عکس/ کاریکاتور توهین آمیز علیه مهدی طارمی

آخرین اظهارات مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو مبنی بر تمایلش برای جدایی از این تیم در 30 سالگی و پیوستن به تیمی در انگلیس، دیروز به سوژه اصلی تمام رسانه های ورزشی پرتغال تبدیل شد.

طارمی گفت اگر جای پورتو بود این بازیکن 30 ساله را حفظ نمی کرد و با فروش او به منابع مالی باشگاه کمک می کرد.

این اظهارات در حالی که این تیم برای حضور در فصل جدید فوتبال پرتغال آماده می شود، تاثیر منفی در بین هواداران پورتو داشته است. طارمی ابتدا سعی کرد مصاحبه را رد کند اما ساعاتی بعد با انتشار پیامی به زبان پرتغالی از پورتو و هواداران این باشگاه عذرخواهی کرد.

در بحبوحه جنجال این مصاحبه در پرتغال و تکذیب طارمی، یک کاریکاتوریست پرتغالی صحبت های مهاجم ایرانی را موضوع جدیدی قرار داد و کاریکاتوری با محتوای عجیب و توهین آمیز منتشر کرد. در این کاریکاتور که در سایت sapo منتشر شده، گفتگوی طارمی و “پینتو داکوستا” رئیس باشگاه پورتو وجود دارد که به جدایی مهاجم ایرانی اشاره شده است:

طارمی: آقای رییس من اگر جای شما بودم خودم را می فروختم.

پینتوداکوستا: چرا؟ اینجا خوشحال نیستی؟

طارمی: بله، اما نمی فهمم چرا باید در استخر تمرین کنم و دوستانم در زمین تمرین کنند.

جدا از درخواست طارمی برای جدایی از پورتو، این کاریکاتور هم با لحنی عجیب به تمسخر مهاجم ایرانی از پنالتی پورتو پرداخت.

هر بار که طارمی پنالتی می گیرد، هواداران تیم های مقابل توانایی های مهاجم ایرانی را زیر سوال می برند و از او به عنوان بازیکنی یاد می کنند که می داند چگونه خود را به محوطه جریمه حریف پرتاب کند و داوران را گول بزند. این در حالی است که فوتبال پرتغال از فناوری کمک داور ویدیویی بهره برده و پنالتی های طارمی نیز بارها با این فناوری تایید شده است.

  داستان آخرین بازمانده آریایی ها; مردم با خون پاک!

کاریکاتور

دیدگاهتان را بنویسید