غذاهایی که از دوره قاجار ایرانی شده اند

قبل از کشف آمریکا در اواخر قرن پانزدهم، بسیاری از غذاهای محبوب امروزی، از جمله ذرت، سیب زمینی، گوجه فرنگی، فلفل، بادام زمینی، آناناس و کاکائو در سراسر جهان در آن زمان، در آسیا، آفریقا و اروپا وجود نداشتند. .

پس از کشف نواحی مختلف آمریکای شمالی و جنوبی از کانادا گرفته تا برزیل، شیلی، مکزیک و غیره، استعمارگران اروپا به ویژه اسپانیایی ها به تدریج غذاهای جدیدی را به اروپا و از آنجا به سراسر جهان آوردند و غذاهای جدید به دست آمد. شکل گرفته است.

برخی از این غذاها زودتر وارد ایران شده است و مثلاً درست یا غلط معلوم است که ذرت در دوره صفویه وارد ایران شده و البته از آنجایی که برای اولین بار توسط حجاج سعودی به ایران آورده شده است. به نام گندم نرم. در این میان گوجه و سیب زمینی بعدها در دوره قاجار به سفره ایرانیان رسید و البته نه به این راحتی.

اگرچه تصور دنیایی بدون املت و دم گوجه برای ایرانیان امروزی دشوار است، اما آیا قاجارها حاضرند به این راحتی گوجه فرنگی بخورند؟ محصولات مشکوک غربی باعث مسمومیت می شوند!

ماجرای ورود سیب زمینی به ایران که اعتمادالسلطنه آن را غذای «ثروتمندان و دراویش» در دوره قاجار می‌دانست، معمولاً این‌گونه نقل می‌کند:

این محصول سپس از آنجا به سایر نقاط اروپا گسترش یافت و در بین مردم آن کشورها محبوب شد. سیب زمینی را اولین بار سرجان مالکوم در اواسط سلطنت فتحعلی شاه قاجار به ایران آورد و به همین دلیل در ابتدا به آن آلوچه مالکوم می گفتند!

اولین جایی که در ایران سیب زمینی کاشته شد روستای پشند در استان البرز امروزی بود و به همین دلیل هنوز در ایران شناخته شده است.

این داستان احتمالا برگرفته از حافظه تاریخی اعتمادالسلطنه برای سیب زمینی است که در ادامه آمده است: [با تدبیر]حاجی میرزا آقاسی کمی محبوب شد… امروز مردی قوی است [غذای عموم مردم]در هر طبقه و در نزد ثروتمندان و دراویش مورد توجه است…»

  میوه ها و داروهای مفید برای بیماران دیابتی

داستان دیگر این است که سیب زمینی از راه روسیه به آذربایجان و ایران و سایر شهرها رسیده و احتمالاً توسط پزشک انگلیسی عباس کورمیک عباس میرزا به درباریان قاجار تقدیم شده است و عباس میرزا نیز کشت آن را در ایران ترویج داده است. «عباس میرزا نایب السلطنه از اولین کسانی بود که به تربیت او توجه ویژه داشت. در روزگاری که روس ها از پرورش این فرهنگ جدید بیمناک بودند، شاهزاده خردمند قاجار سیب زمینی کاشت و از دست خود به میهمانان هدیه می داد که نمادی از مدرنیته نیز به شمار می رفت. اقدام عباس میرزا به سرعت فراگیر شد و علاوه بر تبریز، در خراسان و کرمانشاه نیز سیب زمینی می کارند».

کاکائو سیب زمینی اختراع شد!

خیلی ها نمی دانند که این سیب زمینی به انقلابی در کشاورزی ایران تبدیل شده است. زیرا ارزش غذایی بالایی داشت و کشت و زرع و تولید بیشتر آن آسانتر بود و به گفته «میرزا یوسف خان مستشارالدوله» در کتاب «تاریخ یافتن» [پیدایش]سیب زمینیها “:

سیب زمینی از همه حبوبات و حبوبات و انواع گیاهان برای مصرف انسان و حیوان بهتر است و کاشت و فرآوری آن قوی تر و آسان تر است.

خلاصه اینکه کم کم کشت سیب زمینی در ایران رواج پیدا کرد و به نیروی غالب مردم تبدیل شد و بعدها مشخص شد: «هرجا که این گیاه کشت شود. [گیاه]آفت مکرر و رایج گرسنگی و ماتم [گرسنگی]هیچ راهی وجود ندارد که غلات جایگزین گندم شوند، به جز سیب زمینی که کمی قوی تر از گندم است. پس وقتی در اقصی نقاط ایران آنچنان که شایسته است آن را پرورش می دهند [اجرا کنند]«مزایای اصلی درآمد کشاورزان و مالکان خواهد بود.

در زمان نازاری ها بالاخره کار به جایی رسیده بود که کاکائو سیب زمینی اختراع شد و در زمانی که بسیاری از اروپایی ها هنوز سیب زمینی نخورده بودند، ایرانیان در تهیه انواع غذاهای سیب زمینی و البته جایگاه سیب زمینی در آبگوشت حفظ می شود.

  مهمترین کلاهبرداری های مجازی در ماه محرم چیست؟

پرورش سیب زمینی
اغلب گیاهان خوراکی که برای اولین بار در دوره قاجار وارد ایران شدند، پسوند فرنگی را در نام خود دارند. از جمله نخود و گوجه فرنگی. پرورش این محصولات با دانش کشاورزی ایران به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت

در مورد نام یا دلیل نامگذاری سیب زمینی، جالب است که از آنجایی که فرانسوی ها این غذای جدید را سیب زمینی (Pomme de terre) می نامیدند، ایرانیان نیز همین کلمات را ترجمه کرده و آن را سیب زمینی می نامند. فیروزه ای ها در ایران سیب زمینی را «یئر آلما» نیز می نامند که به معنای سیب زمینی یا «کارتوپ» (برگرفته از کلمه روسی kartop) است.

گوجه فرنگی کبابی نیز اختراع شده است

معروف است که بیش از 60 گونه از گیاهان خوراکی که امروزه مصرف می‌شود، در زمان ناصرالدین قاجار به ایران آمده است. از جمله نخود و هویج و البته گوجه فرنگی; و این هم داستان این گوجه فرنگی:

«دوست من محمدخان معیرالممالک [داماد ناصرالدین قاجار]مسافری به فرنگ در آن سال مقداری بذر گوجه فرنگی را در کیسه پستی ریخت و همراه با دستورالعمل کاشت به ایران فرستاد تا در باغ فردوس تجریش که بخشی از آن متعلق به او بود کاشته شود.

دوست محمد خان عاشق گل و گیاه بود و زمانی که به اروپا و جاهای دیگر سفر می کرد، دانه هایی را که می یافت به ایران می برد یا می فرستاد. ارسال بذر گوجه فرنگی به ایران آغاز کاشت این محصول بود.

دوستعلی خان، پسر دوست محمد خان، بعدها گفت که پس از کاشت گیاه و رشد خوب آن در مزرعه باغ فردوس، اکثر افرادی که به این محصول جدید برخورد کردند، نگاه مثبتی به آن نداشتند و به طور کلی فکر می کردند که خوردن گوجه فرنگی در این زمان به آنها بادمجان می دادند. می گویند بادمجان ارمنی یا رومی یا بادمجان نیز مسمومیت ایجاد می کند.

  قیمت جهانی طلا امروز 14/09/04

«طبیعت سرد گوجه فرنگی با ذائقه مردم آن زمان تهران به نظر نمی رسید و حالت تهوع و ناراحتی بعد از خوردن غذا را که برخی افراد دچار آن می شوند به مسمومیت غذایی تشبیه می کردند.

به روایت تاریخ، بدبینی نسبت به گوجه فرنگی تا مدت ها ادامه داشت، در حالی که «عبدالصمد میرزا عزالدوله» یکی از برادران ناصرالدین قاجار پس از چشیدن طعم گوجه، روزی تصمیم گرفت آن را مانند گوشت کباب کند و بخورد. ناهار کبابش را خورد. بقیه داستان روشن است. دیدند که به قول معاصران به طرز عجیبی پاسخ داد و چنین شد:

«حکایت طعم این غذا کم کم به گوش مردم کوچه و خیابان رسید و کشاورزان اطراف تهران نیز به کشت گوجه فرنگی روی آوردند. به این ترتیب این محصول وارداتی جایگاهی در بین چلوکبچه های ایرانی پیدا کرد و به یک ادویه غذایی محبوب تبدیل شد.

امنیت غذایی ایرانیان

خلاصه اینکه از اواسط دوره قاجاریه به تدریج کشت سیب زمینی و گوجه فرنگی با دانش کشاورزی ایران پیوند خورد و در سراسر ایران افزایش یافت، به طوری که این غذاها در دل غذاها و غذاهای لذیذ ایرانی قرار می گیرند. امروزه سیب زمینی محصولی استراتژیک و مهم است که بخشی از امنیت غذایی ایران را تامین می کند.

این نشانه خوبی است که ایران با تولید بیش از 5 میلیون تن سیب زمینی در استان های همدان، اردبیل، آذربایجان شرقی، اصفهان و … سیزدهمین تولیدکننده بزرگ این محصول در جهان است و سیب زمینی ایران در سطح بالایی قرار دارد. تقاضا، بازارهای جهانی البته ناگفته نماند که گوجه فرنگی در دهه های اخیر همواره یکی از 10 تولیدکننده برتر این محصول محبوب در جهان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید