عکس/ کشف بزرگترین الماس سیاه جهان

بزرگترین الماس سیاه جهان برای اولین بار روز دوشنبه در دبی کشف شد. الماس سیاه 555.55 قیراطی برای اولین بار روز دوشنبه قبل از فروش در حراجی رونمایی شد و پیش بینی می شود 5 میلیون دلار جمع آوری کند.

گمان می رود این الماس که به نام انیگما شناخته می شود، در نتیجه برخورد یک سیارک یا شهاب سنگ به زمین در 2.6 تا 3.8 میلیارد سال پیش به وجود آمده است.

این الماس دارای آثار نیتروژن و هیدروژن به وفور در فضا است و علاوه بر این، این الماس حاوی ماده ای به نام اوسبوریت است که یک ماده معدنی منحصر به فرد در شهاب سنگ ها است.

 بزرگترین الماس سیاه جهان
این الماس توسط مالک فعلی آن در دهه 1990 به عنوان یک سنگ سخت خریداری شد. او الماس را به شکل فعلی تراشید. ظاهر آن الهام گرفته شده از نماد نخل شکل خمسه (حمسه) است که نمادی از قدرت و محافظت در خاورمیانه است.

الماس انیگما پس از نمایش در دبی و قبل از شروع حراج آنلاین هفت روزه خود در 3 فوریه به لس آنجلس، کالیفرنیا و لندن سفر خواهد کرد.

کاتیا نونو بوئیز، حراجدار ساتبی در امارات گفت: ما مفتخریم که دبی به عنوان اولین مقصد برای نمایش این الماس کمیاب و شرکت در سفر چند میلیون دلاری آن انتخاب شده است. .

بزرگترین الماس سیاه جهان
الماس ها یا کربنات های سیاه تیره، مات، متخلخل و اغلب دارای درخشندگی نامحسوسی هستند. این الماس ها برای اولین بار توسط کاشفان پرتغالی در سال 1841 در برزیل کشف شد و به آنها کاربونادو می گویند زیرا شبیه قطعات کوچک زغال سنگ هستند.

  با تشکر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بانک رفاه اجتماعی

سوفی استیونز از ساتبیز لندن می گوید: الماس های کربنادو فوق العاده قدیمی هستند.

الماس های سفید و رنگی معمولا در کیمبرلیت ها یافت می شوند و از طریق فوران های آتشفشانی به سطح می آیند. از سوی دیگر، الماس سیاه در رسوبات آبرفتی یافت می شود، به این معنی که از آب وارد شده و نزدیک یا بالای سطح زمین قرار دارند.

بزرگترین الماس سیاه جهان
استیونز همچنین به The National گفت که به نظر می رسد این الماس نتیجه برخورد یک سیارک به زمین باشد. این الماس یکی از سخت ترین مواد برای تراش است، اما کارشناسان آن را به یک جواهر 55 وجهی تبدیل کرده اند.

به گفته استیونز، این الماس که به عنوان «معجزه فضایی» نیز شناخته می شود، می تواند در ازای بیت کوین فروخته شود. وی گفت: برای فروش این الماس ارز دیجیتال را نیز می پذیریم.

دیدگاهتان را بنویسید