غذاهای مفید برای درمان کم کاری تیروئید

جامعه 24کم کاری تیروئید را می توان با انواع داروها درمان کرد. اگر از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید، به راحتی می توانید کم کاری تیروئید را کنترل کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد غذاهای سالم و مناسب برای کم کاری تیروئید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

منابع غذایی یددار

یکی از مفیدترین منابع غذایی برای کنترل کم کاری تیروئید، منابع غذایی یددار است. این منابع شامل شیر، پنیر، تخم مرغ کامل و نمک خوراکی یددار است.

ماهی های دریایی و جلبک دریایی نیز از مهم ترین مواد غذایی مناسب برای کم کاری تیروئید هستند. مواد تشکیل دهنده این غذاها می توانند وارد جریان خون شده و توسط بدن انسان جذب شوند.

سلول های بدن انسان از طریق سیستم گردش خون ید را به غده تیروئید می رساند و از این طریق متابولیسم بدن تنظیم می شود. با خوردن این غذاها می توانید به درمان یا کنترل کم کاری تیروئید کمک کنید.

خوردن بیش از حد غذا می تواند برای بدن شما بسیار مضر باشد. بهتر است در مصرف غذاهای یددار اعتدال را رعایت کنید.

غذاهای مفید برای کم کاری تیروئید

نقش سلنیوم در کنترل کم کاری تیروئید

چیز دیگری که می تواند به کم کاری تیروئید کمک کند سلنیوم است. می توانید از منابع غذایی سلنیوم مانند ماهی تن، میگو و آجیل برزیلی استفاده کنید.

بلغور جو دوسر و برنج قهوه ای نیز سرشار از سلنیوم هستند. گوشت گاو، بوقلمون و مرغ از دیگر غذاهای مناسب برای کم کاری تیروئید هستند. علاوه بر این غذاها، مکمل های سلنیوم نیز وجود دارد که می توانید آنها را خریداری و مصرف کنید.

  همه چیز درباره روابط فوق اجتماعی

البته مکمل های سلنیوم باید طبق دستور پزشک مصرف شوند. البته توجه داشته باشید که مصرف زیاد سلنیوم منجر به مسمومیت می شود. در مصرف این گونه غذاها و مکمل های آنها باید اعتدال را رعایت کنید.

مصرف روی در کم کاری تیروئید

یکی دیگر از مواد معدنی مناسب برای تنظیم هورمون های تیروئید روی است. این ماده می تواند سطح هورمون های غده هیپوفیز را تنظیم کرده و هورمون های تیروئید را تنظیم کند.

روی در بسیاری از غذاها یافت می شود و به راحتی می توانید آن را مصرف کنید. منابع غذایی حاوی روی عبارتند از: مرغ، لوبیا، ماست و گوشت گاو. دانه های کدو تنبل و غلات غنی شده نیز از دیگر منابع غذایی غنی از روی هستند.

غذاهای مفید برای کم کاری تیروئید

میوه های مناسب برای کم کاری تیروئید

می توانید انواع توت ها و سیب را در رژیم غذایی خود قرار دهید. این میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند و از غده تیروئید محافظت می کنند. بسیاری از مواد معدنی و مواد مغذی موجود در سیب می توانند عملکرد تیروئید را بهبود بخشند.

سیب به کاهش کلسترول کمک می کند و از بدن شما در برابر بیماری های دیگر محافظت می کند. میوه هایی مانند هندوانه، موز و آناناس نیز برای کم کاری تیروئید مفید هستند.


بیشتر بخوانید: کاهش خطر سکته قلبی و فشار خون با مصرف کاکائو


رژیم غذایی مناسب برای کم کاری تیروئید

اگر از کم کاری تیروئید رنج می برید، حتما در مورد تغذیه مناسب خود با متخصص تغذیه مشورت کنید. استفاده از میوه ها، سبزیجات و گوشت بدون چربی در رژیم غذایی بسیار مهم است.

  از ایرانول خواسته شد از طرح های دانش بنیان در تولید روغن های صنعتی و خودرو حمایت کند

تا جایی که می توانید از غذاهای کم کالری استفاده کنید، علاوه بر اینکه تاثیر زیادی در کم کاری تیروئید شما دارند، باعث چاقی شما نمی شوند.

انواع ویتامین ها، ویتامین های DI و B می توانند هورمون های تیروئید را تنظیم کنند. غذاهای حاوی آهن نیز برای کم کاری تیروئید مفید هستند.

این مواد شامل گوشت بره و جگر است. می توانید از غذاهای حاوی ویتامین A نیز استفاده کنید. ویتامین A به سرعت جذب بدن می شود و برای غده تیروئید مفید است.

غذاهای مفید برای کم کاری تیروئید

مصرف لبنیات چه تاثیری بر کم کاری تیروئید دارد؟

پنیر می تواند تاثیر زیادی در کنترل کم کاری تیروئید داشته باشد. لبنیات مختلف مانند پنیر دلمه نیز حاوی ماده معدنی ید هستند و برای غده تیروئید مفید هستند. با مصرف یک لیوان ماست و شیر می توانید 50 درصد نیاز روزانه بدن به ید را تامین کنید.

اگر بتوانید لبنیات را در رژیم غذایی خود بگنجانید، می توانید به سلامت بدن و کم کاری تیروئید کمک زیادی کنید.

تاثیر مشاوره تغذیه در کم کاری تیروئید

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع غذاها در درمان کم کاری تیروئید می توانید از متخصصان تغذیه کمک بگیرید. در عین حال، اگر بیماری تیروئید جدی باشد، نمی توانید آن را تنها با رژیم غذایی درمان یا کنترل کنید، بلکه باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و تحت نظر او درمان خود را ادامه دهید. یک رژیم غذایی مناسب همراه با داروهای لازم می تواند به درمان بیماری شما کمک کند.

آخرین کلمه

کم کاری تیروئید امروزه یک بیماری آزاردهنده و شایع است. برای درمان و کنترل این بیماری می توان جدا از مراجعه به پزشک از غذاهای مناسب استفاده کرد.

  راه حل هایی برای تربیت فرزند مستقل 24

برای شناخت غذاها بهتر است مواد معدنی موجود در آنها را بشناسید. انواع غذاهای ذکر شده در ابتدای مقاله می تواند کمک کننده باشد، پس حتما از آنها در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

2022-08-16 12:24:30

دیدگاهتان را بنویسید