوان مثال، پوست های خشک به تونرهایی با مرطوب کننده های قوی مانند اسید هیالورونیک نیاز دارند، در حالی که برای پوست های چرب باید تونر را خریداری کنید که روشن تر باشد و اثر نرم کنندگی کمتری داشته باشد.

نمونه تونرهای مناسب برای انواع پوست را ببینید

فواید تونیک پوست چیست؟

تونرها فواید زیادی برای پوست دارند. در ادامه به برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

تونر پوست را از آلودگی ها پاک می کند

گفتیم که تونرها بر پایه آب یا الکل هستند. از آنجایی که الکل، علیرغم فواید فراوانی که دارد، پوست را خشک و ملتهب می کند، امروزه بیشتر تونرها بر پایه آب هستند. اما چگونه یک تونیک غیر الکلی می تواند باکتری های عامل آکنه را پاک کند؟

تونرهای مبتنی بر آب از روش های دیگری برای از بین بردن آکنه و جوش استفاده می کنند. به عنوان مثال، تونرهایی که از عصاره بره موم (یا بره موم که محصول زنبور عسل است و خاصیت ضد باکتریایی دارد) یا بابونه استفاده می کنند، می توانند به طور طبیعی بدون تغییر PH پوست با باکتری ها مبارزه کنند. با این حال، اگر آکنه فردی آنقدر شدید باشد که تونر توانایی کافی برای از بین بردن باکتری ها را نداشته باشد، می توان از یک تونیک آکنه برای پوست مستعد آکنه برای پاکسازی استفاده کرد. از محصولات دیگر نیز می توان برای از بین بردن باکتری ها استفاده کرد.

  بهترین راه برای پرسیدن سوال

تونر می تواند تمام کثیفی ها و ناخالصی های باقی مانده روی پوست را حتی پس از تمیز کردن پاک کند.

تونر صورت با پیری پوست مبارزه می کند

تونرها به تنهایی تاثیری بر پیری پوست ندارند، اما مواد اصلی دیگر محصولات مراقبت از پوست از جمله کرم های ضد پیری را فعال کرده و به جذب بهتر آن ها کمک می کنند.

تونیک صورت چیست و چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

تونر بر پایه آب پوست را آبرسانی می کند

تونرهای مبتنی بر آب سرشار از ترکیبات آبرسان پوست هستند. این تونرها از ترکیباتی مانند عصاره جلبک دریایی، آب معدنی، اسیدهای آمینه، اسید هیالورونیک، روغن هسته انگور و روغن ریشه هویج استفاده می کنند.

پوست مانند یک اسفنج است. وقتی بیش از حد خشک شود، هیدراته شدن آن کمی مشکل می شود. بنابراین استفاده از مرطوب کننده ها، سرم ها و ماسک های صورت تاثیر چندانی نخواهد داشت. این به این دلیل است که این محصولات درست روی لایه ای از سلول های مرده پوست قرار می گیرند. الکل نیز به این مشکل کمک می کند. اما هنگامی که پوست شما پس از استفاده از یک تونیک مبتنی بر آب هیدراته شد و PH متعادلی داشت، سایر محصولات می توانند به پوست نفوذ کرده و بهتر جذب شوند.

تونر pH پوست را متعادل می کند

چگونه از تونیک صورت استفاده کنیم؟

ابتدا صورت خود را با یک شوینده تمیز کنید. سپس با یک سواب پنبه، تونر را به آرامی روی پوست خود بمالید و آن را پاک کنید. می توانید به جای پنبه از کف دست خود استفاده کنید. این کار را صبح و عصر انجام دهید. البته اگر پوست شما حساس است و به راحتی تحریک می شود، این کار را یک بار در روز یا یک روز در میان تکرار کنید. به یاد داشته باشید که تونرها ترکیبات قوی دارند. اگر برای پوست های چرب یا مستعد آکنه از تونیک ها استفاده می کنید، توصیه می کنیم هر دو روز یک بار.

  چگونه کنترل افراد به اطرافیانشان آسیب می رساند؟

چرا برخی از پزشکان استفاده از تونر را توصیه نمی کنند؟

برخی از متخصصان پوست به دلیل وجود الکل در برخی تونرها استفاده از این محصول را توصیه نمی کنند. تونرهای مبتنی بر الکل برای از بین بردن باکتری های مولد آکنه بسیار مفید هستند، اما همچنین رطوبت پوست را از بین می برند و آن را خشک می کنند. این پوست خشک می تواند آکنه را بدتر از آنچه هست کند. با این حال، باید توجه داشت که همه تونرها بر پایه الکل نیستند. تونرهای مبتنی بر آب هیچ یک از مشکلات مرتبط با تونرهای الکلی را ندارند.

تونیک صورت چیست و چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

چه ترکیباتی باید و نباید حاوی تونیک صورت باشد؟

هر نوع تونیک طراحی شده برای انواع پوست خاص حاوی مواد خاصی است. اما برخی از مفیدترین ترکیبات مورد استفاده در تونرها که وجود آنها مشکلی ندارد عبارتند از:

  • عصاره گل رز یا گل رز، برای آبرسانی به پوست؛
  • عصاره های گیاهی مانند بابونه برای پاکسازی و تسکین پوست یا روغن درخت چای برای مبارزه با چربی ها و باکتری ها.
  • ویتامین هایی مانند ویتامین B، ویتامین E، ویتامین C.
  • سلول های بنیادی گیاهی برای ارائه آنتی اکسیدان و خواص ضد پیری به پوست.

برخی از موادی که نباید در تونر وجود داشته باشد عبارتند از:

  • الکل که پوست را خشک و ملتهب می کند.
  • پارابن که برای پوست خطرناک است.
  • روغن های معدنی مشکوک به سرطان زا بودن.

به یاد داشته باشید که گاهی در لیست ترکیبات تونر به جای کلمه الکل می توانند از کلمات اتانول، اتیل الکل، متانول، بنزیل الکل، ایزوپروپیل الکل و امثال آن استفاده کنند. اینها همه الکل هستند. آنها را به خاطر بسپار در کل بهترین تونیک غیر الکلی و بدون پارابن است که مشکلی برای پوست صورت شما ایجاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید