فروش هر کیلوگرم نان احتمالا افزایش یافته است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: فروش یک کیلو نان به جای فروش کمی، راهکاری برای مقابله با کم فروشی و ارتقای کیفیت نان است.

محسن لزومیان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: فروش یک کیلو نان به جای فروش چندین بار در کشور برای مقابله با گران فروشی و بهبود کیفیت نان ارائه شده است، اما هرگز عرضه نشده است. اینطور بود خیلی جدی. “

وی با بیان اینکه فروش کیلویی نان سال هاست در نانوایی های صنعتی رواج دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، افزود: اجرای این طرح در نانوایی های سنتی در ارتقای کیفیت نان و جلوگیری از تخلفات احتمالی بسیار موثر است.

لزومیان با اشاره به اینکه دلیل اجرای طرح فروش یک کیلو نان اصلاح نظام یارانه ای و آزادسازی قیمت آرد است، تصریح کرد: آزادسازی قیمت آرد منجر به افزایش تخلفاتی از جمله دست کم گرفتن شده است. به ضرر مصرف کنندگان است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: بر اساس آمار بازرسی های وزارت جهاد کشاورزی در 3 ماه گذشته حدود 1500 مورد کم ارزشی نان به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده است. “

لزومیان ادامه داد: با توجه به اینکه در اصلاح نظام یارانه ای در حوزه آرد و نان، یارانه به دست مصرف کننده می رسد، فروش یک کیلوگرم نان فضای رقابتی را در بین نانوایان از نظر کیفی ایجاد می کند.

وی افزود: در راستای اجرای طرح فروش یک کیلو نان، شرکت های فعال در زمینه توسعه سیستم های پرداخت یکپارچه آمادگی خود را برای تهیه ترازو و اجاق های متصل به نانوایی ها اعلام کرده اند.

  کامیون زامیاد پادراپلاس 3 ستاره کیفیت دریافت کرد

دیدگاهتان را بنویسید