فرصت بخشودگی تخلفات رانندگی تا پایان دی ماه

رئیس پلیس راهور شهرستان راهور اعلام کرد: افرادی که در سال ۹۹ جریمه شده و جریمه آنها دو برابر شده است باید تا پایان دی ماه جریمه خود را پرداخت کنند.

در این صورت جریمه مضاعف مشمول عفو می شود و افراد فقط می توانند جریمه اولیه را پرداخت کنند. به گفته محمد باکر سلیمی، بخشودگی تخلفات رانندگی شامل کلیه تخلفات رانندگی در سال 99 می شود.

تخلفات انتقال و تخلفات ثبت شده توسط سیستم های نظارتی و دوربین های تخلف در صورت عدم پرداخت تا 60 روز جریمه و دو برابر خواهد شد.

اما اصولا پلیس هر ساله برای بخشودگی تخلفات رانندگی محدودیت زمانی تعیین می کند و اعلام می کند که اگر مردم در این مدت جریمه خود را پرداخت کنند، جریمه آنها بخشیده می شود.

اما آیا بخشودگی تخلفات رانندگی محدودیتی دارد؟ به گفته رئیس پلیس راهور بخشودگی جرایم رانندگی محدودیتی ندارد و تمامی مالکان و مالکان خودروهای دارای سابقه تخلف دو برابر شده می توانند با عضویت در این طرح از یک ماه باقی مانده استفاده کنند.

موتورسیکلت ها نیز مشمول عفو اختلالات رانندگی هستند.

امکان بخشودگی تخلفات خودرو

به گفته سلیمی افرادی که در سال 99 و قبل از آن به دلیل رانندگی جریمه شده اند تا پایان دی ماه می توانند از بخشودگی جریمه های رانندگی بهره مند شوند. به عبارت دیگر بخشودگی جرایم رانندگی مشمول جریمه 1400 رانندگی نیست و فقط شامل جریمه های سال 1378 می شود.

همچنین افرادی که دارای معلولیت رانندگی هستند می توانند مبلغ خود را بابت تخلف سهم پرداخت کنند. سلیمی در خصوص نحوه پرداخت تخلفات رانندگی نیز گفت: افرادی که خلافی دارند می توانند مبلغ اقساط را پرداخت کنند و یک سال تخلف را پرداخت کنند.

  روغن های گیاهی برای باقی ماندن پوست روی لب

این افسر پلیس با بیان اینکه هم اکنون خودروها به دلیل تخلف بیش از سه میلیون جلد توقیف شده است از مالکان خواست حتی تخلف جزئی انجام ندهند و به این سقف ها توجه نکنند.

سلیمی در پاسخ به این سوال که آیا امکان استفاده همزمان از طرح عفو مضاعف و اقساط جریمه رانندگی توسط کاندیداها وجود دارد، گفت: بله قطعاً موضوع عفو مضاعف مشمول همه خودروهاست، چه الان توقیف باشند و چه الان مصادره نشده است؛ شرایط پرداخت نیز ذکر شد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید