عیدی بازنشستگان روز چهارشنبه پرداخت می شود؟

طبق روال سال های گذشته عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن ماه آنها پرداخت می شود. پرداخت حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی به ترتیب حروف الفبا در ماه جاری از 11 تا 12 بهمن ماه پرداخت می شود.

معمولا عید سعید فطر هم همزمان با پرداخت حقوق باخمن واریز می شود. اما برای عید امسال مبلغی اعلام نشده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این خصوص می گوید: همچنان منتظر تصمیم گیری و تصویب هیئت دولت در این زمینه هستیم. ما آمادگی داریم این تعهد را به خوبی پس از تایید به بازنشستگان بدهیم.

میرهاشم موسوی تاکید کرد که پرداخت عیدی امسال مشکلی ندارد. از آنجایی که میزان عیدی را هیئت دولت تعیین می کند، باید منتظر تصمیم گیری در جلسه بعدی هیئت دولت باشیم. هیئت دولت چهارشنبه تشکیل جلسه می دهد و به احتمال زیاد اندازه عید مشخص خواهد شد.

با توجه به اینکه این جلسه مربوط به آغاز پرداخت حقوق بازنشستگان است و از سوی دیگر مدیر عامل تامین اجتماعی اعلام کرد در صورت تعیین میزان عیدی بازنشستگان در جلسه هفته جاری هیئت دولت مشکلی برای پرداخت عیدی وجود ندارد. این سازمان همچنین می تواند حقوق آنها را در تعطیلات پرداخت کند.

حتی اگر در جلسه این هفته میزان عیدی مستمری بگیران مشخص نشود، طبق وعده سازمان تامین اجتماعی به محض اعلام مبلغ از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

میزان عیدی بازنشستگان چقدر است؟

در مورد اندازه عید هم حدس و گمان وجود دارد، اما برخی گمانه زنی ها در مورد اندازه عید سال گذشته است. پارسال 1.5 میلیون تن بابت آیدی به بازنشستگان پرداخت شد. اما از آنجایی که هر سال بر میزان عیدی افزوده می شود، میزان عیدی امسال احتمالاً بیش از 1.5 میلیون تن است.

  تیپ و استایل مردانه محسن تنابنده در جشنواره فیلم ونیز + عکس

در بودجه سال گذشته میزان عیدی یک میلیون و 300 هزار تن تعیین شده بود که دولت 15 درصد به این میزان اضافه کرد. یکی از سناریوها این است که همان 15 درصد به میزان عیدی پارسال اضافه شود که حدود یک میلیون و 750 هزار تن است.

سناریوی دیگر افزایش تورم ناشی از تورم است که البته سناریوی ضعیفی است. تورم در حال حاضر 42 درصد است که با افزایش 42 درصدی میزان عیدی امسال دو میلیون و 150 هزار تن برآورد شده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید