غذاهای ممنوعه در دوران بارداری

جامعه 24 – غذاهایی که در دوران بارداری می توانند در رژیم غذایی گنجانده شوند، نسبت به غذاهایی که نباید مصرف شوند، تنوع بیشتری دارند. آنچه در بارداری بسیار مهم است تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن در دوران بارداری است.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب در دوران بارداری و برنامه ریزی برای سلامتی خود در دوران بارداری ضروری است.

غذاهای ممنوعه در دوران بارداری

در دوران بارداری، با جذب جنین در حال رشد توسط بدن مادر، نیازهای تغذیه ای مادر افزایش می یابد. بنابراین در دوران بارداری مادر باید غذاهای غنی از ویتامین ها و مواد معدنی اما برای سلامت جنین و تامین کالری لازم کافی مصرف کند.

برخی از غذاها در دوران بارداری باید به صورت محدود مصرف شوند و برخی از غذاها ممنوع است. در زیر با برخی از غذاهای ممنوعه آشنا می شویم:

ماهی سرشار از جیوه

جیوه به عنوان یک عنصر بسیار سمی شناخته شده است. سطح ایمنی ندارد و بیشتر در آب های آلوده یافت می شود و برای رژیم غذایی در دوران بارداری ممنوع است. جیوه در مقادیر زیاد می تواند برای سیستم عصبی، سیستم ایمنی و کلیه ها سمی باشد.

همچنین می تواند باعث مشکلات جدی رشد در کودکان شود و حتی در مقادیر کم عوارض جانبی داشته باشد.

از آنجایی که جیوه در دریاهای آلوده یافت می شود، ماهی های دریایی بزرگ می توانند حاوی مقادیر زیادی جیوه باشند. بنابراین بهتر است در دوران بارداری و شیردهی از مصرف ماهی با جیوه بالا خودداری شود.

ماهی هایی با سطوح بالای جیوه که باید در دوران بارداری از مصرف آنها پرهیز کرد عبارتند از: کوسه، اره ماهی، شاه ماهی خال مخالی، ماهی تن، مارلین.

  چگونه با یک روز بد کنار بیاییم؟

بیشتر بخوانید: با این راهکارها بعد از زایمان وزن کم کنید


خوردن ماهی کم جیوه در دوران بارداری بسیار سالم است و طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، این ماهی را می توان تا سه بار در هفته مصرف کرد.

صدف خام

برای جلوگیری از مسمومیت غذایی از خوردن صدف خام خودداری کنید. صدف خام حاوی باکتری‌ها، ویروس‌ها و سموم مضری است که می‌تواند باعث انواع بیماری‌ها شود.

به جای صدف خام می توانید صدف پخته بخورید. هنگام پختن صدف از باز بودن پوسته آن مطمئن شوید.

غذاهای ممنوعه در دوران بارداری

تخم مرغ خام یا نیم پز

تخم مرغ خام، نپخته یا عسلی حاوی باکتری های مضر سالمونلا بوده و باعث مسمومیت غذایی می شود. در صورت ابتلا به این بیماری ممکن است اسهال، استفراغ شدید، سردرد، درد شکم و تب بالا داشته باشید.

بعید است که این بیماری به جنین شما آسیب برساند، اما سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و بر رشد کودک تأثیر می گذارد. تخم مرغ پاستوریزه را برای مصرف بخرید. تخم مرغ را قبل از مصرف کاملا بجوشانید.

کنجد

دانه های کنجد به عنوان یک درمان خانگی برای القای سقط جنین استفاده می شود. مصرف زیاد کنجد در دوران بارداری خطرناک است زیرا می تواند باعث انقباض رحم و سقط جنین شود. دانه های کنجد به خصوص در سه ماهه اول بارداری که بارداری بسیار جدید و تازه است، مضر تلقی می شود.

گوشت و مرغ خام

گوشت و مرغ خام یا خام می توانند حاوی انگل های توکسوپلاسما و باکتری های مضر سالمونلا باشند. سالمونلا خطر مسمومیت غذایی را افزایش می دهد. انگل توکسوپلاسما باعث ایجاد توکسوپلاسموز می شود که علائمی شبیه آنفولانزا دارد و چند هفته پس از خوردن غذا ظاهر می شود.

  شهرداری تهران در زمستان 1400 به بی خانمان ها خدمت کرد

ابتلا به این بیماری انگلی می تواند منجر به مرگ جنین در هنگام زایمان شود. گوشت و مرغ را قبل از مصرف با حرارت بالا کاملا بپزید.

غذاهای ممنوعه در دوران بارداری

کافئین

احتمالاً قهوه، چای، نوشابه یا کاکائو را نیز دوست دارید. با توجه به کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG)، به زنان باردار به طور کلی توصیه می شود که مصرف کافئین خود را به کمتر از 200 میلی گرم در روز کاهش دهند.

کافئین خیلی سریع جذب می شود و به راحتی از جفت عبور می کند. از آنجایی که نوزادان و جفت ها فاقد آنزیم های ضروری برای متابولیسم کافئین هستند، سطح کافئین به دلیل انباشته شدن آن افزایش می یابد.

نشان داده شده است که مصرف زیاد کافئین در دوران بارداری رشد جنین را محدود کرده و خطر وزن کم هنگام تولد را افزایش می دهد. وزن کم هنگام تولد که به عنوان وزن کمتر از 5 پوند، 8 اونس (یا 2.5 کیلوگرم) تعریف می شود، با افزایش خطر مرگ نوزاد و خطر بیشتر بیماری های مزمن در بزرگسالی مرتبط است. بنابراین مراقب نوشیدنی روزانه خود در دوران بارداری باشید تا مطمئن شوید که کودک در معرض کافئین زیاد قرار نگرفته است.

گوشت های فرآوری شده

زنان باردار باید از مصرف گوشت های فرآوری شده مانند ساندویچ سرد، هات داگ، سوسیس و کالباس در دوران بارداری خودداری کنند.

گوشت های فرآوری شده حاوی باکتری لیستریا هستند که می توانند به راحتی از مادر به جفت منتقل شوند و عوارض جدی از جمله مرگ جنین ایجاد کنند.

پاستوریزه کردن و پختن در دمای بالا لیستریا را از بین می برد. بنابراین، گوشت های فرآوری شده را فقط پس از گرم شدن مصرف کنید.

  زلزله مهیب بندرعباس; آیا سونامی در راه است؟

غذاهای ممنوعه در دوران بارداری

شیر غیر پاستوریزه

شیر و فرآورده های شیر خام نقش عمده ای در بیماری های ناشی از غذا دارند. شیر غیر پاستوریزه حاوی باکتری های مضری مانند سالمونلا، لیستریا، E.coli و Cryptosporidium است که می تواند برای مادر و جنین در حال رشد او خطرناک باشد.

فقط از لبنیات پاستوریزه استفاده کنید. در فرآیند پاستوریزاسیون، شیر در معرض دمای بالا قرار می گیرد و میکروب های بیماری زا موجود در آن از بین می روند. اگر شیر را از یک خرده فروش محلی خریداری می کنید، شیر را قبل از مصرف بجوشانید. جوشاندن شیر در دمای بالا میکروب های آن را از بین می برد.

همچنین می توانید شیرهای غیر لبنی مانند شیر سویا، شیر برنج، شیر بادام و شیر جو را برای مصرف در دوران بارداری انتخاب کنید. این شیرها حاوی همان مواد مغذی شیر گاو هستند.

2022-07-25 12:50:51

دیدگاهتان را بنویسید