غیبت از مدارس و دانشگاه های تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تعطیلی مهدکودک ها و پیش دبستانی ها و غیبت مدارس در سه روز آینده خبر داد.

عابد ملکی در پایان جلسه امشب کمیته اضطرار آلودگی هوا در تهران به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و گفت: با توجه به گزارش های هواشناسی و شاخص آلودگی هوا، تصمیمات در این جلسه اتخاذ شد. خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس، کنترل دقیق تر خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه تمامی خودروهای سنگین دیزلی و همچنین جلوگیری از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که آلودگی هوا را تشدید می کند، تقویت می شود.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات این جلسه باید کنترل هایی برای جلوگیری از ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری و همچنین جلوگیری از سوزاندن زباله ها و برگ درختان اعمال شود.

ملکی افزود: این روزها پایگاه های سیار فوریت های پزشکی در نقاط آلوده و پرتراکم در حال احداث است تا زمان دسترسی به پایگاه ها کاهش یابد.

مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تا سه روز آینده تعطیل هستند و مدارس در تمامی مقاطع در شهرهای تهران، ری، پاکدشت، پیشوا و ورامین به صورت نیمه وقت کار خواهند کرد.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: طی سه روز آینده تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانجات و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا و ممنوعیت استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع همجوار را خواهیم داشت. به کلان شهرها.»

وی همچنین با بیان اینکه نمایشگاه تهران است گفت: باید هماهنگی های لازم با شهرداری و پلیس راهور برای برگزاری نمایشگاه ها انجام شود. البته نمایشگاه های پرمخاطب باید به شهر آفتاب منتقل شوند و نمایشگاه های تخصصی کم مخاطب نیز باید ساعات کار خود را اعلام کنند.

  مرگ بر باران، شامپانزه های ایرانی در تبعید

دیدگاهتان را بنویسید