غرب اشتباه همیشگی خود را با قطعنامه ضد ایرانی تکرار کرد

ن.«علی سرور نکوی» که در سال 1382 به مدت سه سال به عنوان نماینده دائم پاکستان او با انتقاد از خرابکاری اعضای اروپایی در آژانس بین المللی انرژی اتمی خدمت کرده است توافق هسته ای وی و عدم پاسخ مناسب آنها به خروج یکجانبه آمریکا از برجام گفت: تلاش غرب برای صادرات قطعنامه علیه ایران شورای حکام آژانس به جایی نمی رسد.

وی افزود: البته به نظر می رسد تروئیکای اروپایی به همراه آمریکا به جای جبران اشتباهات و تخلفات خود، در صدد ایجاد مانع در مذاکرات وین و احیای برجام هستند. ”

مدیر اجرایی مؤسسه مطالعات استراتژیک بین المللی (CISS) در اسلام آباد گفت: زمانی که نماینده دائم پاکستان در آژانس بود، به شدت با صدور قطعنامه علیه ایران و ارائه این پرونده به شورای امنیت سازمان ملل مخالف بود. این یک جنبش سیاسی علیه یک کشور آزاد و مستقل است.

سرور نقوی تاکید کرد که نباید تحرکات اسرائیل را فراموش کنیم و قطعا این رژیم پشت تلاش‌های اخیر برای توقف مذاکرات در وین و جلوگیری از هر گونه گامی در جهت احیای برجام و لغو تحریم‌های ضد ایرانی است.

وی بر لزوم بی طرفی آژانس در بحث قطعنامه های ضد ایرانی غربی تاکید کرد و افزود: در سال 2003 نماینده پاکستان در آژانس به صراحت اعلام کرد که نباید برای ایران تصمیم سیاسی بگیرند، بلکه اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، کشورها را اتمی می کنند. مواضع بی طرفی اتخاذ نکردند.

کارشناس هسته ای و راهبردی پاکستان با ابراز نگرانی از اقدامات سیاسی سه کشور اروپایی و آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و اعضای شورای حکام نباید در دام های سیاسی به ویژه گرفتار شوند. محرک. بنابراین، او موفق می شود، باید از هرگونه اقدام منفی برای تضعیف توافق هسته ای با ایران جلوگیری کرد.

  توسعه برنامه های نظارتی سایپا برای به حداکثر رساندن رضایت مشتری

غرب اشتباه همیشگی خود را با قطعنامه ضد ایرانی تکرار کرد

پیش نویس قطعنامه علیه ایران توسط شورای حکام تهیه شد و دیروز زمانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد گزارش جدیدی درباره ایران تهیه کرده است به تصویب رسید و پس از آن قرار بود این گزارش در جلسه هفته جاری شورای حاکم مورد بررسی قرار گیرد. و او می گوید ایران به تعهدات خود عمل نکرده است. سپس ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا و آلمان[تروئیکای اروپا] پیش نویس این تصمیم برای ارائه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده شد و شب گذشته با دو رای مخالف و سه رای ممتنع به تصویب رسید. این قطعنامه از ایران می خواهد به سؤالات باقی مانده آژانس در مورد ذرات اورانیوم یافت شده در سه مکان پاسخ دهد.

حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه نیز در پاسخ به این سوال، آن را «بر خلاف رویه دیپلماسی، عجولانه و غیرسازنده» خواند و آن را «سخت‌تر و پیچیده‌تر کردن روند مذاکرات» خواند.

دیدگاهتان را بنویسید