فریاد بزن، پول را بگیر!

“آقا، خانم، بله، شما هستید، لطفا.” تمامی اجناس در حراج به فروش می رسد. بخرید دیگه با این قیمت پیداش نمیکنید. نگاه کردن به کت ها ضرری ندارد. “از تولید به مصرف عجله کنید.” نوجوان جوانی که تازه پشت لبش جوانه زده، وسط پیاده رو را اشغال کرده و رو به عابران می کند. دعوی حقوقی شغلی است که کارفرما باید از آن خواسته شود تا به شما پول بدهد.

در خیابان انقلاب، بازار بزرگ، روبروی فست فودها یا کافه ها افرادی را می بینید که مدام در حال داد و فریاد و تبلیغات هستند. اکثر رهگذران به این نتیجه می رسند که مغازه دار برای فروش بهتر اجناسش مغازه های زیادی راه انداخته است، غافل از اینکه این افراد به مشاغل پر سر و صدا و تبلیغاتی مشغول هستند و برای آن پول می گیرند.

ما قاضی نیستیم، ما مدیر تبلیغات هستیم

از خیابان انقلاب به سمت دانشگاه تهران می رویم. روی سکوی پیاده رو بایستید تا از عابران پیاده بلندتر باشید. مقوای A4 با نوشته «کار پایان نامه» در هوا بال می زند. در میان رهگذران به دنبال شاگردان می گردد و با دیدن کوچکترها جملات گمشده را بر زبان می آورد.

پایان نامه دست اول، پروپوزال، انتخاب موضوعات و … با قیمتی باورنکردنی. او خود را «مهدی» معرفی می کند و 5 ساله است. وقتی از او در مورد کارش به عنوان وکالت پرسیدند، کاملا معمولی و بی تفاوت گفت: «این هم شغل دیگری برای اوست. همه پزشک یا مهندس نخواهند بود. تبلیغات همیشه در فروش حرف اول را می زند.

  زلنسکی پیشنهاد پوتین برای مذاکره را پذیرفت

چرا به آن «دعوی حقوقی» می گویند؟ اگر این به معنای مدیریت تبلیغات است. تلاش ما باعث افزایش فروش و جذب مشتری می شود و این یعنی «سود» و آنچه کارفرما می خواهد».

ماشین آماده حرکت است

نمونه دیگری از سارقان را می توان در اطراف پایانه های مسافربری به ویژه ترمینال جنوب مشاهده کرد. جالب اینجاست که این شغل بازار کار دارد و در سایت های مختلف از جمله دیوار آگهی استخدام وجود دارد.

بیشتر مالیات دهندگان درآمد مشخصی کسب می کنند، اما در برخی مکان ها مانند بازارها و پایانه های مسافربری این مبلغ وسوسه انگیز است زیرا نیاز به تجربه و تحصیلات خاصی ندارد. نزدیک به پنج سال است که نادر در نزدیکی ترمینال جنوبی برای رانندگان اتوبوس مسافر پیدا می کند.

او درباره درآمدش می گوید: «من با دستمزد اینجا کار می کنم و برای هر مسافر حدود 5 تا 5 درصد دریافت می کنم. تعطیلات آخر هفته در تابستان، نوروز و تعطیلات رسمی روزهای شلوغی هستند. حدود 2 تا 2 میلیون دلار در ماه از من می گیرد. “ساعت ها ایستادن و فریاد زدن سخت است، اما چاره ای نیست. من دادخواهی را به بیکاری ترجیح می دهم.”

این بار قاضی دیگری مقابل کافه میدان هفت و خانه می ایستد و از رهگذران می خواهد وارد کافه شوند. در حدود 5 دقیقه موفق شد 4 نفر را پشت صندلی ها بنشاند. او می گوید: «برای یافتن مشتری، باید به دیوار بکوبید و حسابی حسابی بازی کنید. برای موفقیت در کسب و کار وابسته به چیزی بیش از شانس نیاز دارید.

مغازه داران معمولاً وقتی خوب نمی فروشید می گویند دزد خوب کار نکرده اید و سریع عذرخواهی می کنند. آنها به مردم علاقه ندارند، آنها به فروش علاقه دارند. حالا این قاضی نیست، آدم دیگری است. به همین دلیل روزانه پرداخت می کنند. «اگر همیشه کار کنم، ماهیانه حدود 4 تا 6 میلیون درآمد دارم.

  دختر 30 ساله؛ قربانی اختلاف با مادرشوهر

دادبزن پولشو بگیر

حقوق مناسب با مزایای عالی، کار بدون دردسر و چند عنصر دیگر در متن آگهی استخدام نظرم را جلب می کند، با شماره مندرج در پایین آگهی تماس گرفته و خود را کاندیدای این شغل معرفی می کنم.

بیدیت در پاسخ به سوالی درباره شرایط کار گفت: این شغل تعطیل نیست. از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باید برای رستوران به دنبال مشتری باشید. حتی گاهی به کارگران آشپزخانه کمک می کنند. چند روز اول آزمایشی است تا ببینیم فروشگاه چقدر پر است و آیا مشتری می آید یا خیر. اگر راضی باشیم ماه به ماه حقوق می گیرید».

داشتن روحیه تیمی، حل مسئله و خلاقیت، تمایل به یادگیری فناوری های جدید، کنجکاوی و مسئولیت پذیری، انعطاف پذیری در برابر تغییر، علاقه به یادگیری، توانایی کار تیمی و یادگیری سریع، نظم و انضباط و دقت و سرعت عمل، مسئولیت پذیری، انگیزه بالا. ، پشتکار و پشتکار فهرست بلند بالایی است که صاحب رستوران آن را برای ویژگی های دادزن ضروری می داند.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید