غذای ماه رمضان؛ از برسک در کردستان تا بت مش در سیستان و بلوچستان

جوزف هیدریوس| ماه رمضان در هر گوشه از ایران رنگ و بوی خاصی دارد. از شمال به جنوب و از غرب به شرق انبوه احسان و افطار گسترده است. جمع آوری و گرفتن دست نیازمندان سنت دیرینه مهربانی است که امروز پر رنگ تر از همیشه است.

می گویند یک سال برای رسیدن به این روزها لحظه شماری می کنند تا سفره افطار را با غذاها و شیرینی های محلی رنگ آمیزی کنند. آیینه های ماه مبارک رمضان در برخی شهرها به قدری زیباست که مردم با تمام وجود به استقبال ماه مبارک می روند. حیدر سرایانی از آداب و رسوم رمضان خوانی در شمال استان سیستان و بلوچستان و صحرا خوانی در جنوب استان می گوید، فرهنگی که هنوز در برخی از روستاهای استان رواج دارد و مردم با طبل بیدار می شوند. و تلاوت ترانه های مربوط به سحر:

«تاریخ سحر و جادو و رمضان به اوایل اسلام برمی گردد، سنتی که نشان از علاقه مردم این استان به نجوم دارد. بزرگان محله قبل از طلوع فجر به بلندترین نقطه منطقه می روند و با نواختن دهلی مخصوص و خواندن ابیات و ابیات با صدای بلند اهالی را بیدار می کنند.

جوانان محل در ماه رمضان به خانه های اهالی می روند و به نیازمندان نذورات و ثواب می دهند. در این مراسم اشعاری از خواجه عبدالله انصاری، باباطاهر و شاعران محلی قرائت می شود.

ماه مبارک رمضان برای مردم این استان جایگاه والایی دارد. شاید خانواده ها نتوانند در تمام طول سال غذای خوب تهیه کنند، اما بهترین غذا را برای ماه رمضان تهیه می کنند و سر سفره می گذارند. حتما در غذاهای ماه رمضان از گوشت استفاده می شود.

تنباکو یکی از محبوب ترین غذاهای بلوچ در ماه رمضان است که ریشه تاریخی دارد. زنان بلوچ از نیمه شعبان آن را می پزند و خشک می کنند. این غذای خوشمزه مخلوطی از برنج و گوشت خشک است. تنباکو از قرون متمادی غذای خاص حاکمان و ثروتمندان سیستان و بلوچستان بوده است.

  قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

Mut idol یکی دیگر از غذاهایی است که در ماه رمضان طرفداران زیادی دارد. این غذا از برنج، روغن، ماش و افزودنی های معطر تهیه می شود که با انبه یا لیمو ترش مصرف می شود.

خوردن لوبیا در صبح باعث کاهش گرسنگی در طول روز می شود. یکی از شیرینی های محلی ماه مبارک رمضان چنگال است که از خرما، خمیر نیم پز، روغن حیوانی محلی و افزودنی های معطر تهیه می شود. نان تیموش نیز نان خوش طعم و سبکی است که در این ماه طرفداران زیادی دارد.

رسم سیستان و بلوچستان هنگام افطار نیز در نوع خود جالب است. سرایانی گفت: در زمان افطار همه انواع غذاها را به مسجد می آورند. سفره ها پهن می شود و همه اهالی از غذایی که آورده اند می خورند. این زمان افطار همه مساجد است. پس از افطار و نماز مغرب و عشا، دعای تعزیه در مسجد خوانده می شود.

معمولاً هر شب 20 رکعت از این نماز خوانده می شود. تلاوت قرآن گاهی تا نیمه شب ادامه دارد. ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر در این منطقه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در عید همه به مسجد می روند و نماز می خوانند. بهترین لباس ها را می پوشند و همه به دیدن قبیله بزرگ می روند. از آنجا با بزرگان قبیله و سایر افراد قبیله به دیدن بزرگان می روند. برخی خانواده ها نیز قربانی می کنند و بین مردم گوشت توزیع می کنند.

ماه رمضان بین مردم خراسان شمالی و استان گلستان جایگاه و رنگ خاصی دارد. علی عسگر ایزدی با اشاره به اینکه چند روز مانده به آغاز ماه مبارک رمضان پذیرای مردم این منطقه است، گفت: مردم این مناطق در ماه مبارک رمضان با افطاری دادن به دیگران نذورات خود را ادا می کنند. حلیم و شلخ مشهدی غذای مخصوص افطار است و در کنار آن شله زرد هم می خورند.

  جدیدترین نقشه رنگی تاج کشور

در برخی از روستاهای بوینور هنوز قبل از اذان صبح طبل دو نواخته می شود. در قدیم طبل‌ها با ریتم‌های خاصی طبل می‌نواختند. مضمون طبل اول قره خاتون تو پلو بیشر بود یعنی بانوی خونه بلند شو غذا درست کن! آهنگ طبل دوم گفت:

«قره خاتون قزانه دیشر» یعنی بانوی خانه که دیگ غذا را پایین بیاورد. این آهنگ ها قرار بود اعضای خانواده را بیدار کند. صبح ها از پشت بام هر خانه ای صدای اذان به گوش می رسد و در برخی مناطق هنوز به سبک و سیاق قدیمی قبل از اذان صبح و لحظه افطار خوانده می شود. در بین مردم کرمان مرسوم است که بزرگان فامیل در هنگام افطار به کودکانی که به سن قانونی گرسنگی رسیده اند، هدیه و چشم نورانی می دهند.

433020 465 خبر مرکزی

برسک از کردستان

سنت زیبای گرگیان میراث معنوی خوزستان است که همچنان با شور و اشتیاق کودکان و نوجوانان آبادانی در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می شود. عدنان جواخری از اهالی آبادان با اشاره به اینکه ماه رمضان در خوزستان از زیبایی و معنویت خاصی برخوردار است، می گوید:

«از شب اول ماه مبارک رمضان همه مردم به حسینیه و مساجد می روند و مراسم افطاری برپا می کنند و قرآن می خوانند. زیباترین رسم مردم آبادان در ماه رمضان با شب پانزدهم و میلاد امام حسن (ع) تداعی می شود. مراسم گرگیان یکی از اعیاد بزرگ شیعیان در استان خوزستان است که به ثبت ملی نیز رسیده است.

این آیین سنتی در میان اعراب خوزستان، هرمزگان، عراق، بحرین، کویت و شرق عربستان و امارات متحده عربی نیز رایج است. در شب میلاد امام حسن (ع) کودکان و نوجوانان به سرود خوانی می پردازند و به خانه های مردم می روند و به مردم خانه سلام می کنند و از آنان طول عمر و روزی می خواهند. میزبان نیز از بچه ها استقبال می کند و به آنها هدایایی می دهد. در دو سال گذشته با وجود تاج، بچه ها این مراسم را جشن می گرفتند.

  ناصرالدین شاه برق را به تهران آورد؟!

سفره افطار آبادی ها با سمبوسه و نوعی شیرینی به نام حبوبات و فرنی های مخصوص رنگین شده است. مردم بیشتر غذاهایی که با خرما تهیه می شوند را برای صبحانه آماده می کنند.

کپه عربی نیز یکی از محبوب ترین غذاهای ماه مبارک رمضان است. مردم در عید سعید فطر به گروه های 20 خانواده ای که از رمضان سال گذشته تا امسال یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده اند، دعا می کنند و پس از تبریک عید سعید فطر، لباس عزاداری خود را در می آورند.

دعای سحرگاه بزرگان ریش سفید بیجاری زیباترین نغمه ای است که مردم این دیار همه ساله در انتظار ماه مبارک رمضان منتظر آن هستند. محمد یکی از پژوهشگران فرهنگی کردستان با اشاره به این که مراسم ریش سفیدی ها قبل از سحر نماز می خوانند و میهمانی افطار می کنند یکی از سنت های زیبا در اقلیم کردستان است:

«رسم است که هر شب یکی از همسایه ها روزه می گیرد و اهل محله مهمان او هستند. این رسم شباهت زیادی به عید بزرگ دارد و اگر مردم در مورد یکدیگر سردرگم شوند، در شب های ماه رمضان با پدر وسطی ریش سفید آشتی می کنند.

اهالی این دیار در شب بیست و هفتم ماه مبارک نان کولیره را به رسم دیرینه می پزند و بین همسایگان و اهالی تقسیم می کنند. پخت نان های محلی برسک، تاوه هلیاب و کولیره نسکه همچنان بر سر سفره افطار و شکر مردم اقلیم کردستان است.

دعای ریش سفید در سحر و پختن نان برسق یکی از آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در منطقه بیجار است. در مراسم نماز، بزرگان قبل از طلوع فجر از خواب بیدار می شوند و به پشت بام می روند تا با صدای بلند نماز بخوانند و به این ترتیب اهالی روستا در سحر از خواب بیدار می شوند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید