فریده زبیدی; اولین زن نماینده مجلس در تاریخ گمرک ایران

422951 479 خبر مرکزی

رئیس کل گمرک ایران امروز در حکمی فریده زبیدی را به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و نظارتی گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. این اولین بار در تاریخ گمرک ایران است که یک زن به عنوان معاون رئیس کل گمرک منصوب می شود.

پیش از این فریده زبیدی رئیس کمیسیون حل اختلاف گمرک بود. وی همچنین مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک و معاون حقوقی و قضایی نظارت گمرکات استان هرمزگان به مدت 10 سال، رئیس کل دادگستری آبادان و گمرک هرمشهر و رئیس جمع آوری و فروش اموال اموال را در کارنامه خود دارد. دفتر استان بوشهر نیز جزو معاونت های جدید است که نظارت حقوقی و گمرکی ایران قابل مشاهده است.

زبیدی دارای تجربه دعاوی و اجرائیات در گمرکات اجرایی و ستاد مرکزی گمرک به ویژه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و جرایم سازمان یافته است.

وی در مدت تصدی مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته در کارگروه های مختلف از جمله عضو ارشد کارگروه ملی رسیدگی به پرونده ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری و از اعضای اصلی ستاد پیشگیری و مبارزه بود. کارگروه قاچاق کالا و گمرک گمرک ایران، عضورئیس کمیسیون حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری،عضو رئیس کمیته مبارزه با مواد مخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و عضورئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر کمیسیون مرکزی حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر به قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری اشاره کرد.

همچنین در زمان تصدی خانم زبیدی به عنوان مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته، گمرک ایران عنوان خدمات گمرکی جهان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مواد اولیه را از سوی سازمان جهانی گمرک به خود اختصاص داد.

  دوست؛ پایان یک دوئل عشقی

1 دیدگاه دربارهٔ «فریده زبیدی; اولین زن نماینده مجلس در تاریخ گمرک ایران;

دیدگاهتان را بنویسید